مهدی رحمتی و سایر دوستانم در استقلال می دانند که برای پیشرفتم این تصمیم را گرفتم و به همین دلیل ناراحت نمی شوند. آنها مرا درک می کنند

به گزارش افکارنیوز ، بارها در صحبت های خودمانی گفته بود عاشق علی دایی است. دایی را الگوی خود می دانست تا اینکه دیروز به آرزویش رسید. فرزاد حاتمی در چرخشی ۱۸۰ درجه ای، جای استقلال به پرسپولیس رفت تا به آرزوی دیرینه خود برسد.

بازی زیر نظر علی دایی و البته حضور در تیمی بزرگ و مدعی به نام پرسپولیس. فرزاد، دیروز، روز شلوغی را پشت سر گذاشت. شماره ۴۰ سابق فولاد، از پیشنهاد استقلال دل کند و پرسپولیسی شد. برای او که رفقایی چون محسن بنگر را در پرسپولیس دارد، پوشیدن پیراهن قرمز خوشایند است. البته جز روز دربی که شاید استقلالی ها از خجالت او در بیایند. با فرزاد حاتمی گپ زدیم. بیشتر در مورد پرسپولیس و چگونگی حضورش در این تیم. والبته استقلال و چگونگی منتفی شدن حضورش در لباس آبی. این گپ و گفت پیش رویتان است. بعد از خواندن مصاحبه شاید به این نکته برسید که چرا حاتمی به استقلال نرفت و پرسپولیسی شد.

چه شد که بین این همه پیشنهاد، پرسپولیس را انتخاب کردی؟

من پیشنهادهای زیادی داشتم. با تمرکز خاصی فکر می کرد، تا بهترین پیشنهاد را انتخاب کنم. دوست نداشتم بعد از فولاد به باشگاهی ضعیف تر از این باشگاه بروم. در سال جام جهانی دوست داشتم تا در تیمی باشخصیت بازی کنم. تیمی که برای قهرمانی بجنگد و مدعی باشد. در نهایت و با نظر علی دایی، پرسپولیس را انتخاب کردم.

اما تو با استقلالی ها مذاکره کردی، حتی به دفتر فتح ا… زاده رفتی و در نهایت پرسپولیسی شدی. این اتفاق به نظر خودت خوشایند است؟

من رفتم دفتر فتح ا… زاده که آشتی کنم. امیرخان به من گفت برو و اتفاقات فصل قبل را از دل حاجی در بیاور. من هم رفتم تا کدورت ها را برطرف کنم. به خاطر امیر قلعه نویی هم رفتم. آن زمان مهدی رحمتی کنارم بود و می تواند شهادت بدهد که استقلالی ها گفتند برو و با علی امیری قرارداد ببند.

تو چه گفتی؟

گفتم اگر مرا خواستید و دوست داشتید به استقلال بیایم، با خودتان قرارداد می بندم. این را به فتح ا… زاده گفتم که گفت تماس می گیرم. چند روز منتظر ماندم اما تماسی برقرار نشد. من هم دوست نداشتم بیشتر از این صبر کنم. پیشنهادهای دیگر را بررسی کردم که یکی از آنها، پیشنهاد یک تیم بلژیکی بود. در همین حین بود که از باشگاه پرسپولیس تماس گرفتند و گفتند تو را می خواهیم. من هم در جواب گفتم با کمال میل حاضرم شاگرد علی دایی شوم و اینگونه شد که با پرسپولیس قرارداد بستم.

همیشه در صحبت های خودمانی ات با من می گفتی که علی دایی را خیلی دوست داری. حالا به آرزویت رسیده ای؟ چه احساسی داری؟

خوب است که شما یادتان است. زمانی که در استقلال هم بودم می گفتم که دایی الگوی من است. از بچگی دایی را خیلی قبول داشتم و همیشه سعی کردم مثل او بازی کنم. عاشق دایی بودم و هستم و او برای من خیلی عزیز است.

در جوانی با او برخوردی هم داشتی؟ مثلا اینکه دایی را ببینی و حرفی با او بزنی؟

۱۹ سالم بود که برای راه آهن بازی می کردم. دایی هم مهاجم سایپا بود. به عنوان یک بازیکن جوان، رفتم و از او راهنمایی خواستم. دایی هم با احترام کامل جواب مرا داد و وقتش را در اختیار من قرار داد.
تو یک رکورد جالب هم داری…

چه رکوردی؟

در تمام تیم های مطرح ایران یک چرخ زده ای…
اتفاقا همین موضوع را به رویانیان می گفتم. گفتم ۲۷ سالم است اما در ۵ تیم مطرح ایران بازی کرده ام. استقلال، سپاهان، تراکتورسازی، فولاد و حالا پرسپولیس. ۲ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی کسب کرده ام و اگر با پرسپولیس هم قهرمان شوم یک رکورد جدید ثبت می کنم.

با پرسپولیس می توانی قهرمان شوی؟

چرا که نه. تیم ما شخصیت دارد و الان هم که صدر جدول است. با حفظ تمرکز می توانیم پس از سالها قهرمانی را به هواداران پرسپولیس هدیه کنیم.

یک نکته جالب دیگر در مورد تو. هر تیمی که می روی سیدصالحی هم آنجا حضور دارد…

(می خندد) یا من سرجهازی او هستم و یا او سرجهازی من. جدا از شوخی باید بگویم خوشحالم که دوباره با او همبازی می شوم. در سپاهان، تراکتورسازی و حالا در پرسپولیس. با سیدصالحی هم رقابت می کنم و هم رفاقت و سعی می کنم از تجربیات او هم استفاده کنم چون از من بزرگتر است و بیشتر تجربه اندوخته.

نمی ترسی با وجود سیدصالحی، کمتر بازی به تو برسد؟

ترس که ندارم، چون علی دایی نشان داده هر بازیکنی که آماده باشد را بازی می دهد. از نظر دایی، بازیکن لایق وارد زمین می شود و این می تواند یک اتفاق خوب برای من در پرسپولیس باشد.

به دربی هم فکر کرده ای. بازی مقابل استقلال و ناسزاهای احتمالی هواداران این تیم؟

من یک قهرمانی با استقلال تجربه کردم و بازیکن بدی هم برای این تیم نبودم. فکر نمی کنم به من بی حرمتی شود، چون من به دفتر فتح ا… زاده هم رفتم تا قرارداد ببندم اما از آنها خبری نشد. هواداران اینها را می دانند و امیدوارم که در دربی هم مشکلی برای من به وجود نیاورند.

حالا از ته دل بگو استقلالی هستی یا پرسپولیسی؟

این سوال را هیچ وقت جواب نمی دهم. فقط این را می گویم که دایی هایم پرسپولیسی هستند!

و البته حسن خانمحمدی که پسرخاله تو است…

بله. حسن زنگ زد و ضمن تبریک به من گفت انتخابت خیلی خوب بود.

حتما حنیف هم تماس گرفت؟

قبل از شما با من تماس گرفت. می خواهم زیر آب محسن بنگر را بزنم و حنیف را به پرسپولیس بیاورم.

به نظر می رسد دوستان تو در استقلال، به خصوص مهدی رحمتی از دستت شاکی شوند که با پرسپولیس قرارداد بسته ای. اینطور نیست؟

فکر نمی کنم اینطور باشد. مهدی رحمتی و سایر دوستانم در استقلال می دانند که برای پیشرفتم این تصمیم را گرفتم و به همین دلیل ناراحت نمی شوند. آنها مرا درک می کنند و من هم امیدوارم در پرسپولیس هم مثل استقلال گل بزنم و جواب محبت هواداران را بدهم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات