روزنامه چاپ بانکوک:

تایلندی ها معتقدند کارلوس کی روش به سبب دستیاری سرآلکس فرگوسن، نمونه ای از یک مربی بسیار با تجربه، جا ه طلب و البته خواهان پیروزی در همه حال است.

به گزارش افکارنیوز، در شرایطی که ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه فردا (جمعه) دیدار برگشت ایران و تایلند در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا در ورزشگاه راجامانگالا بانکوک برگزار می شود، رسانه های تایلندی اقدام به درج گزارش های در مورد تیم ملی ایران کرده اند.

یک روزنامه تایلندی زبان که در شهر بانکوک منتشر می شود، به همین دلیل گزارشی مبسوط در مورد کارلوس کی روش و تیم ایران چاپ کرده است.

*آخرین مصاف برای خودنمایی تایلند

در ابتدای این گزارش عنوان شده مصاف ۱۵ نوامبر (دیدار فردا) آخرین فرصتی برای تایلندی ها است که در مرحله مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۵ استرالیا خودی نشان دهند.

به همین دلیل نشریه مذکور نوشته است: تیم ملی تایلند در روز جمعه ورزشگاه راجا مانگالا را به روی هوادارانش و نیز تیم ملی ایران می گشاید. فیل های جنگی (تایلند) در این میدان ابتدا انتظاری یاری از خیل هوادارانش دارد تا بلکه بتواند «قوای ایران» را درهم شکند. در حقیقت «فیل های جنگی» امید به تلافی باخت ۲ بر یک بازی رفت مقابل «تیم ملی» (ایران) بسته اند.

*تطبیق با شرایط آب و هوایی

در ادامه این گزارش عنوان شده تیم ملی ایران برای آنکه بتواند در این مصاف کسب نتیجه کند، از چند روز قبل وارد بانکوک شده تا باشرایط آب و هوایی خو بگیرد.

این نشریه نوشت: تیم ملی ایران ۵ روز زودتر از موعد بازی با تایلند به بانکوک سفر کرد. آنها در تاریخ ۱۰ نوامبر و ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی با خط هواپیمایی که شماره پروازش ۳۷۲ بود به اینجا آمدند. در بدو ورود کارلوس کی روش، مربی پرتغالی ایران خیلی ساده علت حضور زودهنگام تیمش را اینچنین بیان کرد: زودتر به بانکوک آمدیم تا بدن بچه ها به شرایط آب و هوایی عادت کند.

*هوشیاری و دقت نظر کی روش

نشریه چاپ بانکوک در بخش دیگری از گزارش خود از اقدام مربی خارجی ایران به عنوان نشانه هوشیاری وی یاد کرده است.

این نشریه نوشت: مشکل تطبیق آب و هوایی تایلند تاکنون مشکل نه فقط تیم های که به اینجا تاکنون آمده اند، بوده، بلکه مسافرین زیادی که از سراسر جهان به تایلند آمده اند تا با نقاط دیدنی کشورمان آشنا شوند، بوده است. کی روش در حقیقت با آگاهی از این نکته با فدراسیون فوتبال ایران، هماهنگی کرد تا ۵ روز زودتر بازیکنانش را به تایلند بیاورد که در اینجا امکان خوگرفتن به موقعیت جغرافیایی خاص را پیدا کنند.

*کی روش مربی در ردیف بزرگان

در بخشی دیگر از این گزارش بحث دستمزد کی روش از فدراسیون فوتبال مطرح شده است.

این روزنامه نوشته است:

اگر قرار باشد موضوع دستمزد مربی تیم رقیب کشورمان یعنی کارلوس کی روش را مورد سنجش و ارزیابی قراردهیم، باید عنوان کرد وی در ردیف مربیان بین المللی است که از سطح دستمزد قابل توجهی بهره می گیرند. براساس اطلاعاتی که موجود است، وی سالیانه ۲ میلیون دلار دستمزد از فدراسیون متبوعش می گیرد که این رقم تقریبا ۶۲ میلیون بات (واحد پول تایلند) است. البته وی همین چندی قبل نسبت به تاخیر در دریافت دستمزدش، دلخوری داشت که با پرداخت حقوقش برطرف شد.

*انتخاب کمپ و هتل در برزیل

در ادامه این گزارش مبسوط بازهم از کارلوس کی روش سخن به میان آمده است.

گزارشگر این نشریه عنوان کرد: مربی پرتغالی ایران قبل از آنکه مردانش را برای بازی برگشت با تایلند به اردو فراخواند، سفری به برزیل داشت. او با آگاهی کامل از شرایط تمرینی و اقامتی کشور میزبان جام جهانی ۲۰۱۴، اقدام به تحقیق برای انتخاب بهترین کمپ ها و هتل ها در طول برگزاری جام جهانی کرد.

به همین منظور آنچنانکه رسانه های ایران گزارش کردند، وی ۳ انتخاب کلی برای این منظور کرد که هر یک را به صورت «بسته پیشنهادی» در اختیار فدراسیون فوتبال ایران قرارداد تا از حالا امکان گزینش نهایی را با هماهنگی مسئولان فراهم آورد.

*تعریف از کی روش

در بخش پایانی نیز نشریه تایلندی از کی روش نقل قول به میان آورده و به تعریف از وی پرداخته است.

این نشریه عنوان کرد:

وقتی تلاش می کنید با کارلوس کی روش هم صحبت شوید، او در عمل با پختگی نشان می دهد دستیار مربی بزرگی همچون سرآلکس فرگوسن در منچستریونایتد بوده و تیم های مثل مترواستارز آمریکا، ناگویا ژاپن، ملی امارات، رئال مادرید، ملی پرتغال و… را هدایت کرده و مربی بسیار با تجربه است. به همین دلیل وقتی اصرار کردیم در مورد بازی با تایلند در راجامانگالا صحبت کند، گفت: اجازه بدهید همه حرف ها را در مصاحبه خبری بزنم. من از شور و اشتیاق تیم شما مطلع هستم. اما اینجا به ذکر یک جمله اکتفا می کنم تیم ملی ایران در تایلند نیز به پیروزی خواهد رسید.

نشریه تایلندی افزود: کی روش چون مربی جاه طلب است و به کارش تسلط دارد، حس جاه طلبی و کسب پیروزی را به تیمش انتقال داده است. به همین خاطر است که تیم کنونی ایران، در همه حال تشنه کسب نتیجه است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات