فتح الله زاده:

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: برای حل مشکل قلعه نویی و فردوسی پور پیش قدم خواهم شد.

به گزارش افکارنیوز ، علی فتح الله زاده درباره وضعیت استقلال، انتقاداتی که به جذب بازیکنان جدید این تیم می شود و… صحبت کرد.

تا امروز بازیکنانی که مدنظر امیر قلعه نویی بودند را جذب کرده اید؟

گزینه های اصلی قلعه نویی هافبک هجومی و دفاع راست بود که هافبک هجومی برزیلی تا چند روز دیگر به ایران می آید. با مدافع راست خارجی مدنظرمان نیز در حال مذاکره هستیم. سایر گزینه های دیگر جذب شده اند. با توجه به تجربه ای که پیش از این داشته ایم فعلا نام این بازیکنان و تیم هایی که در آن بازی می کنند را اعلام نمی کنیم چون ایجاد مشکل می کند.

به نظر می رسد نمی خواهید خیلی در نیم فصل دوم شلوغ کنید؟ تیمی که ۷،۸ بازیکن بازیکن ملی پوش دارد چرا باید تغییراتی در آن ایجاد شود؟

برخی از هواداران استقلال نسبت به جذب مهرداد اولادی و کبه واکنش منفی داشتند.

در جذب بازیکنان دخالت نمی کنم ولی نظارت خواهم کرد. من حامی سرمربی تیمم هستم و وقتی او بازیکنی چون مهرداد اولادی را می گیرد، حمایتش می کنم چون می دانم برای چنین بازیکنی برنامه دارد.
در مورد کبه هم باید بگویم ما ۲ فوروارد خوب چون محمد قاضی و آرش برهانی داریم. می خواستیم فوروارد سومی جذب کنیم و چه بازیکنی بهتر از کبه؟

متاسفانه بعضی از دوستان تیتر می زنند و هزینه جذب این بازیکن را اعلام می کنند در صورتی که این موضوع برای یک فصل کامل است نه نیم فصل. مطمئن باشید استقلال به نسبت به نیم فصل اول قوی تر خواهد شد.

چرا مشکلات مالی استقلال همچنان خبرساز است؟

این مسئله ایپدمی شده است. شما به من بگویید کدام تیم مشکل مالی ندارد؟ همه تیم ها مشکل دارند. آیا چند روز پیش عنوان نشد که نیلسون دروازه بان پرسپولیس تنها ۱۰ درصد قراردادش را دریافت کرده است؟ ما که بیشتر از ۱۰ درصد به بازیکنان خود پول داده ایم. اگر می بینید از مشکلات مالی صحبت می کنیم به خاطر صداقت مان است و می گوییم باید حق و حقوق بازیکنان را بدهیم. تنها ضعف ما در مسائل مالی پول کادر فنی است که هنوز پرداخت نکرده ایم. پول کادر فنی هم به زودی و در چند روز آینده پول آنها پرداخت خواهد شد.

پس چرا امیر قلعه نویی در مصاحبه ای گفته بود پول خرید «چی توز موتوری» را هم نداریم چه برسد به جذب بازیکن؟

قلعه نویی به دلیل اینکه مقداری پول قرض کرده بودیم و آن را پرداخت نکرده ایم آن حرف را زده است. بازیکنانی را که می خواستیم جذب کرده ایم. شما بگویید کدام بازیکن را بگیریم؟ اگر قرار باشد همه بازیکنان را جذب کنیم چرا دیگر مسابقات را انجام می دهیم؟ نسبت به تیم های لیگ برتری قوی ترین تیم را داریم. این موضوعی است که در نظرسنجی ها و برنامه نود هم تایید شده است. ما یکی از تیم های مدعی قهرمانی هستیم.

احمد شهریاری عضو هیئت مدیره استقلال اعلام کرده در نیم فصل اول ۹ میلیارد تومان به مجموعه استقلال ترزیق شده است.

بله، درست است. ما ۹ میلیارد تومان درآمدزایی و آن را به تیم ترزیق کردیم. حتی با این پول بدهی های فصل گذشته را نیز پرداخت کردیم.

وضعیت آندرانیک تیموریان، پژمان منتظری و گوران لاوره به کجا رسید؟

لاوره با ما تسویه حساب خواهد کرد و آندو را نیز با وجود مشکلات و زحمت هایی که به او داده ایم حفظ و چند روز آینده پولش را پرداخت می کنیم. پژمان منتظری هم در استقلال می ماند.

منتظری از یک تیم چینی پیشنهاد خوبی دریافت کرده و شاید با توجه قراردادی که ابتدای فصل با استقلال بسته خواهان جدایی باشد؟

منتظری از تیم های چینی، ژاپنی، مراکشی و برزیلی هم پیشنهاد داشته باشد می داند که پیشنهاد فتح الله زاده بهتر از همه است!

لاوره گفته مسئولان استقلال پاسپورتش را به او تحویل نمی دهند و با این شرایط تسویه حساب نخواهد کرد. حتی گفته می شود او برای همین منظور به سفارت صربستان رفته است.

حتما از او خوش مان نمی آید که پاسپورتش را نمی دهیم! وقتی لاوره با استقلال قرارداد دارد چرا باید پاسپورتش را به او تحویل دهیم؟ همه جای دنیا بازیکنی که با تیمی قرارداد دارد پاسپورتش در اختیار باشگاه مورد نظرش قرار می دهد. این بازیکن هر وقت با استقلال تسویه حساب کرد، می تواند پاسپورتش را بگیرد. حتما منظور لاوره این است که پاسپورتش را بدهیم و سپس برود خانه و به ما بگوید پولم را بدهید. مگر ما مریض هستیم که پاسپورتش را بدهیم؟ او اگر بازیکن استقلال است باید برود در تمرینات شرکت کند ولی اگر قرار است جدا شود باید به باشگاه بیاید و تسویه حساب کند.

برای بازی ستارگان میلان و پیشکسوتان پرسپولیس دعوت شده اید؟

هنوز دعوت نامه ای به دست من نرسیده است.

اگر دعوت کنند برای تماشای این بازی به ورزشگاه می روید؟

باید ببینم شرایط به چه صورت است.

برنامه ای برای برگزاری بازی خداحافظی برای فرهاد مجیدی در این فصل دارید؟

ابتدا باید مجیدی را پیدا کنیم و ببینیم او کجاست (می خندد) . اگر فرهاد را پیدا کردیم در این زمینه با او صحبت خواهیم کرد.

درباره پیروزی ۴ بر یک ایران مقابل لبنان و بمب گذاری که در شهر بیروت افتاد صحبتی دارید؟

این ضایعه دردناک را به مسلمانان جهان تسلیت می گویم و برای خانواده های شهدا آرزوی مغفرت دارم. تیم ملی با وجود غمی که در دلش داشت بازی کرد و با غیرت موفق به شکست تیم لبنان شد.

عادل فردوسی پور در برنامه نود این هفته اعلام کرد امیر قلعه نویی و دوستانش اتهام دلالی را به او زده اند. قلعه نویی این حرف را زده است؟

نه اینطور نیست. اول باید بگویم در برنامه نود آکادمی استقلال را نشان دادند و گفتند تنها امیر حسین صادقی از این آکادمی به فوتبال معرفی شده است. در صورتی که بازیکنانی چون آندو، مجتبی جباری، خسرو حیدری، پیروز قربانی، وحید طالب لو و… به فوتبال معرفی شده اند. دوست دارم فردوسی پور که اسمش «عادل» است با عدالت برخورد کند. اگر با اصغر حاجیلو که کنار رفته است مصاحبه می کنند عیبی ندارد ولی ای کاش در پرسپولیس هم همین کار را می کرد و با افرادی که در آکادمی آنها کنار گذاشته شده صحبت می کرد. در مور قلعه نویی هم باید بگویم او آدمی نیست که بخواهد زیر حرفش بزند.

برای حل مشکل آنها پیش قدم می شوید؟

این اتفاقات درست نیست و حتما برای حل مشکل فردوسی پور و قلعه نویی پیش قدم می شوم. عادل در برنامه اش زحمت می کشد و قلعه نویی هم در زمین فوتبال. با این وجود باز هم تاکید می کنم قلعه نویی آدمی نیست که زیر حرفش بزند و اگر این صحبت را کرده بود آن را می گفت.

مدیرعامل مس کرمان صحبت از جذب آرش برهانی کرده و تیم ذوب آهن اصفهان هم برای جذب محمد قاضی به باشگاه استقلال نامه زده است. می خواهید چه تصمیمی بگیرید؟

از مدیرعامل مس کرمان تشکر می کنم که برای جذب برهانی نامه زده است. البته برای جذب محمد قاضی از تیم های سپاهان، فولاد و ذوب آهن نامه دریافت کرده ایم. باید این موضوع را با سرمربی تیم مطرح کنم و نظر او مهم است.

در چند روز گذشته شایعه شده بود افرادی برای بازگشت مجتبی جباری به استقلال با شما صحبت کردند و واسطه شده اند که جباری فصل آینده دوباره به استقلال بازگردد.

تاکنون هیچ کس درباره بازگشت جباری با من صحبت نکرده است. این شایعاتی است که در برخی از رسانه ها منتشر شده و من هم نخواستم به آن دامن بزنم. جباری در حال حاضر در قطر بازی می کند و تا سال آینده مشخص نیست چه کسی زنده است و چه کسی مُرده! زمانش فرا برسد درباره این موضوع صحبت می کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات