سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: روی بازیکنان گیتی پسند همانگونه که قبل از بازی های گرندپریکس حساب باز کرده بودم هم اکنون هم حساب باز کرده ام.

خسوس کاندلاس که پس از مسابقات جام جهانی کوچک (گرند پریکس) از برزیل راهی اسپانیا شد، قرار است هفته آینده به ایران بیاید.

  کسب مقام سومی ایران در این رقابت ها، عدم حضور بازیکنان گیتی پسند، دیدار دوستانه با روسیه و مسائل مربوط به تیم ملی صحبت کرد که در زیر می خوانید:

آیا از نتایج تیم ملی در رقابت های گرند پریکس راضی هستید؟

با توجه به پیش بینی ها و بازیکنانی که در اختیار داشتیم به نظرم راندمان قابل توجهی بود اما عالی نبود.

  در این رقابت ها با توجه به اینکه بازیکنان گیتی پسند در اردو حاضر نشدند از بازیکنانی استفاده شد که جوانتر بوده و به تازگی به تیم ملی راه یافته بودند. آنها را چگونه ارزیابی می کنید؟

بدون شک تجربه ای عالی برای آنها بود. آموزش یعنی اینکه حواس مان باشد همیشه چیزهایی قابل دسترس است و باید از آن موقعیت ها استفاده کنیم. بازیکنان یاد گرفتند از هر زمانی چه استفاده ای انجام دهند. به هر حال آنها تجربه بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند.

در دیدار نیمه نهایی مقابل روسیه شکست خوردیم و از رسیدن به فینال باز ماندیم نظرتان در مورد این تیم چیست؟

بازی برای بردن با بازی برای فرار از شکست متفاوت است. در ورزش برای اینکه بتوانیم به پیروزی برسیم باید از شکست بیمه شده باشید. تیم ملی ما هم اکنون با بازیکنانی مواجه است که حد وسط هستند یعنی اینکه ما هیچ گاه به تمام اهداف خود دست نمی یابیم مگر اینکه نسبت به آنچه که می خواهیم به آن برسیم آگاه باشیم و بازیکنان اعتقاد صددرصدی نسبت به عملکردشان داشته باشند. باید بازیکنان به توانایی های خود باور داشته باشند و بدانند می توانند آنها را در زمین پیاده کنند.

  وحید شمسایی پس از کسب مقام سومی ایران در رقابت های گرند پریکس انتقادهایی نسبت به شما داشت. او در مصاحبه ای اعلام کرد که خسوس برای رسیدن به پول به اینجا آمده است. نظرتان در این باره چیست؟

هیچ گاه عادت نداشتم در مورد مسائلی که نه خودم شنیده ام و نه دیده ام جوابی بدهم. یادمان باشد که نباید به رفتارهای توهین آمیز دامن بزنیم و به این مسائل بپردازیم.

دیدار دوستانه ایران با روسیه را چگونه ارزیابی می کنید؟

باید قبول کنیم که بازیکنان هستند که در زمین بازی می کنند و باید این حس را در آنها به وجود آوریم که پیشرفت کنند. باید بتوانیم زمان را مدیریت کنیم و فکر می کنم ما به فوتسال آنها نزدیک شده ایم، اگر همه فکر کنند که تیم ملی کِشتی هدایت فوتسال است.

در اردوی قبلی تیم ملی، باشگاه گیتی پسند حاضر نشد تا ملی پوشانش را در اختیار تیم ملی قرار دهد آیا برای اردوی جدید آنها را دعوت می کنید؟

تیم ملی جای بهترین هاست. من روی بازیکنان گیتی پسند حساب باز کرده بودم و هم اکنون هم روی آنها حساب باز می کنم.

  قرار شده تا در بازگشت شما به ایران مربی تیم زیر ۲۲ سال انتخاب شود. کسی را مدنظر دارید؟

باید برنامه ای پیاده کنیم که با توجه به کارایی بازیکنان ایرانی قابل اجرا باشد. مربی ای باید به کادر اضافه شود که بتواند از لحاظ روحی و روانی با بازیکنان در ارتباط باشد و بازیکنان مستعد را شناسایی کند و هدایت آنها را بر عهده بگیرد. او باید توانایی مدیریت و استراتژی رهبری تیم را داشته باشد. حالا اجازه بدهید که به ایران بیایم و در این باره با افتخاری صحبت کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات