تیم ملی فوتبال ایران در نیمه نخست بازی با تایلند با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسید.

به گزارش افکارنیوز ، نیمه نخست دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و تایلند از رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا با نتیجه دو بر صفر به سود تیم کشورمان به پایان رسید. گل های ایران را اشکان دژاگه (۲۷) و رضا قوچان نژاد (۴۲) زدند.

این مسابقه در ورزشگاه راجامانگالا بانکوک با قضاوت داور استرالیایی انجام شد که ملی پوشان ایران با لباس یکدست سفیدرنگ و تایلندی های با لباس های قرمز رنگ بازی می کردند.

تیم ایران در این بازی با ترکیب دانیال داوری، مهرداد بیت آشور، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، احسان حاج صفی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، اشکان دژاگه، مجتبی جباری، مسعود شجاعی و رضا قوچان نژاد به میدان رفت.

دو تیم در دقایق اولیه سعی در محک زدن یک دیگر داشتند تا اینکه در دقیقه ۷ اولین فرصت گلزنی برای تیم ایران ایجاد شد؛ جایی که اشکان دژاگه در یک شروع مجدد از جناح راست زمین توپ را به محوطه جریمه فرستاد و با عبور از چند بازیکن دو تیم، پژمان منتظری را در فرصت فوق العاده ای قرار داد اما دروازه بان تایلند ضربه نه چندان دقیق مدافع تیم ما را دفع کرد.

پس از آن کم کم این تیم تایلند بود که در چندین صحنه خطرناک ظاهر شده و تاحدی به دروازه ایران نزدیک شد که البته تا دقایق کوتاهی ادامه داشت و بعد از آن کار تیمی بازیکنان ایران کم کم شکل گرفت و حاصل حملات شان چندین ضربه کرنر بود.

در دقیقه ۲۷ دروازه بان تایلند شوت محکم جواد نکونام را دفع کرد اما یک دقیقه بعد از آن اشکان دژاگه با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه توپ را به کنج دروازه تایلندی ها فرستاد تا اولین گل مسابقه در دقیقه ۲۸ زده شود. (هنگام به ثمر رسیدن گل، تلویزیون در حال نشان دادن صحنه آهسته ضربه نکونام بود! )

تاکتیک ملی پوشان کشورمان کنترل بازی و سپس بردن توپ به کناره ها، نفوذ از جناحین، ارسال سانتر و ضربه به سمت دروازه بود.

بعد از گل تایلندی ها قصد جربان داشتند و حتی تعویض تهاجمی را هم در دقیقه ۳۴ انجام دادند اما با میدان داری و کنترل توپ بازیکنان ما مواجه شدند و تقریبا تحرکات شان به ایجاد موقعیت هم نمی انجامید. البته در دقیقه ۴۰ بازیکنان تایلند روی یک شروع مجدد توپ را روی دروازه ایران فرستادند که پژمان منتظری و دانیال داوری به هواپریده و توپ را دفع کردند.

اما گل دوم ایران در دقیقه ۴۲ بر روی پاسکاری تیمی از سوی بازیکنان ایران سرانجام توسط رضا قوچان نژاد وارد دروازه تایلند شد. قوچان نژاد با پای غیر تخصصی اش پاسی را که در محوطه جریمه از مهرداد بیت آشور دریافت کرده بود توپ را وارد دروازه کرد.

یک دقیقه بعد از این گل تایلندی ها در یک حمله و دادن پاس داخل عمق، مهاجمان شان را صاحب فرصت خطرناکی کردند و این مهاجم هم با خروج دانیال داوری توپ را به بالای سر او فرستاد اما سرانجام احسان حاج صفی با رساندن خود توپ را با ضربه سر به بیرون فرستاد.

مجتبی جباری بخاطر خطای شدید در دقیقه ۱۶ از داور کارت زرد دریافت کرد. آندرانیک تیموریان هم در دقیقه ۳۲ به دلیل نامعلومی از داور کارت زرد گرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات