دبیرکل فدراسیون فوتبال با بیان جزئیات نشست کی روش با مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ گفت: روابط حسنه ای با فدراسیون های اسپانیا و ایتالیا داریم و اگر مذاکرات نتیجه دهد تیم ملی با تیم هایی از این دو کشور بازی خواهد کرد.

به گزارش افکارنیوز ، مهدی محمدنبی در خصوص جلسه روز پنج شنبه مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ با کادر فنی تیم ملی عنوان کرد: این جلسه با حضور آقای کفاشیان، کی روش، تاج، کاظمی، نمازی و بنده برگزار شد و جلسه بسیار خوبی بود. در این جلسه مقرر شد سازمان لیگ برنامه کامل لیگ برتر، جام حذفی و ACL را بررسی کند و با توجه به برنامه ای که ارائه می شود فدراسیون تقویم تیم ملی را ارائه دهد.

وی ادامه داد: قرار است آقای تاج و سازمان لیگ برنامه پیشنهادی شان را بدهند و بعد از آن فدراسیون برنامه ها را اعلام کند. همان طور که پیش از این گفته بودیم قطعاً اولویت ما تیم ملی است و قاعدتاً سازمان لیگ، باشگاه ها و فدراسیون فوتبال تلاش خواهند کرد تیم ملی با قدرت هرچه تمام تر در اردوهای آمادگی، مسابقات تدارکاتی و جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حاضر شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: بحث دیگر ما آمادگی بازیکنان تیم ملی است که مسلماً آنها باید در شرایط آمادگی مطلوب باشند تا بتوانند نظرات و برنامه های کارلوس کی روش را به خوبی درک و اجرا کنند.

نبی با بیان اینکه هماهنگی هرچه بیشتر بین بازیکنان نیازمند اردو و بازی تدارکاتی است، گفت: خواسته کی روش برای رسیدن به استانداردهای خاص، برگزاری اردو و بازی های تدارکاتی متعدد است. این استاندارد مسلماً به فوتبال ملی ما کمک خواهد کرد تا حضوری مؤثر در رویداد بزرگ جام جهانی داشته باشیم.

وی با اشاره به جلسه بین مسئولان فدراسیون و کادر فنی تیم ملی اظهار داشت: بعد از اینکه جلسه با مسئولان سازمان لیگ به اتمام رسید با کادر فنی تیم ملی جلسه ای داشتیم و درباره اردوها و شرکت در مراسم قرعه کشی جام جهانی صحبت کردیم. برنامه ما برای شرکت در مراسم قرعه کشی جام جهانی مشخص شده و امیدواریم بتوانیم در سفر به برزیل که برای قرعه کشی جام جهانی انجام می شود، بازی های دوستانه تیم ملی را پیش بینی کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال کشورمان ادامه داد: حداقل بازی های دوستانه ای که قبل از جام جهانی برای تیم ملی تدارک خواهیم دید ۶ دیدار است. اگرچه تیم های ملی که به جام جهانی صعود کرده اند شرایط خاصی دارند و برنامه ریزی های شان را انجام داده اند اما سعی خواهیم کرد علاوه بر اینکه با تیم های باشگاهی مطرح جهان بازی می کنیم دیدار دوستانه خوبی با تیم های ملی نیز داشته باشیم.

نبی در خصوص کمپ های تمرینی تیم ملی پیش از جام جهانی گفت: کمپ اول ما در کشور پرتغال برگزار می شود و دومین اردوی ما در اسپانیا خواهد بود. قبل از آغاز جام جهانی نیز کمپ مجهزی در برزیل خواهیم داشت تا تیم ملی برای مسابقات جام جهانی به خوبی آماده شود.

وی در پاسخ به این سؤال که در این کمپ ها بازی دوستانه ای نیز هماهنگ شده است یا نه، به تسنیم گفت: هنوز هیچ بازی دوستانه ای در این کمپ ها هماهنگ نشده و تنها صحبت هایی است که رسانه ای شده و تا به این لحظه نتوانستیم دیدارهای دوستانه را روی کاغذ بیاوریم. با این حال مذاکرات خوبی انجام داده ایم که در صورت نهایی شدن به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه حضور سالگادو در ایران و مذاکره او با فدراسیون فوتبال برای دیدار با اسپانیا و احتمالا رئال مادرید دستاوردی داشته گفت: با سالگادو در خصوص بازی تیم ملی با تیم های اسپانیایی صحبت هایی داشتیم و او نظراتش را دراین باره به ما ارائه کرد که بیشتر این نظرات شفاهی بود. هروقت ما از ایشان و اشخاص معتبر اسپانیایی درخواست کتبی دریافت کردیم این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

نبی درباره احتمال رویارویی ایران با تیم های مطرح اروپایی همچون اسپانیا و ایتالیا خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال روابط دوستانه ای با فدراسیون های مختلف همچون ایتالیا و اسپانیا دارد. پیش بینی ما این است این روابط حسنه منجر به دیدارهای خوب دوستانه در اروپا شود و اگر مذاکراتمان خوب پیش برود در کمپ های تمرینی تیم ملی در اروپا بازی هایی با تیم های اسپانیایی و ایتالیایی خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که این احتمال وجود دارد که تیم ملی با تیم ملی اسپانیا و ایتالیا بازی کند، اظهار داشت: تا چیزی قطعی نشود درباره آن صحبت نخواهیم کرد اما آنچه قطعی است این است که فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را برای آماده سازی هرچه بهتر تیم ملی به کار خواهد بست. باید ببینیم در کمپ های تمرینی می توانیم چه مسابقاتی را هماهنگ کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه گفت وگو درباره اینکه ایران در ۶ بخش کاندیدای کسب عنوان بهترین های آسیا در سال ۲۰۱۳ شده، تصریح کرد: از روز اولی که کارمان را شروع کردیم به دنبال این بودیم تا در همه زمینه ها عملکرد خوبی داشته باشیم و اکنون خوشحالم فوتبال ایران در ۶ بخش نامزد دریافت بهترین جایزه شده است.

نبی تأکید کرد: اعتقاد دارم فوتبال ایران حداقل ۳ جایزه را کسب می کند. نمی توانم بگویم در کدام بخش ها عنوان برترین را به خود اختصاص می دهیم اما با توجه به شرایطی که وجود دارد حداقل در ۳ بخش به عنوان بهترین در آسیا دست پیدا خواهیم کرد.

وی با اشاره به موفقیت تیم ملی فوتبال ساحلی در مسابقات بین قاره ای گفت: شکست دادن روسیه، برزیل و ایتالیا که جزو برترین تیم های جهان محسوب می شوند کار بزرگی است که تیم ملی ایران به خوبی از عهده آن برآمد.

نبی اضافه کرد: در فوتبال ساحلی کار خوبی انجام و ساختارهای مناسبی تدوین شد. پشتوانه سازی خوبی انجام شد که نتیجه آن را امروز می بینیم. فوتبال ساحلی دارای لیگ است و از ساختار مناسبی بهره می برد. امیدوارم این تیم در ادامه هم موفق باشد هرچند تاکنون نیز کار بزرگی انجام داده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات