پای خیلی از آقایان گیر است

محمد رویانیان می گوید اگر محسن قهرمانی به داوری برگردد کاری می کند که در تاریخ فوتبال ایران ماندگار شود.

به گزارش افکارنیوز ، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره انتخاب وزیر ورزش و جوانان، صحبت های یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره پرسپولیس و استقلال، علت منتفی شدن حضور رضا نوروزی، شایعه جذب محمد غلامی و پرونده محسن قهرمانی صحبت کرد.

** امیدوارم وزیر ورزش حق پرسپولیس و استقلال را بدهد

رویانیان در ابتدا درباره انتخاب وزیر ورزش و جوانان پس از چهار بار معرفی از سوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: خوشحالیم که مجلس تعیین تکلیف کرد و دولت هم خیالش راحت شد. به هر حال وزیر ورزش و جوانان روی کار آمده است و امیدواریم که حق استقلال و پرسپولیس را به این دو تیم بدهند.

** سر پرسپولیس و استقلال را می برند، مسئولان خبر ندارند

نماینده مبارکه روز گذشته در جلسه رای اعتماد به وزیر ورزش و جوانان، انتقادهایی نسبت به بودجه دولتی پرسپولیس و استقلال مطرح کرد. رویانیان در واکنش به این موضوع، گفت: ما فقط این را می دانیم که باشگاه های صنعتی حداقل ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان را به طور غیر مستقیم از دولت می گیرند و پول شان هم نقد است، اما پرسپولیس و استقلال روی هم دو میلیارد تومان هم نگرفته اند. حتما آن نماینده مجلس، اطلاعات نداشته که این گونه صحبت کرده است. او خبر ندارد که دو تیمی که ۵۰ میلیون هوادار دارند را سر می برند. وقتی مسئولان ما از این مسائل خبری نداشته باشند، باید فاتحه خودمان را بخوانیم. ما حتی پولی که مجلس شورای اسلامی برای ما تصویب کرده را هم نگرفته ایم. آیا وقت آن نرسیده که مجلس و دولت به وضعیت استقلال و پرسپولیس بپردازند؟

** با غلامی مذاکره نکرده ام، مسلمان امروز نهایی می شود

او درباره علت منتفی شدن حضور رضا نوروزی در پرسپولیس، گفت: ما همه کارها را انجام دادیم. به باشگاه نفت نامه رسمی زدیم و حتی من حضوری در این باشگاه با مدیرانش صحبت کردم و آنها هم راضی بودند، اما نمی دانم که روز گذشته چه اتفاقی افتاد که همه چیز خراب شد.

رویانیان درباره شایعه حضور محمد غلامی در پرسپولیس، گفت: من از این موضوع خبر ندارم و شخصا با او مذاکره ای انجام نداده ام. ضمن این که سعی می کنیم امروز وضعیت مسلمان را مشخص کنیم.

** سایر داوران را فدای قهرمانی می کنند

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه گفت وگویش با ایسنا، درباره آخرین اتفاقاتی که در پرونده محسن قهرمانی رخ داده و اظهارات برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال واکنش تندی نشان داد. او در این رابطه به ایسنا گفت: آقایان به جای این که با متخلف برخورد کنند و به داوری که شبهه ایجاد کرده قضاوت ندهند از متخلف حمایت می کنند. آنها همه تلاش خود را می کنند که اثبات کنند تخلفی صورت نگرفته است. در حالی که قانون فیفا می گوید اگر چیز مشکوکی دیدی چه از داور و چه از هر فرد دیگری در فوتبال باید اطلاع بدهید. درباره قهرمانی چندین گزارش آمده و خود من هم یک گزارش کتبی در فدراسیون نوشتم، اما آنها اصرار دارند که داور متخلف را باز هم به میدان بیاورند و سایر داوران را فدای او کنند.

** اگر قهرمانی برگردد کاری می کنم که در تاریخ فوتبال ماندگار شود

او گفت: فکر می کنم که مصاحبه قهرمانی که گفته بود" اگر محکوم شوم خیلی ها را در فدراسیون با خودم می برم" تاثیر زیادی روی آقایان گذاشته است. مسلما پای خیلی از آنها هم گیر است. اما ما تا پایان کار می ایستیم و این پرونده را رها نمی کنیم. شخصا به هیچ وجه عقب نشینی نمی کنم و تصمیم خودم را گرفته ام. اگر قهرمانی برگردد دست به کاری می زنم که در تاریخ فوتبال ایران به یادگار بماند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات