در حالی که علی دایی آقای گل فوتبال جهان هدایت تیم فوتبال پرسپولیس را بر عهده دارد ولی تعداد گل های سرخپوشان در نیم فصل اول لیگ برتر قابل توجه نبوده و با آمار تیم های قعرنشین برابری می کند.

به گزارش افکارنیوز ، تیم فوتبال پرسپولیس با تساوی مقابل تیم استقلال صنعتی خوزستان به کار خود در نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر پایان داد. هرچند پرسپولیس بیش از نیمی از مسابقات خود را در ورزشگاه آزادی برگزار کرد و از حمایت هواداران خود در نیم فصل اول برخوردار بود، با این حال مهاجمان این تیم نتوانستند عملکرد چشمگیری داشته باشند و فقر گلزنی در این تیم کاملا مشهود بود.

پرسپولیس در ۱۵ بازی اول خود در لیگ برتر موفق شد فقط ۱۳ بار دروازه حریفان خود را باز کند و از این نظر تفاوت زیادی با دو تیم قعرنشین یعنی فجر سپاسی و مس کرمان ندارد. در واقع پرسپولیس به طور میانگین در هر بازی کمتر از یک گل (۰/۸۶ درصد) به ثمر رسانده است.

البته باید به این نکته توجه داشت که خط حمله پرسپولیس این فصل با حضور علی دایی به عنوان سرمربی تغییرات زیادی به خود دید و بازیکنان جدیدی مثل سید مهدی سید صالحی، امید عالیشاه، پیام صادقیان و محمدرضا خلعتبری در کنار بازیکنان جوانی مثل یونس شاکری و محمد عباس زاده به جمع سرخپوشان اضافه شدند و شاید هماهنگی آنها با سایر بازیکنان مدتی زمان ببرد.

در میان بازیکنان پرسپولیس، سید مهدی سید صالحی با چهار گل زده در صدر جدول گلزنان این تیم قرار دارد و بعد از او هم محمدرضا خلعتبری قرار دارد که دو گل خود را از روی نقطه پنالتی و ضربه ایستگاهی به ثمر رسانده است.

سایر بازیکنان هجومی پرسپولیس مثل پیام صادقیان و امید عالیشاه هم هر کدام یک گل برای تیمشان زده اند. هادی نوروزی، غلامرضا رضایی و دو مهاجم جوان دیگر پرسپولیس هم که فرصت زیادی برای بازی کردن در نیم فصل اول لیگ برتر را به دست نیاوردند، در گلزنی ناکام بوده اند.

با این حال در پایان نیم فصل برخی بازیکنان خط حمله این تیم از جمله غلامرضا رضایی، هادی نوروزی و یونس شاکری از جمع سرخپوشان جدا شدند و در مقابل محسن مسلمان به عنوان یک هافبک به جمع شاگردان دایی اضافه شده تا شاید بتواند مهاجمان این تیم را به خوبی تغذیه کند و سهم گلزنی آنها را بالا ببرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات