مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تاکید کرد که روزی از این فوتبال خواهد رفت و به خاطر همین کینه ای از کسی به دل ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد رویانیان با حضور در برنامه میدان شبکه ورزش سیما در خصوص حضور تیم پیشکسوتان میلان ایتالیا در ایران و انجام بازی تدارکاتی با پرسپولیس گفت: در سفری که ما به میلان داشتیم با گالیانی مذاکراتی انجام دادیم در آن سفر ما ۲ هدف بزرگ داشتیم اول اینکه بتوانیم در قسمت آکادمی کارهای مشترکی با میلان انجام دهیم و انتقال تجربه، دانش و بازیکن داشته باشیم و سپس یک بازی تدارکاتی پیشکسوتان ۲ تیم.

وی ادامه داد: می خواهم یک خاطره بگویم بعد از ۴۵ دقیقه مذاکره من با گالیانی استیلی گفت می دانی با چه کسی صحبت کردی و من گفتم خیر.

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: با یک برنامه حساب شده می خواستیم با میلان، بایرمونیخ و منچستر یونایتد که ۳ تیم قرمزپوش هستند همکاری داشته باشیم. حتی با فرگوسن هم قرار ملاقات گذاشتیم که نتوانستیم با وی ملاقات کنیم. آن اوایل که از سفر میلان بازگشتم افتتاح آکادمی و همچنین بازی با پیشکسوتان میلان در اولویت ما بود. نمی خواستم که بگویند رویانیان فقط به یک سفر رفته تا سن سیرو را ببنید یا مثلا گالیانی و برلوسکنی یک مسابقه را دیده اینها افتخار نیست بلکه باید تمام این موارد به انتقال تجربه بپیوندد.

رویانیان با اشاره به سفر بارسی به ایران عنوان کرد: بعد از این سفر قرار شد زمینه هایی برای مسائل آکادمیک و بازی پیشکسوتان صورت بگیرد. برگزاری این بازی به خاطر وجود مقدس یک بازیکن محبوب و با اخلاق به نام مهدوی کیا بود. ابتدا قرار بود بازی خداحافظی مهدوی کیا با هامبورگ برگزار شود و حتی این مسئله تمام شده بود اما وقتی به خود مهدوی کیا مشورت کردیم دیدیم که هزینه این بازی زیاد است و معلوم نیست تمام هامبورگی های قدیم به تهران بیایند به خاطر همین به مهدوی کیا پیشنهاد دادیم تا در بازی با پیشکسوتان میلان خداحافظی کند که او هم قبول کرد.

وی ادامه داد: وقتی یک انسان خوب باشد همین است در مجموع تمام این اتفاقات منجر به این شد که تیم پیشکسوتان میلان شب پنجشنبه به صورت پربار به تهران بیایند. هرچند که باید بگویم اگر آنها یک مالدینی دارند ما هم رضا مالدینی را دارند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چه بازیکنانی قرار است در قالب تیم پیشکسوتان میلان به تهران بیایند گفت: من زیاد فوتبالیست های خارجی را بلند نیستم اما می دانم نفراتی چون روسی، مالدینی، بارسی، اودو، اوبان، ماسارو، آگوستی، گتوزو و… به تهران بیایند. زیبایی فوتبال به این است که در قالب خداحافظی بازیکنی مانند مهدوی کیا تمام پیشکسوتان پرسپولیس حرکت کردند. امروز ۵۰ نفر در تمرین پیشکسوتان حضور داشتند بزرگانی مانند بهزادی، جاسمیان، کاووسی، درخشان، پیوس، رهبری فرد، شاهرودی، انصاریان و… آمده بودند و در کنار هم به بهانه بازی با یک تیم صاحب نام برای تجلیل از یک بازیکن جمع شوند و این زیبایی است.

رویانیان تصریح کرد: خیلی از پیشکسوتان پرسپولیس در حاشیه بودند که این بازی باعث شد تا به متن کشیده شوند. امیدوارم ۱۰۰ هزارنفر روز پنجشنبه ورزشگاه آزادی را پرکنند و البته این بازی هم پخش زنده می شود اینکه علی پروین روی نیمکت بشیند که نفراتی چون باقری، پیوس و پنجعلی روی نیمکت بنشینند بسیار جذاب است.

وی در مورد اینکه آیا احمدرضا عابدزاده در این دیدار به میدان خواهد رفت اظهار داشت: با عابدزاده نیز ۲ ساعتی صبحت کردم البته قرار است او پنجشنبه سفری داشته باشد اما ما تلاش کردیم تا جلو سفرش را بگیریم تا با تشخیص علی پروین حداقل یک نیمه برای ما بازی کند. پروین از حضور احمدرضا عابدزاده استقبال کرد و گفت که با وجود او تیم مان کامل می شود. من هم از همین جا از عابدزاده خواهش دارم خواسته ما، هواداران و باشگاه پرسپولیس را اجابت کند و در این دیدار حضور پیدا کند اگر اینطور شود شاهد صحنه های جذابی خواهیم بود.

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص اینکه دیدار پیشکسوتان این تیم و میلان ایتالیا چقدر هزینه خواهد داشت تاکید کرد: من خودم به بازیکنانم بدهکار هستم البته به پیشکسوتان هم بدهکار بودیم چون این پیشکسوتان بودند که فوتبال را به اینجا رساند. نه اینکه این بازی خرجی نداشته باشد و اتفاقا هزینه زیادی دارد. باشگاه پرسپولیس طبق قراردادی که بسته مبلغ ۵۰ هزار یورو را به سرطانی های ایتالیا اختصاص داده و قرار است به شیرخوارگاه آمنه و موسسه محک هم کمک کنیم. شما هم اگر بخواهی الان با خانواده به زیارت امام رضا (ع) بروید کلی هزینه دارد حالا ببینید ۳۰ نفر خارجی می خواهند از ایتالیا به ایران بیایند و یکی دو روز اینجا باشند. مگر می شود خرج نداشته باشد اما مهم این است که برای اولین بار یک شرکت خصوصی به صورت کامل هزینه های این بازی را تقبل کرده است.

رویانیان ضمن بیان اینکه حق کسی را از باشگاه پرسپولیس برای این بازی ضایع نکرده تصریح کرد: قطعا این مسابقه هزینه دارد و در کنارش درآمد هم خواهد داشت. بخش اعظمی از این درآمد به بلیت فروشی مربوط است و به خاطر همین می خواهم که ۱۰۰ هزار هوادارمان به ورزشگاه بیایند تا من بدهکار کسی نشوم. اینطوری هم هزینه ها جبران می شود و هم مردم هم در یک کار خیر مشارکت کردند همانطور که گفتم قسمتی از درآمد بازی به امور خیریه می رسد و قسمتی هم طبیعتا پول شرکت خصوصی است چون هیچ شرکت خصوصی به خاطر کسی کار نمی کند و سودش برایش مهم است.

وی در واکنش به اظهارنظرش مبنی بر اینکه می خواهیم میلانی ها را خسته کنیم تا آنها را شکست بدهیم گفت: آن صحبت شوخی بوده اما وقتی برنامه سفر میلانی ها را به ایران اعلام کردند دیدم که آنها شب پنجشنبه به تهران می رسند تا به هتل بروند و شام بخورند نیمه شب می شود بعد از آن هم از صبح باید به چندجا سر بزنند و کنفرانس مطبوعاتی برگزار کنند و بعد هم بعدازظهر بازی کنند در خاتمه هم پنجشنبه شب برنامه شام برای آنها در نظر گرفته شده و به ایتالیا سفر می کنند خوب این برنامه فشرده است. البته غیر از این با پروین در مورد این بازی نقشه ای دیگری کشیدیم که اگر بگویم لو می رود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد این تیم با تیم بزرگسالان میلان هم دیداری داشته باشد گفت: برگزاری این بازی هدف قابل قبولی ندارد. من می توانم خیلی از تیم های بزرگ را به ایران بیاورم و یا تیمم را به همه جای دنیا ببرم این قدرتی است که خدا به من داده اما این کار را نمی کنم. مدیران دیگر مثل فتح الله زاده که من کوچک او هستم می تواند این کار را انجام بدهد اما برگزاری یک دیدار نمایشی کافی نیست. ما پیشکسوتان میلان را به تهران آوردیم تا برای پیشکسوتان خودمان ارزش قائل شویم. اگر آنها امثال مالدینی و بارسی را دارند در تیم ما هم بازیکنان کمی وجود ندارند در مجموع این دیدار جنبه فرهنگی، سیاسی و اخلاقی دارد و همه چیز در آن لحاظ شده است.

رویانیان درباره اینکه آیا پیشکسوتانی مانند دایی و پیروانی هم در این بازی حضور پیدا می کنند، گفت: دیروز در خدمت آقای دایی بودم و همان جا به علی پروین هم زنگ زدم اما دایی گفت که جمعه بازی حساسی با تراکتورسازی داریم و نمی توانم تیمم را جداگانه به تبریز بفرستم و به خاطر همین نگران هستم. ما هم دیدیم صحبت دایی درست است.

وی ادامه داد: واقعیت امر این است که ما نمی توانستیم تاریخ این بازی را تغییر بدهیم جمعه در ایران روز شهادت است و به ما هم این بازی نمی چسبد چون می خواستیم شادی کنیم اما برای آنها ۷ آذر یا بازی با تراکتور مفهومی ندارد. خوشبختانه علی پروین هم از این صحبت دایی حمایت کرد و گفت تعهد او به پرسپولیس مهمتر است. در مورد پیروانی هم باید بگویم که او به سوئیس سفر کرده و با پالس های مثبتی که به ما داده گفته شاید چهارشنبه به ایران برگردد. اگر اینطور باشد برای ما بازی می کند البته ما کریم باقری را داریم که الان بدنش از یک جوان آماده تر است اتفاقا به او گفته ام برای پرسپولیس بازی کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص ساعت برگزاری این مسابقه عنوان کرد: ابتدا قرار بود بازی ساعت ۱۵ برگزار شود اما بعد با مشورتی که انجام دادیم دیدیم که برگزاری این مسابقه در ساعت ۱۷: ۳۰ بهتر است و شاید اینطوری هواداران بیشتری به ورزشگاه بیایند البته این ساعت هم محدودیت های خاص خودش را به خاطر شهادت در پخش دارد. به هر حال فردا با تاج در این خصوص صحبت می کنیم و نظر نهایی را می دهیم فقط باید بگویم آقای تاج و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به این بازی به دید ملی نگاه کردند که من از آنها تشکر می کنم هرچه هست فردا قبل از ظهر تصمیم نهایی را می گیریم البته باید بگویم روز پنجشنبه هوا هم نیمه ابری است و در ورزشگاه آزادی آسمان صافی خواهیم داشت.

رویانیان درباه قهرمانی نیم فصل پرسپولیس اظهار داشت: اگر تاریخ بازی استقلال و ملوان کمی عقب تر بود مزه این قهرمانی بیشتر می شد. هرچند که معتقدم قهرمانی در نیم فصل مهم نیست. ما هم نمی گوییم قهرمان شدیم برای اینکه در آینده نتیجه مهمتر است.

وی درباره بازی روز جمعه پرسپولیس و تراکتورسازی از هفته اول دور برگشت لیگ برتر گفت: این دیدار هم مانند بقیه بازی هاست با یک حساسیت کمی بیشتر، پرسپولیس الان مدعی است و در جایگاه خوبی قرار دارد و سایر تیم ها با هم رقابت نزدیک دارند. تراکتور هم در تهران به ما باخته و می خواهد این نتیجه را جبران کند ما هم انگیزه های فراوانی داریم و می خواهیم در زمین آنها بازی کنیم به خاطر همین است که می گویم این دیدار کمی حساس است البته بازی با تراکتورسازی ۳ امتیاز دارد و غیر از این دیدار ۱۴ بازی دیگر در لیگ داریم در مجموع ما زیاد نگران نیستیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه از این تیم در این فصل جام قهرمانی نمی خواهد تصریح کرد: برای ما اولویت حضور در جایگاهی در شأن پرسپولیس است. انشاءالله در سال های آینده طوری برنامه ریزی می کنیم که پرسپولیس همیشه در اوج حرکت کند و به صورت سینوسی نتیجه نگیرد. مشکلی که سالهاست پرسپولیس به آن دچار شده است بازهم تاکید می کنم که من برای این فصل جام نخواستم.

رویانیان در خصوص علی کریمی و آیا با این بازیکن اختلاف نظری دارد عنوان کرد: کریمی متعلق به فوتبال ایران است و پرسپولیس خانه این بازیکن اما ممکن است در یک خانواده برادر با برادر یا پدر با فرزند دچار اختلاف سلیقه شوند باید بگویم که من چیزی از کسی به دل نگرفتم و به دل هم نمی گیرم چون کینه ای نیستم. واقعیت این است که من در این فوتبال میهمان هستم و روزی از آن می روم هرچند که پیش از این در جاهایی بودم که کمتر از فوتبال نبوده است اما مسلما بعد از مدتی جاروکشیدن از این فوتبال می روم. ممکن است در مقطعی حرفی زده باشم یا کریمی چیزی گفته باشد اما بین برادر بزرگتر و کوچکتر دعوا و اختلاف پیش می آید یا پدر و فرزندی با هم قهر می کنند.

وی ادامه داد: ممکن است آن پسرم را تنبیه کنم با با برادرم اختلاف نظر پیدا کنم اما مگر می شود پیوند پدر و پسری و برادری به هم بخورد. کریمی روز جمعه در قالب تیم تراکتورسازی با پرسپولیس بازی دارد اما خدا کند که برای بازی میلان بیاید. این مسئله را نه من بلکه امثال پروین و استیلی پیگیر هستند. مهم این است که کریمی ها، پروین ها و دایی ها برای پرسپولیس دست به دست هم بدهند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که وضعیت پرداخت پول قرارداد خلعتبری به کجا کشیده شده و آیا عابر بانک در این مورد شانه خالی کرده گفت: خرج این مسئله زیاد است و هدایتی هم ابتدا خوب کمک کرده اما اکران به اتمام است و من امیدوارم که هدایتی این مسئله را تمام کند چون یک کار ملی بود. اگر هم نشد ما پول امثال وینگادا را دادیم و این را هم می دهیم فقط باید بگویم خیر دیگری هم در این مورد قصد ورود داشت و حتی صحبت هایی را هم مطرح کرد اما ناگهان رفت که رفت. ما متوجه شدیم یک نفر او را ترسانده است.

رویانیان در مورد آخرین وضعیت پرونده محسن قهرمانی تاکید کرد: آنچه که مسلم است قهرمانی در نیم فصل دوم قضاوت نمی کند. فقط نمی دانم در این پرونده چرا برخی از دوستان اصرار دارند که اثبات کنند آقایی خطا نکرده این دوستان که اول نام خانوادگی آنها آیت اللهی و اصفهانیان است نمی دانم که چرا می خواهند از همه دفاع کنند واقعا بهتر است که از خطا و خطاکار چشم نپوشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای اثبات تخلف قهرمانی ادله ای هم برای ارائه به دادگاه وجود دارد تاکید کرد: من به علیپور گفتم این مسئله را به دادگاه، قاضی رسمی و دادسرا بفرستند تا آنها مسئله را اثبات کنند. من از کسی کینه ندارم اما اعتقاد پیدا کردم و پای اعتقادم ایستاده ام که اتفاقی افتاده. شاید خیلی ها بگویند مسئله را بی خیال شو چون به ضررت تمام می شود اما نباید کوتاه بیایم. خود من هم صددرصد درست نیستم و خطا دارم اما باید همه مسائل کنترل شود شما نگاه کنید وقتی یک خلبان یا راننده اتوبوس هرچقدر هم حرفه ای باشد بخواهد در شرایط نامساعدی وظیفه اش را انجام بدهد به خاطر جان مسافران جلوی او را می گیرند.

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: ما می خواهیم حق ۳۰ میلیون هوادار را بگیریم وقتی تیمم به آن صورت مقابل سپاهان شکست می خورد فردا هوادار دانش آموز من در مدرسه به مشکل می خورد یا یک کارگر در محل کارش. شما می دانید بعد از باخت پرسپولیس به سپاهان چند نفر به بیمارستان رفتند من جواب می دهم حداقل ۱۰ نفر. حالا سوال من اینجاست که چرا با اعتقادات ۳۰ میلیون نفر نامهربانی می کنید. اگر اشتباهی رخ داده نباید دلسوزی الکی شود آقایان به چه حقی می خواهند باور دیگران را خراب کنند. چرا این مسائل را تخریب می کنید.

رویانیان درباره اختلافات پیش آمده بین علیرضا حقیقی و علی دایی عنوان کرد: به نظر من یک مربی، معلم و شاهد نمی تواند اختلاف نظر وجود داشته باشد بلکه باید بگوییم معلم تذکری داده است. دایی به حقیقی تذکری داده و به همین دلیل تحت هر شرایطی حق با مربی است و اطاعت از او لازم اما بحث جدایی این بازیکن چیز دیگری است واقعیت این است که ۲ و ۳ تیم حقیقی را می خواهند و او هم حقش است تا بازی کند. حقیقی پتانسیل ملی دارد و از کشور دیگری به ایران آمده تا در تیم ملی بازی کند. حالا اگر اینجا نشد جای دیگر اما در مجموع باید بگویم من از اینکه مربی یک بازیکن را جریمه کند خوشم می آید. البته این به خاطر این نیست که خودم اهل جریمه کردن بودم چون در این مدت خدمتم شاید ۷ نفر را هم جریمه نکردم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر قرار باشد یک نفر را در فوتبال جریمه کند آن چه کسی است گفت: قطعا خودم را جریمه می کنم چون اشتباه کردم که به این فوتبال آمدم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس و همچنین تهدید چند بازیکن این تیم مانند سیدجلال حسینی به جدایی از جمع سرخپوشان تاکید کرد: بسم الله الرحمن الرحیم به شدت اخبار مبنی بر جدایی بازیکنان کذب محض است. سیدجلال حسینی یک پرسپولیسی به تمام معناست و نیلسون هم شخصا به من گفت تا پایان فصل هیچ پولی به من نده، حسین ماهینی هم بچه من است آنها به من گفتند مصاحبه ای در این خصوص انجام ندادند. ممکن است خبرگزاری ها ناراحت شوند اما من پیگیر مصاحبه بازیکنانم هستم و به صحبت های آنها بسیار حساسم. مصاحبه در خصوص مسائل مالی خط قرمز من است چون اعتقاد دارم اگر کسی از پرسپولیس طلبکار است باید به من بگوید نه اینکه در بلندگو فریاد بزند.

رویانیان ادامه داد: هر کسی می تواند از پرسپولیس برود اما حق ندارد من را تخریب کند آیا پول نداشتن عیب است. ممکن است یک سرمایه دار هم پول نداشته باشد. پرسپولیس بزرگ است اما من پول ندارم مثل تمام سیستم های دولتی دیگر مانند اداره برق یا شرکت نفت که بدهکار هستند. پرسپولیس که از شرکت نفت بزرگتر نیست.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا بعد از مسلمان و حاتمی بازیکن دیگری جذب پرسپولیس خواهد شد، گفت: دیگر قصد خرید بازیکن جدیدی نداریم البته نه اینکه پول نداشته باشیم چون من هر کسی را که بخواهم می خرم البته در این مورد باید علی دایی نظر بدهد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات