مدافع تیم ملی فوتبال ایران در گفت وگویی اعلام کرده برایش فرقی نمی کند تعویضی باشد یا ثابت زیرا در هر حال برای موفقیت تیم تلاش می کند.

به گزارش افکارنیوز ، استیون بیت آشور پیش از برگزاری دیدار تایلند و ایران از سری مسابقه های مقدماتی راهیابی به جام ملت های آسیا به تیم ملی ایران پیوست.

بیت آشور ۲۶ ساله نخستین دیدار ملی خود برای ایران را در پیروزی دو بر یک این تیم مقابل تایلند در دیدار رفت انجام داد. او در دقیقه ۷۵ وارد زمین شد و در پست دفاع راست به انجام وظیفه پرداخت.

این بازیکن در ترکیب تیم باشگاهی خود یعنی سن خوزه ارث کوییک نیز طی چهار فصل ۸۷ بار به میدان رفته و موفق به زدن دو گل و دادن ۱۶ پاس منجر به گل شده است. والدین بیت آشور که متولد ایران هستند به او اجازه دادند تا در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران به میدان برود.

ایران روز جمعه در بانکوک مقابل تایلند به میدان خواهد رفت و سپس برای برگزاری دیدار خود مقابل لبنان که سه شنبه هفته بعد برگزار می شود راهی بیروت می شود. در حال حاضر ایران با هفت امتیاز از سه دیداری که انجام داده، صدر جدول رده بندی گروه چهار تیمی را در اختیار دارد. دو تیم نخست این گروه راهی استرالیا، محل برگزاری جام ملت های آسیا خواهند شد.

هدایت تیم ملی فوتبال ایران به عهده کارلوس کی روش، سرمربی پیشین مترو استارز آمریکا است که پیشتر با این تیم صعود خود به جام جهانی ۲۰۱۴ را جشن گرفته است.

بیت آشور در مورد سفر پیشین خود به ایران گفت: نخستین چیزی که در سفرم به ایران وجود داشت این بود که برای دیدن مادرم هیجان زیادی داشتم. او برای دیدار با اعضای خانواده اش طی سفری چند ماهه به ایران آمده بود. همه جا پر از خبرنگار بود که این موضوع مرا تحت تاثیر قرار داد.
نخستین مساله ای که به آنها گفتم این بود که از حضور در اینجا خیلی هیجان زده هستم. آنها از من پرسیدند که آیا خسته هستم؟ من هم در پاسخ گفتم که بله. خیلی خسته ام. اینکه با کارلوس کی روش صحبت کرده ام یا نه هم از سوال هایی بود که رسانه ها از من پرسیدند. حدود دقیقه ۵۵ دیدار با تایلند بود که کی روش به من گفت خودت را برای حضور در زمین گرم کن.

هواداران به زبان فارسی فریاد می زدند «بیت آشور را به زمین بفرست. » وقتی این را شنیدم برایم خیلی جالب بود. دقیقه ۷۵ بود که وارد زمین شدم. پس از آن هم سعی کردم از حضورم در زمین لذت ببرم. حضور در تیم ملی ایران تجربه خوبی بود که از آن لذت بردم. برایم فرقی نمی کند از ابتدا در زمین قرار بگیرم یا به عنوان بازیکن جانشین وارد میدان شوم، در هر حال بیشترین تلاشم را برای تیم به کار می گیرم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات