جواد نکونام نامزد دریافت عنوان برترین بازیکن فوتبال آسیا شد.


شانس بالای کاپیتان تیم ملی ایران برای تصاحب توپ طلای AFC
به گزارش افکارنیوز ، در فاصله ی ۱۳ روز تا برگزاری مراسم معرفی برترین های فوتبال آسیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا فهرست نامزدهای دریافت عناوین برترین های فوتبال قاره را اعلام کرده که در بخش بهترین بازیکن سال آسیا، جواد نکونام کاپیتان تیم ملی ایران در کنار" ها دائه سونگ" از کره جنوبی و" ژنگ ژی" از چین باید برای تصاحب عنوان بهترین بازیکن سال قاره رقابت کند.

نکونام پیش تر گفته بود دریافت عنوان برترین بازیکن فوتبال آسیا از آرزوهایش است.

حضور به همراه تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ و صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به همراه تیم استقلال شانس نکونام را برای کسب عنوان برترین بازیکن سال آسیا بالا برده است. ضمن اینکه با توجه به انتخاب" لی کئون هو" از کره جنوبی در سال ۲۰۱۲ به عنوان برترین بازیکن سال آسیا، احتمال اینکه این جایزه به کاپیتان تیم ملی ایران برسد، زیاد است.

در بخش بهترین بازیکن بین المللی آسیا نیز کیسوکه هوندا و یوتو ناگاتومو از ژاپن که به ترتیب در تیم های زسکامسکو روسیه و اینترمیلان ایتالیا بازی می کنند و هم چنین سونگ هیونگ مین بازیکن کره ای تیم بایر لورکوزن نامزد دریافت این عنوان هستند.

در بخش بازیکن خارجی حاضر در لیگ های آسیایی نیز نام داریو لئوناردو بازیکن آرژانتینی گوانگ ژو چین به همراه لوییز گیلرمو بازیکن برزیلی این تیم چینی هم چنین دژان دامیانوویچ بازیکن مونته نگرویی تیم سئول کره جنوبی مشاهده می شود.

در بخش فوتسال نیز تیم ملی فوتسال ایران و حسین طیبی برای کسب عنوان برترین ها نامزد هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات