رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، گزارشی از پرونده رسیدگی به اتهامات «محسن قهرمانی» یا پرونده داوری ارایه کرد.

به گزارش افکارنیوز ، «اسماعیل حسن زاده» روز دوشنبه گفت: این پرونده تحت عنوان پرونده داوری در هیات رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه ای فوتبال تشکیل و پس از بررسی و تحقیقات، روز ۲۷ آبان ماه به کمیته انضباطی ارجاع شد.

وی گفت: با توجه به اهمیت پرونده قصد داریم جلسات مختلفی را تشکیل داده و به بررسی دقیق این پرونده بپردازیم.

حسن زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه این پرونده جنبه عمومی دارد، باید توجه ویژه ای به آن داشت، به رغم تحقیقات قابل توجهی که در پرونده صورت گرفته، متاسفانه تحقیقات قضایی لازم در این پرونده به عمل نیامده و پرونده با هیاهو و حواشی پیرامونی که از آن منعکس شده، خیلی فاصله دارد که جا داشت در تحقیقات اولیه، همه اخبار مربوط به این موضوع پیگیری شده و دلایل و مدارک مربوط به اخبار جمع آوری شود.

وی در ادامه بیان کرد: علی دایی و مسوولان باشگاه پرسپولیس تهران به عنوان مطلع برای اولین جلسه رسیدگی دعوت شده اند که با توجه به مصاحبه های انجام داده در رسانه های مختلف لازم است حتما در این نشست حضور پیدا کرده و تمام مدارک خود را ارایه کنند.

حسن زاده اظهار داشت: ضمن اینکه پس از مصاحبه اولیه توسط علی دایی، مطالبی از سوی وی در مطبوعات منعکس شده است که وی باید مستندات خود را به طور کامل ارایه دهد.

وی تصریح کرد: به طور مثال اگر سه مرتبه به یک شماره حساب پول واریز شده است، باید مستند باشد.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در ادامه افزود: فعالیت و یا فعالیت نکردن محسن قهرمانی هیچ ارتباطی به روند رسیدگی پرونده ندارد و کمیته انضباطی با دقت و حوصله کافی در این پرونده مهم، اقدام خواهد کرد.

به گفته وی، غیر از محسن قهرمانی، اسم افراد دیگری هم در پرونده یاد شده است که به نوبت به کمیته انضباطی فرا خوانده می شوند. ضمن اینکه از همه کسانی که به عنوان مطلع به کمیته دعوت می شوند، درخواست داریم چنانچه مدارکی مربوط به موضوع پرونده (ارتباط مالی نامشروع) دارند، به صورت محرمانه و با دلایل و مدارک کافی در اختیار ما قرار دهند.

وی گفت: از مقامات فوتبالی اعم از مدیر، سرمربی، بازیکن و یا حتی مقامات فدراسیون فوتبال تقاضا داریم قبل از اعلام نتیجه کمیته انضباطی، از هر گونه گمانه زنی و اعلام نظر احتمالی، رسمی و یا غیر رسمی که موجب تشویش اذهان عمومی می شود، خودداری کنند.

حسن زاده در پایان گفت: این پرونده هم مانند سایر پرونده های موجود در کمیته انضباطی است.

وی گفت: شاید عنوان این پرونده، مهم تر و یا شاید سنگین تر باشد اما در شرایط معمولی کار خود را دنبال می کند.

حسن زاده افزود: این پرونده قطعا در جلسات متعددی دنبال خواهد شد و برای اینکه کار تحقیق و رسیدگی با آرامش دنبال شود، اولین جلسه رسیدگی روز یکشنبه ۱۰ آذر ماه خواهد بود که در این مرحله فقط افراد مطلع دعوت شده اند تا تحقیقات لازم به عمل آید.

پرونده جنجالی داوری پس از قضاوت بحث برانگیز «محسن قهرمانی» داور مشهدی در دیدار تیم های فوتبال سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران بوجود آمد، جایی که محسن قهرمانی در اوایل بازی، بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس را از زمین مسابقه اخراج کرد. تصمیمی که به عقیده اکثر کارشناسان داوری در ایران اشتباه بود.

پس از پایان بازی، اظهارنظرها و مصاحبه های متعددی از سوی مسوولان باشگاه پرسپولیس تهران و سرمربی این تیم مبنی بر قضاوت قهرمانی مطرح و وی به موارد متعددی متهم شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات