تیم فوتبال ایران با برتری مقابل تایلند در آستانه صعود به جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، تیم ایران در چارچوب مسابقات مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۵ آسیا از ساعت ۱۵: ۳۰ در ورزشگاه راجامانگالا به مصاف میزبان خود تایلند رفت و این دیدار را با برتری ۳ بر صفر پشت سر گذاشت. اشکان دژاگه (۲۹) و رضا قوچان نژاد (۴۳) علیرضا جهانبخش (۴+۹۰) برای تیم ایران گلزنی کردند.

بازی با حملات پراکنده تایلندی ها آغاز شد اما زهر حملات به اندازه ای نبود که دنیل داوری را به زحمت بیندازد. خیلی زود ایران میانه میدان را در اختیار قرار گرفت و پژمان منتظری می توانست ایران را به گل برساند اما ضربه اش را جایی زد که دقیقا دروازه بان تایلند حضور داشت. در ادامه بازی بیشتر محدود به نبردهای میانه میدان شد و در یکی از همین نبردها تکل جباری پیراهن بازیکن تایلندی را پاره کرد تا این او نخستین بازیکن اخطاری تیم ایران باشد.

بازی با حملات ایران ادامه پیدا کرد و بعد از آنکه شوت مجتبی جباری توسط دروازه بان تایلند دفع شد بر روی حرکت مسعود شجاعی و اشتباه مدافع تایلند، اشکان دژاگه در دقیقه ۲۹ با ضربه ای هنرمندانه دروازه تایلند را گشود. این سومین گل ملی دژاگه بعد از ۲ گلی بود که این بازیکن روز ۱۰ اسفند سال ۹۰ برابر قطر در مرحله انتخابی جام جهانی برزیل به ثمر رساند.

در ادامه حملات دو تیم ادامه یافت و در دقیقه ۴۳ مهرداد بیت آشور با پاس به موقع رضا قوچان نژاد را در موقعیت گلزنی قرار داد تا او ۲ بر صفر ایران را پیش بیندازد. بلافاصله یکی از بازیکنان تایلند با عبور از مدافعان ایران توپ را از بالای دستان داوری به سمت دروازه فرستاد که حاج صفی از روی خط توپ را راهی کرنر کرد.

با بی نتیجه ماندن حملات دو تیم در ادامه، نیمه نخست با برتری ۲ بر صفر ایران خاتمه یافت.

نیمه دوم بازی دو تیم سرعت بیشتری گرفت و در کنار چند موقعیت نصفه و نیمه برای تایلند و ایران، تعداد خطاها میان بازیکنان افزایش پیدا کرد که در این میان آندرانیک تیموریان نیز کارت زرد گرفت. در نیمه دوم تیم ایران راضی از ۲ گل و تایلند ناتوان از فشار جدی بودند و همین موضوع سبب افت جریان بازی شد. کی روش برای حفظ توان تهاجمی ایران خلعتبری را به جای جباری به میدان فرستاد.

در یکی از معدود حملات تیم تایلند برخورد پای منتظری در محوطه جریمه به سر مهاجم تایلندی از سوی داور خطا تشخیص داده نشد تا بازیکنان میزبان لحظاتی به داور اعتراض کنند. اعلام خطا روی دژاگه چسبیده به خط محوطه جریمه فرصت دیگری برای گلزنی ایران بود که به نتیجه نرسید. در ادامه کریم انصاری فرد جایگزین رضا قوچان نژاد و جهانبخش هم به جای مسعود شجاعی راهی زمین شد. سوان ناچارت در دقیقه ۳+۹۰ از تایلند با دریافت کارت قرمز مستقیم اخراج شد.

در دقیقه ۴+۹۰ جهانبخش روی پاس خلعتبری گل سوم ایران را به ثمر رساند. با این نتیجه شاگردان کی روش ۱۰ امتیازی شدند و در آستانه صعود قرار گرفتند. ایران با کسب ۲ امتیاز از ۲ دیدار باقی مانده به طور قطع تیم صعود کننده به جام ملت های آسیا خواهد بود. تایلند هم همچنان بدون امتیاز در قعر جدول ایستاد. دیگر دیدار گروه B بین کویت و لبنان ساعت ۱۹: ۰۵ امشب در کویت برگزار خواهد شد و در صورت شکست لبنان، حذف تایلند قطعی می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات