حدود یک هفته پیش بود که خبرنگار گل در گفتگو با فریدون اصفهانیان خبر از بازگشت محسن قهرمانی به عرصه داوری داد و بالاخره دیروز رئیس کمیته داوران در گفتگو با خبرگزاری ها این زمزمه را علنی کرد که این کمیته در نیم فصل دوم لیگ از حضور محسن قهرمانی در قضاوت بازی ها استفاده می کند.

به گزارش افکارنیوز ، حدود یک هفته پیش بود که خبرنگار گل در گفتگو با فریدون اصفهانیان خبر از بازگشت محسن قهرمانی به عرصه داوری داد و بالاخره دیروز رئیس کمیته داوران در گفتگو با خبرگزاری ها این زمزمه را علنی کرد که این کمیته در نیم فصل دوم لیگ از حضور محسن قهرمانی در قضاوت بازی ها استفاده می کند.

با توجه به این موضوع و اعلام رئیس کمیته داوران، به این نتیجه می رسیم که مشکلات و حرف و حدیث های مربوط به ماجراهای قهرمانی از نظر ستاد منشور و کمیته انضباطی به پایان رسیده و لابد به همین دلیل است که قهرمانی می تواند در نیم فصل دوم به فوتبال بازگردد. قهرمانی که در طول این مدت به نحوی مفقودالاثر شده بود، در صحبت های کوتاهی که با خبرنگاران داشت اعلام کردکه اگر طرف مقابل او در این ماجرا به جایی نرسد و نتواند ادعایش را ثابت کند" ، آن وقت او دست به کار می شود و در مقاب لصحبت هایی که مطرح شده اعاده حیثیت می کند.

اگر قهرمانی از دایی شکایت کند چه می شود؟

طبق اعلام آیت اللهی قرار است که امروز حکم نهایی در مورد پرونده دایی و قهرمانی اعلام شود و با توجه به صحبت های اصفهانیان و تهدید قهعرمانی، اگر رأیی مبنی بر تبرئه شدن این داور رسمی شود؛ آن وقت دایی به عنوان شاکی پرونده گوشه رینگ قرار می گیرد و هیچ بعید نیست که با شکایت احتمالی قهرمانی و با حکم کمیته انضباطی روزهای بحرانی شهریار از راه برسد.

جوسازی ها و شایعه ها از دیروز در مورد دایی شدت گرفت. منابع نزدیک به پرونده بر این باورند که اگر دایی در این قضیه پیروز نشود و حکم کمیته انضباطی علیه ادعای او باشد، با شکایت قهرمانی سرمربی پرسپولیس دچار بحران جدیدی می شود و حتی احتمال محرومیت او نیز می رود.

یک منبع موثق و نزدیک به این پرونده که آشنا به مسائل حقوقی هست در مورد این ماجرا چنین می گوید: «در قسمت اول باید بگویم که چون دایی در این پرونده موفق نشده احتمالا با محرومیت شش ماهه روبرو می شود! اما در بخش بعدی اگر قهرمانی شکایت و اعاده حیثیت کند آن وقت با توجه به ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی، هر کسی به وسیله اوراق چاپی یا خطی و یا به وسیله درج در روزنامه و جراید و یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر به کسی امری کذب را صراحتا نسبت دهد یا آنها را منتشر نماید، مطابق قانون جرم محسوب می شود جز در مواردی که موجب به حد (شلاق) است، به یک ماه تا یک سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق یا به یکی از آنها محکوم خواهدشد.

گفته می شود اگر قهرمانی برنده این پرونده باشد حتی در صورت شکایت این داور به کمیته انضباطی، فدراسیون هم می تواند جریمه های سنگینی را برای علی دایی در نظر بگیرد که در همین خصوص شنیده می شود محرومیت احتمالی شش ماهه دایی هم در همین راستا قرار می گیرد. البته این پایان احتمالات و شایعه جریمه های عجیب و غریب در مورد دایی نیست چون آنهایی که دوست دارند دایی بازنده این پرونده باشد، حتی صحبت از شکایت قهرمانی به مراجع قضایی می کنند و می گویند که اگر قهرمانی روی ادعایش بماند و در مورد اتهامات دایی اعاده حیثیت کند، دایی درگیر جریمه های عجیب و غریبی می شود.

سردار وسرمربی می روند؟

درست همزمان با ماجرای پرونده و دایی قهرمانی، بحث جدیدی در مورد پرسپولیس مطرح شد که بسیار مهم بود. شایعه ای تایید نشده که دیروز به گوشمان رسید حکایت از آنداشت که مدیرعامل و سرمربی پرسپولیس طی روزهای آینده سمت شان را از دست خواهند داد (! ) و این باشگاه دچار تغییر و تحولاتی خواهد شد. از آنجایی که پرسپولیس در حال حاضر روزهای خوبی را در جدول لیگ سپری می کند، شایعه جدایی دایی از پرسپولیس را فقط می توان به پای مسائل مربوط به پرونده قهرمانی گذاشت اما در مورد رویانیان وضعیت فرق می کند و مدت هاست که صحبت هایی در مورد برکناری او به گوش می رسد.

براساس آخرین شنیده ها حتی قبل از انتخاب محمودگودرزی به عنوان وزیر ورزش، صحبت هایی میان مسئولان وزارت ورزش و رویانیان انجام شده بود وطرفین به توافق هایی رسیده بودند اما پس از ماجرای دیروز و صحبت های اصفهانیان و آیت اللهی، این پرونده نیز دچار چالش های جدیدی شد. گویا دیروز رویانیان به شدت پیگیر ماجرای حکم علیه قهرمانی بوده و وقتی شنید که قهرمانی تبرئه می شود، تهدیدبه کناره گیری خودش از پرسپولیس و حتی تیم پرسپولیس از لیگ برتر می کند!

طرف مقابل مدیرعامل پرسپولیس هم از او خواسته با عملی کردن وعده اش این باشگاه را ترک کند و به همین دلیل هیچ بعید نیست کهس ردار زودتر از بازی پرسپولیس – میلان و خداحافظی مهدوی کیا، با پرسپولیس وداع کند.

گودرزی خانه تکانی می کند

جدا از این مسائل گفته می شود که پرسپولیس از لحاظ مالی نیز بحران سختی را پشت سر می گذارد و مسئولان باشگاه هنوز موفق به تامین هزینه های تیمشان نشده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات