نکونام:

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران می گوید فردا ملی پوشان قصد دارند کار لبنان را در بیروت یکسره کنند.

به گزارش افکارنیوز ، جواد نکونام درباره انتخابش به عنوان یکی از سه نامزد دریافت عنوان برترین بازیکن سال آسیا، بازی با تایلند و دیدار فردا (سه شنبه) برابر لبنان صحبت کرد.

* آنچه سال ها منتظرش بودید رقم خورد و یکی از نامزدهای اصلی دریافت توپ طلای آسیا شدید.

- افتخار بزرگی است. این فرصت برای هر بازیکنی ایجاد نمی شود تا بتواند به این عنوان برسد. امیدوارم که من این لیاقت را داشته باشم که بتوانم از حقانیت فوتبال ایران دفاع کنم. همان طور که قبلا گفته بودم دریافت این عنوان یکی از آرزوهای بزرگ دوران بازی گری ام است. اگر بتوانم در مراسم AFC به این عنوان برسم خیلی خوب خواهد بود، اما اگر نرسم هم تا همین جا هم خدا را شکر می کنم.

* بعد از معرفی AFC برخی ها انتخاب شما را به سفر شیخ سلمان به تهران ربط دادند و گفتند که فدراسیون با رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا لابی کرده است.

- من وقتم را برای جواب دادن به این حرف های بیخود تلف نمی کنم. کارهای مهم تری دارم و ترجیح می دهم وقتم را برای آنها بگذارم.

* چند سال پیش و در زمانی که در اوساسونا بازی می کردید گفتید دوست دارید بهترین بازیکن آسیا شوید.

- من زودتر از این ها باید به این عنوان می رسیدم. اما شرایطی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انتخاب بهترین بازیکن در نظر گرفته بود باعث شد نتوانم در فهرست برترین ها قرار گیرم. اما به هر حال آن روزها گذشته و اکنون می توانم به آرزویم برسم.

* به هر حال بعد از موفقیتی که با تیم ملی در انتخابی جام جهانی و حضور با استقلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا کسب کردید قابل پیش بینی بود که نامزد شوید.

- بله! درست می گویید. موفقیتم در استقلال و تیم ملی باعث شد که به این افتخار دست یابم. مربیان، بازیکنان، باشگاه استقلال و همین طور مسئولان تیم ملی، بازیکنان تیم ملی و کادر فنی نقش اصلی در این انتخاب داشتند. درست است که بین ۵۰-۶۰ نفر انتخاب شده ام، اما اگر تلاش این جمع نبود، هیچ وقت من برای کسب عنوان برترین بازیکن آسیا کاندیدا نمی شدم.

* مراسم کنفدراسیون فوتبال آسیا پنجم آذر برگزار می شود. این در حالی است که شما با استقلال درگیر لیگ برتر هستید. در مراسم شرکت می کنید؟

- خبر ندارم مراسم چه زمانی برگزار می شود. اما به هر حال این افتخاری است که برای یک بازیکن و یک باشگاه می تواند بسیار مهم باشد. باید با مسئولان باشگاه صحبت کنم و فکر می کنم که آنها هم موافق این سفر باشند.

* دیروز کودکان سرطانی" محک" به خاطر انتخاب شما پیامی را نوشتند و آرزو کردند به عنوان بهترین بازیکن آسیا انتخاب شوید. با آنها چه صحبتی دارید؟

- من از بچه های محک تشکر می کنم. امیدوارم شرایط برای آنها به گونه ای پیش رود که هر کدام از آنها یکی، یکی از وضعیتی که دارند خارج شوند و هر کدام در زندگی شان به موفقیت برسند. برای آنها آرزوی سلامتی دارم و دست، دست اندرکارانی که برای این کودکان معصوم زحمت می کشند را می فشارم. همین طور از کسانی که در این چند روزه به من لطف داشته اند از دوستان و هم بازیانم گرفته تا مسئولان باشگاه استقلال تشکر ویژه می کنم.

* درباره بازی با تایلند هم صحبت کنیم. بعد از پیروزی سه بر صفر ایران برابر تایلند که با نمایش بسیار خوبی همراه بود بعضی از مربیان گفتند که نمی شود با بازی با تایلند قدرت ایران را محک زد.

- من خودم چند بار با تایلند در خانه شان بازی کرده ام. آنها در کشورشان تیمی بسیار پر قدرت هستند و حتی یک بار با یکی از بهترین تیم های ملی تاریخ مان نتوانستیم این تیم را شکست دهیم. دیدار با تایلند همیشه سخت بوده است. ضمن این که دیگر در فوتبال دنیا بازی آسانی وجود ندارد. ما حتی بعد از گل اولی که به تایلند زدیم، می توانستیم گل بخوریم. معلوم است که رویارویی با تیم های بزرگ می تواند سنگ محک خوبی باشد. نیازی به گفتن نیست که اگر با اسپانیا بازی کنیم کمک بزرگی به ما می شود و نقاط ضعف مان مشخص تر می شود، اما حالا که شرایطش فراهم نیست بازی در رقابت های انتخابی جام ملت ها می تواند حداقل ما را در شرایط بازی نگه دارد.

* به هر حال بعد از بازی های تیم ملی معمولا یکسری از مربیان از عملکرد تیم ملی انتقاد می کنند. آن هم در وضعیتی که کادر فنی به خاطر نبود بازی های دوستانه از شرایط ناراحت است.

- بازی های دوستانه کمک زیادی به ما می کند که آماده جام جهانی شویم. شما دیدید که قبل از سه بازی پایانی ایران در رقابت های انتخابی جام جهانی آن اردوی ۱۰ روزه چه کمک بزرگی به تیم ملی کرد. امیدوارم بعد از پایان لیگ هم بتوانیم چنین اردویی داشته باشیم و با آمادگی کامل پا به مسابقات برزیل بگذاریم.

* به عنوان سوال آخر می خواهیم درباره وضعیت تیم ملی پیش از دیدار با لبنان از شما بپرسیم. ضمن این که این بازی به نوعی می تواند جبران شکست سال گذشته در بیروت باشد.

- خوشبختانه شرایط خوبی داریم. لبنان همیشه در زمین خود تیم خوبی بوده و خوب نتیجه گرفته است. امیدوارم بتوانیم در بیروت کار صعود به جام ملت ها را یکسره کنیم. درباره بازی سال قبل هم باید بگویم که آن بازی را نمی توانیم فراموش کنیم. ما به ناحق آن بازی را باختیم. می توانستیم با اختلاف چهار – پنج گل لبنان را ببریم، اما به اتفاقات فوتبالی باختیم. اما به هر حال فوتبال است و این اتفاق ها پیش می آید. با این حال باید به بازی فردای خود فکر کنیم و با پیروزی در بیروت آن باخت را فراموش کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات