سرمربی تیم فوتبال پیشکسوتان پرسپولیس گفت: من از رویارویی با ستارگان میلان استرسی ندارم، چون بازی های بزرگ تر از این هم دیده ام.

به گزارش افکارنیوز ، سرمربی تیم فوتبال پیشکسوتان پرسپولیس گفت: من از رویارویی با ستارگان میلان استرسی ندارم، چون بازی های بزرگ تر از این هم دیده ام.

علی پروین قرار است ۷ آذر پس از ۸ سال دوری از نیمکت فوتبال دوباره در ورزشگاه آزادی روی نیمکت بنشیند. وی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت تیم پیشکسوتان و موفقیت تیم ملی فوتبال و والیبال کشورمان و برخی از مسائل صحبت کرد:

 آقای پروین بالاخره سرمربی پرسپولیس شدید.

نه بابا این حرف ها چیست. ما همیشه عاشق این تیم بودیم و تکلیفی را به ما کردند که ما هم سعی کردیم با درخواست ها و صحبت هایی که شده خاطرات گذشته را زنده کنیم. بالاخره من قبلا هم گفتم از سکوها تا وجب به وجب آزادی و حتی شیرودی برای من خاطره است که هیچ وقت پاک نمی شود. حالا قرار است ستارگان میلان هم به خاطرات قبلی من اضافه شوند.

 بالاخره بازیکنان را انتخاب کردید؟

جلسات خوبی را داشتیم. مو سفیدها و بزرگان دور همدیگر نشستند تا با یک خرد جمعی یک تیم خوب را انتخاب کنیم. امیدوارم که بتوانیم یک تیم خوب را جمع و جور کنیم تا انشاءالله یک بازی خوب مقابل بهترین های میلان برگزار کنیم.

قطعا می دانید بعد از این موضوع حرف و حدیث های زیادی هم مطرح می شود.

پیشکسوتان پرسپولیس همه بزرگند، از آنهایی که با آنها توپ زده ام و یا شاگرد من بودند. ما به دنبال یک تصمیم جمعی هستیم و انشاءالله همه با هم کمک می کنند تا هیچ مشکلی پیش نیاید. نگران نباشید، بالاخره پرسپولیس بزرگ پیشکسوتان زیادی دارد و ما سعی می کنیم از همه آنها به یک نحوی استفاده کنیم. در بازی روی سکو، روی نیمکت و یا خیلی جاها مهم این است که این بزرگان کنار هم جمع شوند.

از کی استارت می زنید؟

اگر خدا بخواهد از شنبه شروع می کنیم. البته تمرینی که نداریم باید دو تیم بشویم با دو دروازه فوتبال بازی کنیم تا بچه ها یک کم با هم هماهنگ شوند. این موضوع هم زیبایی های خاص خودش را دارد اما ما امیدواریم که انشاءالله مردم روز جمعه به ورزشگاه آزادی بیایند تا با حضور پررنگ شان این کار قشنگ را زیباتر کنند.

پس از چند سال دوری از نیمکت حالا در آستانه دیدار با ستارگان میلان استرس ندارید؟

نه من بازی های بزرگ تر از این را هم دیده ام. چه استرسی؟ ! ما انشاءالله سعی خواهیم کرد کاری کنیم که یک بازی خوب در یک فضای خوب برگزار شود. البته شما رسانه ها به همه پیشکسوتان هم به هم کمک کنید.

برخی ها می گویند از همین الان برخی بازیکنان مثل ناصر محمدخانی دعوت نشده اند.

ما هنوز  لیستی را آماده نکرده ایم. من باشم و ناصر را انتخاب نکنم؟ ناصر یکی از بهترین ها بود. از قبلا هم گفتم از فوتبال او همیشه لذت می بردم اما انشاءالله وقتی که لیست آماده شد آن را آماده می کنیم تا خیال همه راحت شود.

 حتما شنیده اید که علی دایی هم اعلام کرده نمی آید.

اینها همه شاگردان من هستند، بالاخره دایی هم بازی سختی در پیش دارد اما انشاءالله تا پنجشنبه خدا بزرگ است.

 از بازی با ستارگان میلان بگذریم و به تیم ملی برسیم. نظرت درباره بازی روز گذشته تیم ملی برابر لبنان چیست؟

من قبلا هم گفتم تایلند و لبنان برای ما زنگ تفریح هستند و نباید زیاد آنها را بزرگ کرد. البته ما به این بازی ها به صورت دیدار تدارکاتی نگاه کردیم. همین که بعد از جام جهانی به جام ملت ها رفتیم خوب است و از الان باید بیشتر به فکر جام جهانی باشیم و بازی های تدارکاتی پرقدرتی می خواهیم. دیدید در اتفاقاتی که در لبنان افتاد و بمب گذاری و اتفاقات حاشیه ای بچه های ما با یک هماهنگی بسیار خوب لبنان را شکست دادند و ثابت کردند نتیجه قبلی هم در لبنان یک اتفاق بود. ما باید بیشتر به فکر تیم ملی کشورمان باشیم. خدا را شکر این روزها روزهای خوبی را در ورزش داریم که نباید به سادگی از آن گذشت.

منظورتان غیر از فوتبال چه اتفاق دیگری است؟

ما در والیبال شاهکار کرده ایم. دیگر ایتالیا نمی تواند مانعی برای والیبال ما باشد، از طرفی دیگر درست است که ما به برزیل باختیم اما آنها را خیلی اذیت کردیم. والیبال ما برابر ایتالیا خودتان دیدید که چه بلایی سر آنها آورد. در شکل و شمایلشان همه چیز مشخص بود. واقعا خیلی چسبید و جا دارد این موفقیت والیبالیست ها را که در جهان قدرت خود را به نمایش گذاشتند تبریک بگویم. این کار بزرگی بود که باید به آنها توجه بیشتری شود.

  پس از بازی تیم ملی لذت بردید؟

بله همین که بچه ها پیروز می شوند من هم مثل بچه ها خوشحال می شوم اما واقعا به جز بازی تیم های ملی دیشب در فوتبال یک روز دیگر بود.

 منظورتان چیست؟

فکر کنم کمتر کسی است که بازی سوئد و پرتغال را ندید. واقعا این رونالدو چه اعجوبه ای در فوتبال است. او از فرصت های ۵ درصدی استفاده می کند و چه طور با دو گلش پرتغال را به جام جهانی برد. چه کارهایی که در زمین این رونالدو نمی کند. واقعا لذت بردم.

 پس حتما طرفدار پرتغال هستید؟

من طرفدار فوتبال زیبا هستم اما خداوکیلی خیلی خوشحال شدم که فرانسه هم به جام جهانی صعود کرد. حیف بود این تیم به جام جهانی نرود. در کل از بازی های دیشب لذت بردیم چون فوتبال های تمام عیار بود اما اگر پرتغال رونالدو را نداشت چه اتفاقی می افتاد. این حساسیت ها نشان می دهد که چقدر صعود تیم ها به جام جهانی برای همه ارزش دارد. پس ما هم کار بزرگی با رفتن به جام جهانی انجام دادیم.

  در پایان اگر حرفی دارید بگویید؟

انشاءالله بتوانیم با تیم خوبی مقابل ستارگان میلان قرار بگیریم وامیدوارم هواداران ما نیز پرسپولیس را تنها نگذارند. تیم خوبی را ایتالیایی ها روانه تهران می کنند و مطمئن باشید آنها حرف های زیادی را برای گفتن دارند. چون می خواهند آنها خودشان را ثابت کنند و انشاءالله همه با هم کمک کنیم یک روز خوب اتفاق بیفتد و از برو بچه های ما تقدیر خوبی شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات