پاسخ منفی مجری خوشنام به دعوت نمایندگان

فردوسی پور تاکید کرده که او به عنوان یک مجری به پرونده فساد در فوتبال ورود پیدا کرده و این پرونده به هیچ وجه شخصی نبوده که بخواهد برای ادای پاره ای از توضیحات به مراجع قانونی و البته مجلس پاسخگو باشد. بنابراین تحت هیچ شرایطی پایش را در مجلس نخواهد گذاشت!

گروه ورزشی - ماجرای دلالی و فساد در فوتبال ایران بدل به پرونده ای پیچیده و هزار تو شده که هر روز ابعاد تازه تری از آن رسانه ای می شود. ماجرایی که از اصفهان و اتفاقات عجیب بازی سپاهان و پرسپولیس کلید خورد و با مصاحبه های دایی و افشاگری های او کار بالا گرفت و به جایی رسید که حتی مجلس نیز به این ماجرا ورود پیدا کند. در حالیکه قریب به سه ماه از این ماجرا گذشته، هنوز تکلیف این پرونده جنجالی مشخص نشده و گفته می شود که بسیاری از اهالی فوتبال با این پرونده درگیر هستند.

به گزارش افکارنیوز؛ احضار چندین نفر از اهالی سر شناس فوتبال از مربی گرفته تا بازیکن و مدیر به مجلس برای ادای پاره ای از توضیحات، نشان دهنده اهمیت و حساسیت موضوع است. با این حال انتشار خبری در ابتدای هفته جاری همه را شگفت زده کرد. پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در مصاحبه ای عجیب از احضار عادل فردوسی پور مجری خوشنام برنامه ۹۰ به مجلس خبر داد و تاکید کرد که عادل که خود یکی از مودیان پیگیری این پرونده بوده به مجلس احضار شده است. احضاری که ریشه در صحبت های برخی از احضارشدگان درباره فردوسی پور دارد.

علیپور و فردوسی پور، مشکل فوتبال!

احضار امیر قلعه نویی به مجلس یکی از اتفاقاتی بود که واکنش های فراوانی به همراه داشت. قلعه نویی با همراهی چند نفر دیگر از اهالی فوتبال نظیر سیامک رحیم پور، سیاوش اکبرپور، رسول کربکندی، حبیب ا… شیرازی و… به مجلس رفت و در صحبت هایی عجیب و تکان دهنده وجود فساد در فوتبال ایران را تایید کرده و درباره رخنه کردن فساد در فوتبال ایران در حضور نمایندگان مجلس از برخی افراد نام برد که همه حاضران متعجب شدند. قلعه نویی با همان صراحت لهجه همیشگی اش از برخی از دانه درشت های فساد در فوتبال نام برد و در پایان صحبت هایش البته به نام عادل فردوسی پور مجری برنامه ۹۰ و حجت السلام علیپور رئیس کمیته مبارزه با فساد در فوتبال اشاره کرد. قلعه نویی تاکید نمود که این دو با رسانه ای کردن ماجرا و از بین بردن قبح قضیه کمک کردند که فساد در فوتبال ایران علنی شده و با شدت بیشتری جریان پیدا کند و اگر این دو در فوتبال نباشند، همه مشکلات فوتبال حل می شود!

خبرچینی برای فردوسی پور!

اگرچه جلسه اهالی فوتبال با کمیسیون اصل ۹۰ مجلس محرمانه بود و قرار بود تا مفاد جلسه و جزئیات آن رسانه ای نشود اما پس از صحبت های آتشین قلعه نویی علیه فردوسی پور برخی از افراد حاضر در جلسه که مفاد جلسه و اظهارات عجیب قلعه نویی را به گوش مجری برنامه ۹۰ رساندند. ظاهرا این افراد که رابطه خوبی با قلعه نویی ندارند و در سالیان گذشته به کرات با وی دچار درگیری لفظی و کلامی شده اند، به فردوسی پور خبر دادند که قلعه نویی علیه او در جلسه مزبور صحبت کرده و همین امر سبب شده تا عادل در لیست احضارشدگان مجلس قرار بگیرد.

رسول کربکندی مربی سابق ذوب آهن که درگیری کلامی اش با قلعه نویی هنگامی که سرمربی صبا بود و سیامک رحیم پور مربی سابق استقلال و دستیار صمد مرفاوی در دوران مدیریت واعظ در استقلال از جمله افرادی هستند که متهم هستند به دلیل روابط تیره با قلعه نویی اتهامات وی به فردوسی پور را به گوش عادل رسانده اند. نکته ای که حتی علیپور رئیس کمیته منشور و مبارزه با مفاسد فوتبال نیز به صراحت به آن اشاره کردو از آن پرده برداشت و تاکید نمود که اینگونه جوسازی ها تنها به دلیل پیگری های مجدانه او و فردوسی پور برای شناسایی مجرمان فساد فوتبال انجام می شود و متخلفان قصد دارند تا با این فشار ها و منحرف کردن جریان پرونده از مهلکه بگریزند. نکته ای که فردوسی پور نیز در برنامه این هفته ۹۰ و در جریان گفتگوی تلفنی با پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ نیز به آن اشاره کرد.

به مجلس نمی روم!

اگرچه فردوسی پور در جریان این گفتگوی تلفنی تاکید کرد که خودش و همکارانش سازمان متبوعش یعنی صدا و سیما حاضر هستند برای روشن شدن ابعاد پرونده و شناسایی مجرمان با مجلس و همه نهادهای ذی ربط همکاری کنند اما پاسخ او به دعوت مجلس برای پرسش و پاسخ درباره این پرونده منفی بوده است! ظاهرا فردوسی پور در یک محفل خصوصی و پس از قرار گرفتن در جریان این احضار تاکید کرده که هرگز به مجلس نخواهد رفت حتی اگر به قیمت حذف او از فوتبال تمام شود. فردوسی پور تاکید کرده که او به عنوان یک مجری به پرونده فساد در فوتبال ورود پیدا کرده و این پرونده به هیچ وجه شخصی نبوده که بخواهد برای ادای پاره ای از توضیحات به مراجع قانونی و البته مجلس پاسخگو باشد. بنابراین تحت هیچ شرایطی پایش را در مجلس نخواهد گذاشت!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات