حاتمی؛

مهاجم جدید پرسپولیس گفت: «فتح الله زاده گفت برای عقد قرارداد باید با معاون او صحبت کنم و با او قرارداد ببندم که گفتم من با شما صحبت کردم نه معاونتان. »

به گزارش افکارنیوز ، حضور در تیم های بزرگی مانند تراکتورسازی، سپاهان اصفهان، استقلال تهران، فولاد خوزستان و حالا پرسپولیس فرزاد حاتمی را تبدیل به یکی از باتجربه ترین مهاجمان لیگ ایران کرده است. حاتمی بعد از صحبت تلفنی با علی دایی از حضور در استقلال و تیم بلژیکی پشیمان شد تا این بار شانسش را در یک تیم بزرگ دیگر مانند پرسپولیس امتحان کند.

فرزاد حاتمی درخصوص حضورش در پرسپولیس و مسائلی که این روزها برایش به وجود آمده گفتگویی انجام داده که در زیر می آید.

* چی شد که سر از پرسپولیس در آوردی؟

- در این مدت پیشنهادات زیادی داشتم که با تمرکز زیاد به جدی ترین پیشنهاد جواب مثبت دادم. از یک تیم بلژیکی هم پیشنهاد خوبی را دریافت کردم که منتفی شد همان موقع علی دایی تماس گرفت و خواهان حضورم در پرسپولیس شد که من هم با بررسی های کافی این تیم را به عنوان مقصد بعدی انتخاب کردم.

* از انتخابت راضی هستی؟

- صددرصد. خب من برای پرسپولیسی شدن تمام جوانب را سنجیدم. بالاخره جام جهانی است و من می خواستم به تیمی بروم که شخصیت بالایی داشته باشد و می خواستم در لیست کی روش باشم. به نظرم پرسپولیس آن شخصیت را دارد که الان هم در صدر جدول قرار گرفته و حالا من در تیمی هستم که درصد قهرمانی اش زیاد است.

* چرا استقلالی نشدی؟

- راستش چند وقت پیش امیر قلعه نویی با من تماس گرفت و خواست به دیدار فتح الله زاده بروم و با او آشتی کنم. بنابراین به حرف امیرخان گوش کردم و به دیدار حاجی رفتم اما او گفت برای عقد قرارداد باید با معاون او صحبت کنم و با او قرارداد ببندم که گفتم من با شما صحبت کردم نه معاونتان بنابراین فقط با شخص شما قرارداد می بندم. به هر حال نشد استقلالی شوم و الان بازیکن پرسپولیسم.

* فکر نمی کنی پرسپولیسی شدن تو یک نوع تلافی بود؟

- چرا تلافی؟ !

* به خاطر استقلالی شدن اولادی، حتی مسئولین پرسپولیس گفته بودند ما این موضوع را تلافی می کنیم.

- بحث تلافی نیست. هر تیمی بنا بر نیازش بازیکن می گیرد. قطعا علی دایی نیاز به فوروارد دیگری داشت و مرا برای پرسپولیس مفید دانست که خواست به این تیم بیایم. هواداران استقلال هم باید به من حق بدهند. هر بازیکنی برای آزادی و پیشرفت بیشتر تیم مدنظرش را انتخاب می کند. در استقلال روزهای خوبی داشتم. یک نیم فصل در این تیم بودم و مقام قهرمانی را تجربه کردم. هیچ تقصیری در این میان نداشتم حتی برای آشتی کنان نزد فتح اله زاده رفتم که او گفت باید با معاونم قرارداد ببندی. بعد هم گفتند تا فردای آن روز برای قرارداد تماس می گیریم که چنین کاری نکردند و تماس نگرفتند. مهدی رحمتی شاهد تمام این اتفاقات است و می توانید از او بپرسید. من هم نمی توانستم منتظر بمانم چرا که آینده فوتبالی ام مهم تر از هر چیزی است به خاطر پیشرفتم پرسپولیس را انتخاب کردم که فکر می کنم تصمیم درستی گرفتم.

* حمید علی عسگری گفته هواداران نباید حاتمی و اولادی را به خاطر این جابه جایی به بی غیرتی محکوم کنند؟

- علی عسگری حقایق را گفته. هیچ فوتبالیستی آینده فوتبالی اش را نمی تواند خراب کند. نمی توانستم تا آخر عمر منتظر بمانم و ببینم آیا استقلالی ها می خواهند با من تماس بگیرند یا خیر. در حال حاضر جابه جایی بازیکنان به تیم رقیب یک امر طبیعی است. مثلا فیگو از بارسا به رئال رفت اما هیچ اتفاقی نیفتاد. با آنکه در استقلال ۱۰ گل زدم اما به پرسپولیس آمدم و در حال حاضر نیز به این تیم تعصب دارم. تعصب و غیرت به این است که بازیکن در هر تیمی باشد نسبت به آن تیم عرق داشته باشد تا زمانی که در استقلال بودم روی پیراهنش تعصب داشتم و الان هم هرچه در توان دارم برای قهرمانی پرسپولیس می گذارم.

* اما رقابت در خط حمله با حضور خلعتبری، سیدصالحی و… بسیار زیاد شده؟

- در استقلال هم فرهاد مجیدی، سیاوش اکبرپور، آرش برهانی و موسوی و من همزمان حضور داشتیم و رقابت می کردیم. رقابت هرچه شدیدتر باشد بهتر است و باعث می شود بازیکن پیشرفت کند.

* در فولاد روزهای خوبی را سپری نکردی، چرا؟

- قبل از اینکه به فولاد ملحق شوم چهار دفعه با فرکی جلسه گذاشتیم. یعنی چهار دفعه طول کشید تا آنها مرا قانع کنند به اهواز بروم. با خواست آقای فرکی به فولاد رفتم با آنکه در دو بازی دو گل زدم دیگر هیچ وقت از من استفاده نشد که نظر شخصی فرکی بود!

* پس فرکی با تو اختلاف شخصی داشت؟

- (با کمی مکث) نمی دانم، اما می دانم دلیل نیمکت نشینی ام فنی نبود. او خواست سیستم فصل قبلش را کار کند و چیدمانش همان بازیکنان قبلی بودند. وقتی در یک بازی نتیجه گرفت در بازی های بعدی نیز همین کار را کرد و دست به ارنج نزد به همین دلیل دیگر در ترکیب و لیست ۱۸ نفره نبودم و این قضیه خیلی به من برخورد. من با خواست فرکی به فولاد رفتم اما از ترکیب خط می خوردم. با این حال انگیزه هایم را از دست ندادم و تمریناتم را بهتر از قبل انجام دادم و امیدوارتر می شدم. ولی وقتی دیدم هر کاری کنم در چشم نیستم تصمیم گرفتم تیمم را عوض کنم تا بدنم در شرایط آرمانی باشد جا دارد در همین جا از زحمات نعیم سعداوی که بعد از تمرین می ایستاد و با من تمرین اختصاصی می کرد تشکر کنم.

* سیدصالحی از پرسپولیسی شدن تو خیلی ناراحت شده و گفته پرسپولیس یا جای من است یا فرزاد؟

- صحبتی در این مورد ندارم. سیدصالحی از من ۳،۴ سال بزرگتر است و خوشحالم قرار است کنار او که مانند برادر بزرگترم است بازی کنم.

* عمران زاده گفته برای دربی و بازی مقابل فرزاد لحظه شماری می کنم؟

- (می خندد) حنیف از امشب کابوس این را می بیند که چطور می خواهد مقابل من بازی کند. اتفاقا ما دیروز با هم بودیم. به او گفتم که حنیف جان سعی می کنم مقابل تو بازی نکنم و ظاهر نشوم که دیگر شب ها کابوس نبینی. به حنیف گفتم من فقط از سمت امیرحسین صادقی و پژمان منتظری به دروازه استقلال حمله می کنم.

* می توانی در دربی گل بزنی؟

- از کجا می دانید و مطمئنید که من در دربی بازی می کنم؟ ! اول بگذارید ببینیم در این دیدار به میدان می روم یا خیر بعد در مورد گلزنی ام سئوال کنید. من تابع نظر سرمربی تیم هستم. فقط این را می دانم که حنیف از لحظه ای که پرسپولیسی شدم هر شب کابوس من و دربی را می بیند.

* اما او گفته از پرسپولیسی شدن تو خوشحال است؟

- حنیف دوست صمیمی و مثل برادرم است. چه هم تیمی باشیم و چه در تیم رقیب. هیچ وقت رفاقت مان به هم نمی ریزد. این رفاقت ها ربطی به فوتبال ندارد و ما بیرون از میدان برادریم.

* در پرسپولیس چه کسی می تواند جای حنیف را بگیرد؟

- حنیف یک دانه است و کسی جای او را نمی گیرد.

* اما با بنگر هم خیلی رفیقی؟

- محسن دوست صمیمی ام است اما جای او را نمی گیرد. حنیف چیز دیگری است.

* چرا قراردادت ۶ ماهه است؟

- ایرادی ندارد بعد از پایان ۶ ماه اگر مرا خواستند می مانم اگر نخواستند می روم. تجربه فصل های گذشته به من یاد داد تا پایان فصل با تیمی قرارداد نبندم. یکسال پیش خیلی اذیت شدم. مدت قراردادم طولانی بود و تا پایان فصل از لحاظ روحی آسیب دیدم.

* از استقلال هم که به خاطر مشکل با فتح اله زاده جدا شدی؟

- من با کسی مشکل نداشتم.

* درسته که حضور در جام جهانی مهم ترین دلیل انتخاب پرسپولیس بود؟

- ببینید من از بچگی علی دایی را خیلی دوست داشتم نه اینکه فکر کنید چون آمدم پرسپولیس این حرف را می زنم. ۲،۳ سال پیش هم گفته بودم دایی الگویم است. دلیل اصلی انتخاب این تیم دایی است. خوشحالم که به آرزویم رسیدم و الان شاگرد علی آقا هستم. اما طبعا حضور در جام جهانی هم برای هر فوتبالیستی مهم است و من هم از این قاعده مستثنی نیستم.

* همیشه در تیم های بزرگ حضور داشتی؟

- بله، من در ۳،۴ سال اخیر فوتبالم در تیم هایی بودم که به مقام قهرمانی یا نایب قهرمانی رسیدند.

* پس در انتخاب هایت خیلی دقت می کنی!

- من این تیم را انتخاب نکردم بلکه آنها انتخابم کردند. وقتی شرایط را مساعد دیدم با تفکر زیاد قرارداد بستم. پرسپولیس را هم با نظر دایی انتخاب کردم و خوشحالم کارنامه خوبی در فوتبالم داشتم.

* بسیاری از رسانه ها به تو لقب مارکوپلو دادند؟

- آن قدر تیم عوض کردم که سایت ها به من لقب مارکوپلو دادند. با این تفاوت که مارکوپلو همیشه به شهرهای کوچک می رفته اما من به شهر و تیم های بزرگ می روم. فکر می کنم لقب مارکوپلو را درست انتخاب کردند.

* راستی کدام شماره را می پوشی؟

- از ۱۱ گرفته تا ۲۴ می پوشم و برایم شماره پیراهن اصلا مهم نیست.

* اما ۷ کمی فرق دارد و می گویند نحس است؟

- من اینطور فکر نمی کنم. شماره ۷ بر تن بازیکن قلدری به نام حمید استیلی بود که بچه نازی آباد است. دیدید که استیلی با این پیراهن چه کارنامه خوبی را به جا گذاشت. یا شخصی به نام حاج آقا پروین شماره ۷ را می پوشید، اما به دلیل پستم و این که فورواردم خودم دوست ندارم ۷ را بپوشم. شماره پیراهن مهاجمین همیشه خاص است و بازیکنان بیشتر شماره های ۱۰ به بالا می پوشند. حالا که ۱۰ به من نمی رسد شماره خودم یعنی ۲۴ را می پوشم.

* فکر می کنی چند تا گل بزنی؟

- هرچند تا بتوانم می زنم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات