رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با یادآوری بررسی موضوع فساد در فوتبال در این کمیسیون، گفت: در خصوص موضوع فساد در فوتبال افراد مطلع، در کمیسیون اصل نود حضور یافته و توضیحاتی نیز ارایه کردند که در ادامه این بررسی ها و برای روشن تر شدن موضوع عادل فردوسی پور نیز به کمیسیون خواهد آمد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدعلی پورمختار در خصوص موضوع پدیده فساد در فوتبال کشور، گفت: فساد در فوتبال در موضوعات مختلفی مطرح شده است که می توان به فساد در زمینه های دلالی و جا به جایی بازیکنان فوتبال اشاره کرد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، افزود: برای مشخص شدن ابعاد مختلف فساد در فوتبال از افرادی که در این رابطه اطلاعاتی داشته اند برای حضور در کمیسیون اصل نود دعوت شد که نکته قابل اهمیت در این جلسات این بود که تمام دعوت شدگان ضد یکدیگر صحبت کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: به دلیل حساسیت بالای موضوع فساد در فوتبال، در آینده از اشخاص مطلع برای شفاف تر شدن این موضوع برای حضور در کمیسیون اصل نودم قانون اساسی دعوت به عمل خواهد آمد که از جمله آنها می توان به عادل فردوسی پور اشاره کرد زیرا او اطلاعات خوبی در این زمینه می تواند ارایه دهد.

پورمختار درباره وجود فساد در مسابقات فوتبال و تاثیر در نتایج برد وباخت، گفت: درحال حاضر فساد در فوتبال در ابعاد مختلف به طور کلی بررسی می شود و ابهامات درباره نتایج بازیها نیز بررسی خواهد شد.

وی با تایید فساد در فوتبال ایران، افزود: در رابطه با وجود فساد در فوتبال کشورافرادی که تاکنون به مجلس دعوت شده اند، به وجود فساد در فوتبال ا عتراف کرده و برخی عنوان کردند در ۳ تا ۵۰ درصد موضوعات فوتبالی فساد قابل لمس است.

پورمختار ادامه داد: در حال بررسی و مشخص کردن دلایل فساد در فوتبال کشور هستیم و عملکرد دستگاه های مسئول نیز ارزیابی خواهد شد تا قضاوت نهایی از سوی نهادهای مربوطه انجام شود.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در خصوص موضوع فساد در فوتبال از همه افراد مطلع دعوت خواهد شد همچنان که در جلسات اولیه آقای علیپور و دوستان دیگر نیز حضور داشته اند و مطالبی دراین زمینه بیان کردند
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات