مربی تیم فوتبال نوجوانان ایران با اشاره به اینکه کادرفنی این تیم، دومین موفقیت بزرگ فوتبالی کشورمان را رقم زد، گفت: رئیس فدراسیون فوتبال به ما اعلام کرد شما صف شکن هستید زیرا با نتایج خوبی که بدست می آورید، انتقادات را کاهش می دهید.

به گزارش افکارنیوز ، مهدی غفاری در خصوص آخرین وضعیت خود پس از پایان جام جهانی نوجوانان ۲۰۱۳ - امارات، ضمن بیان مطلب فوق گفت: پس از سه سال تلاش شبانه روزی و موفقیت به همراه تیم نوجوانان در مسابقات آسیایی و جام جهانی نوجوانان، جندی روزی است تنها به استراحت می پردازیم و منتظر تصمیم مسئولان فدراسیون برای مشخص شدن وضعیتمان هستیم.

در با تاکید بر اینکه نباید به سادگی از کنار تجربه مربیان تیم های پایه عبور کرد و آنها را از فهرست مربیان تیم های نوجوانان، جوانان و دیگر تیم های پایه کشور کنار گذاشت، افزود: در این ۶ سال گذشته کادرفنی تیم نوجوانان متشکل از علی دوستی مهر، نادر عزت اللهی، مهدی حیدری و بنده، توانستیم یک بار قهرمان آسیا، یک بار جزو ۴ تیم برتر آسیا و دو بار هم مرحله دوم به جام جهانی نوجوانان صعود کنیم، افتخاراتی که در تاریخ فوتبال ایران بی نظیر بود. حتی علی کفاشیان به خاطر این موفقیت ها ما را صف شکن نامید و گفت شما با نتایج خوبی که می گیرید، فشار را از روی فدراسیون بر می دارید.

مربی تیم فوتبال نوجوانان ایران در ادامه با اشاره به اینکه در این ۶ سال تمام تلاش کادرفنی تیم نوجوانان جهت کسب افتخار برای کشور بود، اضافه کرد: در ماه های پیش از آغاز جام جهانی امارات هم علی کفاشیان، مهدی محمدنبی، هادی آیت اللهی و مسئولان کمیته جوانان تمام تلاش خود را برای آماده سازی هرچه بهتر تیم نوجوانان انجام دادند اما مشکلات مالی باعث شد آنطور که باید و شاید نتوانیم برای حضور در آن مسابقات آماده شویم.

وی که معتقد است اگر تیم نوجوانان پیش از حضور در جام جهانی نوجوانان امارات با تیم های آفریقایی چند بازی تدارکاتی انجام می داد، می توانست برابر نیجریه عملکرد بهتری داشته باشد، یادآور شد: در دوره گذشته ما اردوی بسیار خوبی را در سنگال داشتیم و همان اردو باعث شد در بازی نخست گامبیا قهرمان آفریقا را ببریم.

غفاری صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: در این جام هم برابر نیجریه که در نهایت قهرمان شد و در دوره های گذشته ۶ مرتبه به دیدار پایانی رسیده بود، عملکرد خوبی داشتیم، خصوصا در نیمه دوم که ترس بازیکنان ریخت اما نتوانستیم از فرصت های خود برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم. نیجریه هم در دقایقی اسیر عملکرد بازیکنان ما شد اما در نهایت مقابل این تیم روی اشتباهات فردی نتیجه دلخواه را بدست نیاوردیم، هرچند این شکست هم چیزی از ارزش های تیم نوجوانان ایران کم نمی کند.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر در مرحله مقدماتی کانادا را شکست می دادیم آنهم در مسابقه ای که بیش از ۱۰ موقعیت گلزنی را از دست دادیم، در مرحله دوم با رقیبان آسان تری روبرو می شدیم و شانس صعودمان به جمع ۴ تیم برتر جام افزایش پیدا می کرد.

مربی تیم فوتبال نوجوانان ایران با اشاره به اینکه بسیاری از بازیکنان تیم فعلی، ستاره های آینده فوتبال ایران خواهند شد، در پایان گفت: اکثر بازیکنان تیم سال ۲۰۰۹ که در نیجریه عملکرد خوبی داشت، امروز ستاره های لیگ ایران هستند. نفراتی مانند پیام صادقیان، کاوه رضایی، امید عالیشاه، میلاد غریبی، افشین اسماعیل زاده، سعید لطفی، اکبر ایمانی، مرتضی پورعلی گنجی و… که در تیم های خود بازی های قابل قبولی را ارائه می کنند که همگی عضو آن تیم پرافتخار بودند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات