جواد نکونام در صورت غلبه بر رقبای خود، اولین بازیکن استقلالی خواهد بود که به توپ طلای آسیا می رسد.

به گزارش افکارنیوز ، در صورتی که جواد نکونام موفق شود عنوان بهترین بازیکن فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ را از آن خود کند، فوتبال ایران پس از ۹ سال بار دیگر این افتخار را تجربه خواهد کرد.

آخرین بار علی کریمی در سال ۲۰۰۴ و در حالیکه به تازگی از الاهلی امارات به بایرن مونیخ منتقل شده بود موفق شد این عنوان را کسب کند.

ایران تا به حال چهار بار عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال آسیا را توسط خداداد عزیزی، علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی تصاحب کرده و چنانچه نکونام در ۴۸ ساعت آینده برای دریافت توپ طلا در مقر AFC روی استیج برود، اولین بازیکن آبی پوشی لقب خواهد گرفت که توپ طلای آسیا را به ویترین افتخاراتش اضافه می کند.

پیش از این هواداران پرسپولیس بابت اینکه تاکنون سه پرسپولیسی موفق به دریافت توپ طلای آسیا شده اند اما هیچ آبی پوشی به عنوان نرسیده به هواداران استقلال فخر می فروختند؛ اما چنانچه نکونام بهترین بازیکن آسیا شود آبی ها می توانند به این نکته اشاره کنند که این بازیکن در حالی که پیراهن استقلال را بر تن داشته بر بام آسیا ایستاده است.

علی کریمی، علی دایی و مهدوی کیا زمانی بهترین بازیکن آسیا شدند که عضو باشگاه پرسپولیس نبودند. خداداد عزیزی تنها بازیکن ایرانی است که در سال ۱۹۹۶ در حالی که در عضویت یک باشگاه ایرانی - بهمن کرج - بود عنوان بهترین بازیکن آسیا را بدست آورد. آیا نکونام می تواند نفر دوم باشد؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات