تیم ملی فوتبال ایران این هفته در رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا به مصاف حریفی می رود که هرگز طعم پیروزی را برابر ایران نچشیده است.

به گزارش افکارنیوز، تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا این هفته در بانکوک به مصاف تایلند می رود. نکته جالب توجه این بازی روند نتیجه گیری ایران برابر حریف شرق آسیا یی اش است که در طول تاریخ هیچ گاه برابر این تیم نباخته است.

ایران اکنون در جدول بازی ها با انجام سه بازی، هفت امتیازی است و صدرنشین است. کویت با پنج امتیاز دوم است و لبنان چهار امتیازی در رده سوم قرار دارد. تایلند حریف ایران در بازی روز جمعه بدون هیچ امتیازی به قعر جدول چسبیده و تمام امیدش برای صهود به سه بازی دور برگشت است.

تیم ملی فوتبال ایران در حالی اکنون در تایلند به سر می برد که کمی پیش از هواپیمای حامل تیم ملی، توفان قدرتمند" هایان" شرق آسیا را درنوردیده و به تایلند رسیده بود هر چند تایلندی ها استقبال توفانی از ملی پوشان داشتند اما در حالت عادی شاگردان کارلوس کی روش نباید کار چندان سختی برابر حریف خود داشته باشند.

تیم ملی با تمام بازیکنانش به تایلند رفته و لژیونرها هم به اردوی تیم ملحق شده اند. از آن جایی که تیم ملی در دوره قبلی جام ملت های آسیا در جمع سه تیم اول قرار نگرفت تا بدون بازی های مقدماتی در دوره بعد شرکت کند و اردوهای آماده سازی اش هم به دلیل بی پولی یکی پس از دیگری لغو شده اینک بازی با تایلند برای تیم ملی یک دیدار تدارکاتی محسوب می شود!

**تاریخچه دیدارهای تیم ملی ایران برابر تایلند

ایران و تایلند تاکنون ۱۳ بار در رقابت های مختلف با هم دیدار کرده اند. در این دیدارها، هرگز تایلند پیروز نشده و همچنان طعم پیروزی را برابر ایران نچشیده است. ایران اما تاکنون ۱۰ بار حریف شرقی اش را شکست داده و سه بار هم برابر این تیم تن به تساوی داده است.

ایران در ۱۳ بازی گذشته ۲۹ بار دروازه تایلند را گشوده و تنها پنج بار دروازه اش را برابر حریف باز شده دیده است. بهترین نتیجه ایران برابر تایلند هم به سال ۱۳۶۲ باز می گردد در آن سال تیم ملی ایران در جاکارتار تایلند را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داده بود.

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدارش در مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ جمعه ۲۴ آبان از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه در بانکوک به مصاف تایلند می رود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات