ثبت نام از نامزدهای پست های مختلف کمیته ملی المپیک در حالی از فردا آغاز می شود که شبهاتی در خصوص اعلام اسامی نمایندگان ورزشکاران و کارشناسان خبره وجود دارد.

پس از مدت ها نامه نگاری با IOC و OCA سرانجام اساسنامه کمیته ملی المپیک مورد تأیید قرار گرفت و اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در جلسه ای که با صالحی امیری سرپرست وقت وزارت ورزش داشتند زمان برگزاری انتخابات و همچنین ثبت نام از کاندیداها را اعلام کردند.

بر اساس تصویب این جلسه ۲۵ آذر زمان برگزاری انتخابات اعلام شد و ۲۵ آبان هم ثبت نام از کاندیداها در پست های ریاست کمیته، دبیر کل و همچنین هیئت اجرایی آغاز می شود و در ۱۰ روز کاری ثبت نام از نامزدها انجام خواهد شد، اما در این بین معرفی وزیر ورزش و جوانان ابهاماتی را برای برگزاری انتخابات به وجود آورده است. گودرزی، چهارمین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در یکی از مصاحبه های خود خواستار تعویق انتخابات شد و به این ترتیب بهرام افشارزاده دبیر کل کمیته ملی المپیک با ارسال نامه ای به علی آبادی و همچنین سایر اعضای هیئت اجرایی خواستار بررسی این موضوع در جلسه فوق العاده شد که البته زمان این جلسه مشخص نشده است. البته باید دید گودرزی در جلسه روز یکشنبه از نمایند ه های مجلس رأی اعتماد می گیرد؟

بنابراین طبق آخرین خبرها زمان ثبت نام از کاندیداها فردا (شنبه) اعلام شده است.

موضوع دیگری هم در این بین مشکلاتی را برای انتخابات کمیته به وجود آورده که انتخاب نماینده های ورزشکاران و همچنین کارشناسان خبره است که اعتراضاتی را در پی داشته که یکی از این موارد انتخاب علی قلم سیاه به عنوان دبیر کل آسیا در این مجمع است در حالی که وی مدت ها پیش استعفایش را اعلام کرده است.

باید دید با این تفاسیر تغییری در اسامی نمایندگان و همچنین تعویق انتخابات خواهد بود یا خیر. قرار است در هفته آینده اعضای هیئت اجرایی با برگزاری یک جلسه در این موارد صحبت کرده و نظر نهایی خود را اعلام کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات