دقت به این آمار اهالی فوتبال را به یاد علی دایی می اندازد. انگار بعد از ۷ سال و اندی باید باور کرد که بالاخره کسی پیدا شده است، تا بتوانیم اینطور بگوییم که «جانشین مناسبی برای علی دایی پیدا شده است. »

به گزارش افکارنیوز ، رضا قوچان نژاد در شرایطی به تیم ملی ایران ملحق شد که خلاف اشکان دژاگه و دنیل داوری کارنامه چندان قابل توجهی در فوتبال باشگاهی اروپا نداشت و به همین دلیل کمتر کسی حاضر می شد تا به طور جدی او را به عنوان مهاجم اول تیم ملی قبول کند.

اما از همان اولین ۹۰ دقیقه ای که قوچان نژاد در ورزشگاه آزادی با پیراهن ملی به پا به مستطیل سبز گذاشت، مشخص شد کهبازیکنی در تراز جهانی به داشته های فوتبال ایران اضافه شده است و البته او تا به حال با هشت گلی که برای تیم ملی فوتبال ایران به ثمر رسانده است، نشان داده که می تواند به عنوان جانشین شایسته علی دایی بار ها و بار ها دروازه رقبای ایران را باز کرده و خیال همه را بابت مهاجمی چارچوب شناس راحت کند.


حالا بعد از هفت سال و اندی که دایی بعد از سومین دیدار ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ مقابل اوگاندا، برای همیشه پیراهن ملی را از تن خارج کرد، مهاجمی در خدمت تیم ملی قرار گرفته است که هم نشان می دهد، گلزنی حرفه اش است و هم اینکه می توان روی تداوم چهره موفقش حساب باز کرد.

دقیقا بر عکس چهره هایی چون هاشمیان، عنایتی، خطیبی، انصاری فرد و… که بعد از دایی گاهی گلزن ظاهر می شدند و گاهی راه دروازه را گم می کردند.


باید منتظر ماند و دید رضا قوچان نژاد تا چه زمانی به این روند ادامه خواهد داد.

با این حال به نظر می رسد بعد از پایان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل «رضا قوچان نژاد» به لیست چند صد نفره ای که در ادوار جام های جهانی گل زده اند، اضافه خواهد شد. مهمی که حتی علی دایی هم با وجود «آقایی گل دنیا» بودن از آن محروم ماند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات