گفت وگوی FIVB با پاسور تیم ملی ایران

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: ولاسکو از زمانی که به ایران آمده تغییر زیادی در شرایط فیزیکی و تکنیکی ما ایجاد نکرده است بلکه تمام هنر او در تغییر ذهن و رفتار ما خلاصه می شود.

به گزارش افکارنیوز ، تیم ملی والیبال ایران، صبح امروز (چهارشنبه) در سالن والیبال شهر کیوتو، تیم ملی ایتالیا را از پیش رو برداشت تا نشان دهد که قهرمان ۲ دوره گذشته جام ملت های آسیا حالا در مسابقات بین المللی بزرگ تر هم یک مدعی است. تیم ملی ایران، دومین حضور خود را در مسابقات جام بزرگ قهرمانان تجربه می کند اما خیلی چیزها نسبت به ۴ سال گذشته که به مقام پنجم رسیدند، فرق کرده است.

شکی نیست که خولیو ولاسکو، سرمربی تیم ملی ایران نقش بسزایی در دگرگونی والیبال ایران در این دوره زمانی کوتاه داشته است. سعید معروف، کاپیتان تیم ملی ایران در این باره می گوید: ولاسکو از زمانی که به ایران آمد تغییر زیادی در شرایط فیزیکی و تکنیکی ما ایجاد نکرده است. تمام هنر او در تغییر ذهن و رفتار ما خلاصه می شود. او تمام ذهنیت ما را در چند سال گذشته تغییر داده است. او زمانی که به ایران آمد بلافاصله عنوان کرد که ایران پر از بازیکنان مستعد است ولی باید شرایطی مهیا شود که آنها بتواند این استعداد را بروز دهند. ولاسکو این کار را انجام داد و حالا ما مطمئن هستیم که می توانیم با بهترین تیم های دنیا رقابت کنیم.

در واقع سال های زیادی بود که ایران به عنوان یکی از قدرت های والیبال آسیا به حساب می آمد اما در خارج از آسیا اسم و رسمی نداشت. معروف می گوید: فکر می کنم حضور در لیگ جهانی، نقطه عطف والیبال ایران بود. ما با حضور در لیگ جهانی این فرصت را پیدا کردیم که فقط با قدرت های آسیا روبرو نشویم و به مصاف تیم های خوب دنیا نیز برویم. همان طور که می دانید والیبال آسیا در دنیا چندان مطرح نیست و ما برای این که می فهمیدیم کجای دنیا قرار داریم باید با تیم هایی از دیگر قاره ها رقابت می کردیم. لیگ جهانی، رقابتی تمام عیار بود تا به جایگاه واقعی خودمان پی ببریم و مسابقات جام بزرگ قهرمانان نیز ادامه همین راه است.

تیم ملی ایران صبح امروز برای دومین بار در سال ۲۰۱۳ موفق به شکست ایتالیا شد. تیم ایتالیا در شهر مودنا و در چارچوب لیگ جهانی، بازی را به ایران واگذار کرد: آن بازی، مسابقه ای مهم برای ما و دیداری خیلی ویژه برای ولاسکو بود. او سال ها در تیم مودنا کار کرده بود. با شکست ایتالیا در خاک خودش ما مطمئن شدیم که می توانیم در بین بزرگان والیبال دنیا حضور داشته باشیم.

پاسور تیم ملی ایران در مورد شکست مقابل برزیل نیز گفت: ما بعد از این شکست و کسب یک پیروزی مقابل ایتالیا، ۳ مسابقه دیگر هم پیش رو داریم و خیلی خوشحال می شوم که هر ۲ مسابقه را ببریم.

معروف در پایان گفت: ما سال گذشته با اختلاف یک ست نسبت به استرالیا از رسیدن به المپیک لندن محروم شدیم. حالا هدف ما این است که در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۴ جهان در لهستان به مرحله یک چهارم نهایی و جمع ۸ تیم برتر برسیم. علاوه بر این تمام تلاش مان را برای رسیدن به المپیک ۲۰۱۶ برزیل انجام می دهیم. اگر پیشرفت ما همین طور ادامه پیدا کند می توانیم برای تیم های پرستاره ای که اکنون در ژاپن هستند یک حریف سرسخت باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات