رویانیان:

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: موضع گیری آقای آیت اللهی در دفاع از داور متخلف به نظر من توهین به جامعه داوری و نادیده گرفتن عدالت و جایگاه داوری است.

به گزارش افکارنیوز ، محمد رویانیان در پاسخ صحبت های آیت اللهی مبنی بر اینکه مدارک محکمی برای محرومیت قهرمانی وجود ندارد گفت: موضع گیری آقای آیت اللهی در دفاع از داور متخلف به نظر من توهین به جامعه داوری و نادیده گرفتن عدالت و جایگاه داوری است.

وی افزود: من همیشه گفته ام به هر حال در هر قشری متخلف وجود دارد. به هر حال درباره آقای قهرمانی مباحث زیادی مطرح شده است. این درست نیست که همه را نادیده بگیریم. پرونده ای که برای فوتبال ایران بسیار حساس است.

رویانیان ادامه داد: ما از کفاشیان، علیپور و حتی خود آیت اللهی انتظار بیشتری داریم تا این موضوع موشکافانه تر بررسی شود. تصور ما این است علیپور مثل همیشه در قبال این مسائل از موضع قدرت و عدالت در فوتبال ورود کند و من مطمئنم فدراسیون نیز این حق را دارد تا با ناپاکی که وجود دارد یک بار برای همیشه برخورد کند و این مسئله را ریشه کن کند.

رویانیان در خصوص تائید رای کسر امتیاز از پرسپولیس خطاب به رئیس کمیته استیناف نیز گفت: آقای رئیس با احترامی که برای شما قائلم باید این حرف را بزنم که حکم غیرواقعی و اصولی صادر می کنید و شاید با این کارها به اغتشاش ها دامن بزنید. ما انتظار داشتیم حداقل دفاعیات ما را بررسی می کردند و اجازه می دادند از خودمان دفاع می کردیم.

وی افزود: وقتی ما فیلم بازی داماش و پرسپولیس را می بینیم همه چیز نشان می دهد که چه کسانی توهین کرده اند. این فیلم را ما توسط فیلمبردار مخصوص باشگاه ارائه کردیم و از شما درخواست کردیم که آن را برای از بین نرفتن حق بررسی کنید. آیا شما این کار را کردید؟ من جوابش را می دهم خیر.

وی ادامه داد: به نظر من فدراسیون قدرت دارد که با توجه به صحبت های بنده، سرمربی پرسپولیس و خواسته هواداران به این مسائل موشکافانه تر ورود کند. ما چیز زیادی نمی خواهیم. فقط گفتیم یک بار دیگر فیلم بازی پرسپولیس و داماش را بررسی کند. این خواسته زیادی از کمیته انضباطی و استیناف بود؟ اگر این فیلم بازبینی می شد به نظرم خیلی از چیز ها مشخص می شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که این فیلم چه تصاویری داشت گفت: ادعای ما مبنی بر توهین و فحاشی تماشاگران میهمان به یکی از باغیرت ترین مدافعان ملی پوش فوتبال ایران است. از قبل از بازی تا دقیقه ۸۵ بسیار جهت دار این کار را کردند و همه این موارد به گواه فیلم اتفاق افتاده است. تماشاگران میهمان ۸۵ دقیقه به مدافع ما بی احترامی کرده اند و از طرفی دیگر هواداران ما خویشتن دار بوده اند و در ۵ دقیقه پایانی بر پایه تحریک دیگران جانشان به لبشان آمد و واکنش نشان دادند اما حکمی که صادر شد ۸۵ دقیقه را نادیده گرفت و فقط ۵ دقیقه را دید و از ما امتیاز کم کرد.

وی افزود: آقای رئیس کمیته استیناف برخی احکام ابهامات فراوانی دارد. شنیده ام حکمی صادر کرده اید که در بازرسی کل کشور در حال بررسی است. خودتان همه چیز را بهتر می دانید و در حالی که من قصد بی احترامی به کسی را ندارم اما بعضا در بسیاری از موارد قاضی یکطرفه بوده اید و من این ظلم تاریخی را به پرسپولیس تحمل نمی کنم و برای دفاع از حق و جواب دادن به ۳۵ میلیون هوادار کوتاه نمی آیم.

رویانیان ادامه داد: کسر یک امتیاز از پرسپولیس حق ما نبود. سوال من اینجاست چرا باید در دو فصل گذشته در تهران و شهرستان به یک بازیکن ملی پوش که افتخار فوتبال شمال کشور است اینطور فحاشی شود اما از تیم ما به خاطر هوادارانمان امتیاز کسر شود؟ اینها سوالاتی است که من همواره مطرح کرده ام اما جوابی به آنها نمی دهند و مجبورم همیشه باز هم آنها را تکرار کنم. ما در قبال این موضوع کوتاه نمی آییم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات