برنامه ورزشی نود طبق روال هر هفته خود دوشنبه شب روی انتن شبکه سوم سیما رفت و از فرصت تعطیلات نیم فصل استفاده کرده و به بررسی وضعیت داوری فوتبال کشور و بازی تیم های پیشکسوتان پرسپولیس و میلان پرداخت.

به گزارش افکارنیوز ، برنامه ورزشی نود طبق روال هر هفته خود دوشنبه شب روی انتن شبکه سوم سیما رفت و از فرصت تعطیلات نیم فصل استفاده کرده و به بررسی وضعیت داوری فوتبال کشور و بازی تیم های پیشکسوتان پرسپولیس و میلان پرداخت.

تیراندازی در ورزشگاه آزادی

یکی از تماشاگران تیم ملوان انزلی که به نظر می رسید لیدر این باشگاه باشد، در طول بازی تیم های استقلال و ملوان بارها انگشتان دست خود را به حالت شلیک گلوله به سمت زمین مسابقه گرفت. این تماشاگران که نقش شلیک گلوله را بازی می کرد مورد توجه دوربین های برنامه نود قرار گرفت.

رویانیان: به باشگاه میلان ۲۰۰ هزار یورو پرداخت کرده ایم

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: ما در سفری که چند ماه پیش به ایتالیا داشتیم دو موضوع را مطرح کردیم اول باز ی پیشکسوتان بود و دوم ایجاد آکادمی مشترک بین پرسپولیس و میلان که این دو موضوع در حال رقم خوردن است.

محمد رویانیان در گفتگو با مجری برنامه نود اظهار داشت: هزینه های این بازی خیلی کمتر از آن چیزی است که گفته می شود ضمن اینکه برای این بازی اسپانسر داریم و اسپانسر هزینه های بازی را پرداخت خواهد کرد.

وی همچنین افزود: این بازی برای خداحافظی مهدوی کیا است و یکی دیگر از آرزوهای من این بود که کریم باقری هم در یک بازی بزرگ خداحافظی کند. ضمن اینکه می خواستیم پیشکسوتان را از گوشه و کنار فوتبال جمع کرده و به متن فوتبال بیاوریم تا هم مقابل تماشاگران باشند و هم جلوی دوربین های تلویزیونی قرار بگیرند.

مدیر عامل پرسپولیس خاطر نشان کرد: پولی که اسپانسر ما به تیم ایتالیایی پرداخت می کند به سرطانی های کشور ایتالیا می رسد و درامدهایی که ما از این بازی کسب می کنیم به شیرخوارگاه محک تعلق خواهد یافت.

وی از تماشاگران تیم فوتبال پرسپولیس در خواستی نیز داشت: ازهواداران می خواهم که در این بازی تیم پیشکسوتان را تنها نگذارند و به ورزشگاه بیایند تا هم تیم را تشویق کنند و هم به اسپانسر این بازی کمک شود.

رویانیان در خصوص مبلغی که قرار است به تیم ایتالیایی پرداخت شود عنوان کرد: مبلغی حدود ۲۰۰ هزار یورو به تیم میلان پرداخت می کنیم و کل این پول را اسپانسر ما پرداخت می کند و باشگاه هیچ هزینه ای نخواهد کرد.

رویانیان تحلیل گر بازی های میلان ایتالیا شد

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در بخشی از برنامه نود هنگام گفتگو با عادل فردوسی پور در خصوص بازی های اخیر تیم میلان ایتالیا نیز صحبت هایی مطرح کرد و بازی های این تیم را مورد تحلیل قرار داد.
این اقدام رویانیان که با تعجب فراوان فردوسی پور مواجه شده بود، تا جایی پیش رفت که مدیر عامل پرسپولیس در خصوص وضعیت خط حمله و دفاع میلان نیز صحبت کرد.

فردوسی پور خواستار ورود بانوان به ورزشگاه ها شد

مجری برنامه نود از مدیر عامل باشگاه پرسپولیس خواست تا با توجه به نفوذی که دارد شرایطی را به وجود آورد که بانوان بتوانند در ورزشگاه ها حاضر شوند.

رویانیان نیز پاسخ داد که هواداران بانوی تیم میلان به همراه چند نفر از بانوان سفارت ایتالیا در ورزشگاه حضور خواهند داشت. اما به نظر من باید امکانات سخت افزاری باید طراحی شود اما به نظر من الان ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم چراکه مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری برای وقوع این اتفاق وجود ندارد. فضای ورزشگاه های ما نیزآماده این اقدام نیست. اما برای این بازی خانم های خارجی در ورزشگاه حضور خواهند داشت.

دلخوری ساحلی بازان از فردوسی پور

محمد احمدزاده و پیمان حسینی مهمان برنامه نود بودند. آنها پس از صحبت درباره قهرمانی در امارات از عادل فردوسی پور گلایه کردند. حسینی دروازه بان ایران خطاب به عادل گفت: گلایه ما از شما این است؛شما در برنامه نود به خانم پریا شهریاری انتقاد کردید و گفتید که ایشان نباید در کمیته فوتبال ساحلی باشند اما آیا ما با مدیریت ایشان به موفقیت نرسیده ایم و مردم را خوشحال نکرده ایم؟

این در حالی بود که عادل هم گفت: اما من همچنان سر حرف خودم هستم و می گویم که در فدراسیون یک سری از پست و مقام ها به دوستان و آشنایان می رسد. سپس حسینی گفت: مدیر موفق همیشه موفق است و مهم این است که خانم شهریاری پس از سالها نتایج درخشانی را کسب کرده اند. قهرمانی ما حاصل کار گروهی با مدیریت ایشان بود. ما دوست داریم حالا که قهرمان شده ایم مسئولان به وعده های خودشان عمل کنند.

فردوسی پور پیگیر نامه ارسالی به فیفا

عادل فردوسی پور در برنامه امشب خودش دوباره پیگیر نامه ارسالی فیفا به فدراسیون فوتبال بود. او با غلامرضا رفیعی وکیل ورزشی که در سوئیس اقامت دارد ارتباط تصویری گرفت تا نظر او را هم در این زمینه جویا شود. رفیعی در این مورد گفت: حرف شما کاملا درست است و این مبلغ به باشگاه هایی پرداخت می شود که طی دو سال بازیکن شان در تیم ملی بوده است. شما گفتید که سرتان را به سقف می کوبید و من که می دانم نمی کوبیدید، اما تعجب تان واقعا درست بود.

او ادامه داد: در نامه فیفا ۶ بار واژه رجیستر آمده که مربوط به باشگاه هاست. من می گویم حالا چه اشکالی دارد، همه ما اشتباه می کنیم اما باید آن را تصحیح کنیم. آقای کسرایی هم اشتباه کرده اند و باید آن را تصحیح کنند. در این لحظه فردوسی پور گفت: من نمی خواستم سرم را به سقف بکویم اما دوستان ما قبول نمی کردند که اشتباه کرده اند.

این در حالی بود که کسرایی هم روی خط آمد و گفت: من از شما تشکر می کنم و امیدوارم همیشه، همین طور پیگیر ماجراها باشید! ما هم پس از بررسی موضوع به این نتیجه رسیدیم که نظرمان به شما نزدیک است.

بررسی مشکلات داوری فوتبال

برنامه نود بعد از هفته ها فرصت کرد تا با دعوت از رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال و یک کارشناس داوری به موضوع تبانی برخی داوران در فوتبال پرداخت.

در این برنامه اصفهانیان عنوان کرد: در این باره که می گویند بین دپارتمان و کمیته داوران اختلاف وجود دارد من می گویم اختلافی نیست و اگر اختلافی باشد اختلاف کاری است. ما می گوییم باید کارهای داوری را با تعامل پیش ببریم.

در ادامه رضا غیاثی نیز اینگونه پاسخ اصفهانیان را داد: امروز مهمترین مشکل داوری ما وجود اختلاف و عدم یکرنگی اعضای کمیته و دپارتمان داوری است و حتی می توانم بگویم که در بین اعضای کمیته داوران نیز اختلاف وجود دارد و برخی افراد نیز در این راستا در حال سوء استفاده هستند.

من این سوال را دارم زمانی که آقای تاج رئیس کمیته داوران شد پول داوران به ۵۰۰ هزار تومان رسید و ۴ میلیارد بدهی داوران نیز پرداخت شد.

زمان آقای تاج پولی که از اسپانسر دریافت می شد ۱۰۰ میلیون تومان در سال بود اما الان این رقم ۵۰۰ میلیون تومان است. کل هزینه داوران در طول لیگ ۳۵۷ میلیون تومان می شود و اگر فقط پول اسپانسر به داوران پرداخت شود، دیگر مشکلی نخواهد بود و داوری طلبکار نخواهد بود.

اصفهانیان نیز عنوان کرد: آقای تاج گفته است که روزهای خوبی در آینده خواهیم داشت و احتمالا با جذب اسپانسرهای جدید بتوانیم مشکلات مالی داوران را حل کرده و حقوق آنها را بیشتر کنیم. اساس نامه فدراسیون فوتبال می گوید یکی از اعضای هیئت رئسه باید رئیس کمیته داوران باشد.

بر این اساس ما با توجه به مسائلی که پیش آمد دیدیم هر کاری می کنیم همکاری بین کمیته و دپارتمان ایجاد نمی شود. در ان زمان قرار شد رئیس دپارتمان را عوض کنیم. این مسئله به ۷ ماه پیش باز می گردد. ما نامه این تغییر را به آقای نبی دادیم تا ایشان هم به سمع و نظر آقای کفاشیان برسد اما سرانجام این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت. برای ما فرد مهم نیست و مهم این است که هر کس در دپارتمان فعال است همکاری لازم را داشته باشد
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات