به بهانه تبریک مجری برنامه ۹۰ در توافق هسته ای؛

مروری بر متلک های سیاسی- اجتماعی فردوسی پور در برنامه های چند وقت اخیر ۹۰ خالی از لطف نیست.

به گزارش افکارنیوز ، عادل فردوسی پور برنامه این هفته ۹۰ را با تبریک به ظریف به مناسبت موفقیت تیم مذاکره کننده در حصول توافق هسته ای آغاز کرد. این البته اولین باری نیست که عادل برنامه اش را با چاشنی سیاست مخلوط می کند و بینندگان تلویزیونی را به وجد می آورد.

شوی ۹۰ به ویژه طی این سال های اخیر مملو از متلک ها و جملات متفاوت سیاسی و اجتماعی بوده که بر زبان مجری اش جاری شده است. برخی از آنها را با هم مرور می کنیم:

آبان ۸۸، در گفتگو با عباس مرادی که گفت برنامه را از طریق ماهواره دنبال می کند: «جدا؟ باز خوش به حالتون که پارازیت ندارید، با وضعیت این روزها! »

فروردین ۹۰، با اشاره به سختگیری شورای بازبینی تلویزیون: «یک ساعت از برنامه گذشته، اما فیلم ها نرسیده. اگر شرایط این طور باشد حتما باید همه جمع کنیم برویم خانه های مان! »

خرداد ۹۰، در خلال بحث انتقال نفت به اراک: «سعدی اگر این روزها زنده بود و شعر می سرود، باید می گفت مزد آن گرفت جان برادر که لابی سیاسی کرد. »

مرداد ۹۰، با اشاره به سانسور یک قسمت از برنامه اش: «نیروی انتظامی کرمان به ما گفت چون نمی خواهیم این هفته حرف بزنیم، شما هم حق ندارید تصاویر مربوط به درگیری را پخش کنید. به هر حال امیدواریم میزان رای مردم باشد، نه زور و قدرت. »

مهر ۹۰، با اشاره به مسابقه شاهین بوشهر و داماش گیلان: «این بازی، داربی متهمان اختلاس است. داماش که به امیر منصور آریا تعلق دارد، اسپانسر شاهین هم که بانک صادرات است. به به! »

آبان ۹۰، هنگام بحث با رویانیان که از شعار اعتراضی تماشاگران ناراحت بود: «آقای رویانیان فضای ورزش با فضایی که شما از آن جا آمده اید متفاوت است. این جا مردم اظهار نظر را حق خودشان می دانند. این جا مردم دوست دارند خوشحالی و ناخوشنودی شان را ابراز کنند و حق شان است. کسی هم نمی تواند بگوید که حق اظهار نطر ندارند. »

اسفند ۹۰، با اشاره به لبخندهای محسن قهرمانی: «این قدر سقوط مبارک همه را خوشحال کرده که حتی قهرمانی هم خوش اخلاق شده است. »

آذر ۹۱، در اشاره به اختلالات کم سابقه اینترنتی: «چون سرعت اینترنت پایین است و ما با سرعت مورچه ای باید دانلود کنیم، لطفا فیلم ها رو با حجم کم بفرستید! »

مرداد ۹۲، با اشاره به بحث فوتسال بانوان: «خانم شجاعی دنبال من است که گردنم را بشکند، فقط نمی دانم چطور می خواهند این کار را انجام بدهند. »

مهر ۹۲، با پخش تصاویری از نشست ساختمان اداری خیابان ایران زمین: «راه آهن هم مثل بقیه پروژه های بابک زنجانی حال و روز خوشی ندارد و مشغول سقوط است! »

آبان ۹۲، در اشاره به بلاتکلیفی وزارت ورزش: «کار نمایندگان مجلس هم خیلی جالب است در نوع خودش. دکتر سجادی را که کاملا ورزشی هستند رد می کنند، اما عباسی که اصلا بویی از ورزش نبرده بود را همین مجلس با رای بالا تایید کرد. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات