سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پس از صحبت های محسن قهرمانی مواضع آقایانی که مسئولیت دارند به ناگاه ۱۸۰ درجه تغییر کرد.

به گزارش افکارنیوز ، علی دایی به سوالاتی درباره علل صدرنشینی پرسپولیس در نیم فصل اول، نقل و انتقالات روزهای اخیر، بازی با تراکتورسازی تبریز، دیدار پرسپولیس و آث میلان، برنامه های مدنظر برای نیم فصل دوم، مسائل مالی و البته برخی اتفاقات مرتبط با کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و تخلفات و ناپاکی های فوتبال پاسخ داد.

از نقل و انتقالات پرسپولیس ایراد می گرفتند اما نتیجه چیز دیگری بود

 خدا را شکر می کنم که نیم فصل اول را با موفقیت پشت سر گذاشتیم و توانستیم انتظارات هواداران را برآورده کنیم. ما روزهای سخت و کار سختی داشتیم اما لطف خدا شامل حالمان شد و توانستیم با تلاش و زحمت فراوان و همچنین برنامه ریزی مناسب به موفقیت دست یابیم. بنده به کار خودم و همکارانم اعتقاد داشتم و از طرف دیگر زمانی که به عنوان سرمربی پرسپولیس منصوب شدم شناخت کافی و خوبی از بازیکنان پرسپولیس داشتم و به کار آنها و توانایی هایشان اعتقاد داشتم و می دانستم که اگر در نقل و انتقالات هوشیارانه عمل کرده و بتوانیم موفق باشیم با توجه به برنامه های فنی مد نظر می توانیم به توفیقاتی دست یابیم.

مدیریت باشگاه نیز در این میان ما را همراهی کرده و تقریباً ۸۰ درصد نفراتی را که می خواستیم گرفتیم. ما سعی کردیم بر اساس نقاط ضعف و پرهیز از هیاهو در نقل و انتقالات عمل کنیم. سیاست مشترکی هم داشتیم که کاهش هزینه ها بود و خدا را شکر در این زمینه هم موفق بودیم. از طرفی دیگر هدفمان این بود کاری کنیم که تیم پرسپولیس در سال های  آینده تیمی جوان تر و با انگیزه باشد. ما امسال از این بازیکنان جوان استفاده کردیم و برخی از آنها در ترکیب اصلی قرار گرفته و برخی کمتر بازی کردند و قطعاً این نفرات با کسب تجربه بیشتر در سال های آتی می توانند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند و زمینه ساز موفقیت پرسپولیس در سال های آتی نیز باشند. اگر بازیکنان جوان موفق بوده اند یکی از دلایلش این بوده که بازیکنان بزرگتر تیم برای آنها سنگ تمام گذاشته و خیلی راحت آنها را پذیرفتند و به آنها کمک کردند که جا دارد از بزرگترهای تیم به خاطر این نگاه و رفتارشان تقدیر و تشکر کنم.

در طول فصل حواسمان به همه چیز بود و می دانستیم که داریم چه می کنیم اما انتقاداتی مطرح می شد و حرف هایی زده می شد که هواداران را نگران می کرد، برخی از این مسائل مطرح حرف های ضدونقیض بود. در مجموع نسبت به عملکرد ما در نقل و انتقالات و جذب برخی از بازیکنان ایرادهایی گرفته می شد اما بنده به موفقیت این نفرات ایمان داشتم و خوشحالم که اشتباه نکردم. ما با تلاش زیاد، تمرینات و برنامه ریزی توانستیم تیم را به هماهنگی و هارمونی خوبی برسانیم و بازیکنان جدید و قبلی با هم مَچ شدند و با تلفیقی از تجربه و جوانی تیم را به میادین فرستادیم. در مجموع ما یک برنامه ای داشتیم که برای عملیاتی کردن آن و رسیدن به موفقیت تلاش زیادی کردیم. خوشبختانه در نیم فصل اول برنامه های ما مو به مو اجرا شد و می توانم بگویم که فقط ۵ درصد برنامه های ما دچار تغییراتی شد. سعی کردیم کار اصولی و برنامه از پیش تعیین شده داشته باشیم و بر اساس برنامه پیش برویم. بازیکنان پرسپولیس در این مدت واقعاً زحمت کشیدند و سختی های زیادی را تحمل کردند، آنها روزهای سخت و بازی های سخت را با موفقیت پشت سر گذاشتند و نتیجه اش را دیدند.

بردهای پرسپولیس، شادی هواداران و حمایت آنها باعث می شد تا بازیکنان برای موفقیت در بازی های بعدی انگیزه های مضاعفی پیدا کرده و تلاش و جدیت بیشتری به خرج دهند. انصافاً مدیریت باشگاه تا آنجا که می توانست به ما کمک کرد، روزهایی بود که در نقل و انتقالات ما و باشگاه شبانه روز در حال تلاش و رایزنی بودیم، در طول فصل نیز همین طور بود. البته در این میان مشکلات مالی نمی گویم که وجود نداشت اما باید بگویم متاسفانه اکثر باشگاه های لیگ برتری با این مشکل مواجه هستند جز چند باشگاه که بودجه های از پیش تعیین شده دولتی دارند و نه تنها امسال بلکه در سال های گذشته نیز دغدغه ای نداشته اند.

با تمام این مسائل بازیکنان ما تمرکز خود را روی تمرینات و بازی ها گذاشته و اگر ما در یکی دو بازی اسیر اتفاقات غیرمنتظره در فوتبال نمی شدیم می توانستیم با امتیازات بالاتری صدرنشین نیم فصل باشیم با این وجود رسیدن به این نقطه و این موفقیت کار سختی بود و تردیدی ندارم که موفقیت در نیم فصل دوم بسیار سخت تر خواهد بود و حفظ جایگاه کنونی نیز خیلی مشکل. طبیعی است که در نیم فصل دوم همه تیم ها دو برابر گذشته سعی و تلاش می کنند و ما نیز باید هوشیارانه تر عمل کرده و سختی های بیشتری را به جان بخریم.

به من می گفتند با رفتن به پرسپولیس ریسک کردی

 وقتی یک تیم بزرگ و پرطرفدار دو - سه فصل در نتیجه گیری به مشکل خورده و نتواند انتظارات هوادارانش را برآورده کند قطعاً مشکلات فنی و حاشیه ای زیادی روی این تیم سایه می اندازد، در چنین شرایطی کار کردن بسیار سخت تر و مشکل تر از زمانی خواهد بود که تیم  در اوج خود بوده. زمانی که من به پرسپولیس  آمدم و سرمربیگری این تیم را پذیرفتم خیلی ها به من می گفتند ریسک کرده ای، اما بنده با اعتقاد و اطمینان این مسئولیت را قبول کرده چرا که شناخت کافی از فضای کار در پرسپولیس و همچنین بازیکنان داشتم و از طرف دیگر به کار خودمان و تیمی که در کادر فنی انتخاب کرده بودیم اطمینان داشتم. بنده به علل موفقیت تیم در نیم فصل اول اشاره کردم اما انصافاً یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت ما حمایت خالصانه و همه جانبه هواداران بود. آنها خیلی به ما کمک کردند تا پرسپولیس راهش را پیدا کند.

هواداران در لحظات سخت به کمک ما می آمدند، یادم نمی رود که در همه بازی ها تا دقیقه ۹۰ و با تمام وجودشان از تیم حمایت کردند و در خیلی بازی ها همین حمایت ها باعث شد تا ما نتیجه را عوض کرده یا به پیروزی برسیم. به نظرم سکوها هم در نیم فصل اول همدل بود با کادر فنی، بازیکنان و باشگاه. اعضای خانواده بزرگ پرسپولیس در کنار هم قرار گرفتند، باشگاه، کادر فنی، بازیکنان و هواداران دست به دست هم دادند تا پرسپولیس همان تیمی شود که همه از آن انتظار دارند. من برحسب وظیفه بار دیگر از محبت های هواداران و حمایت های آنها تشکر و تقدیر می کنم و امیدوارم این روند ادامه پیدا کرده و در نیم فصل دوم نیز شاهد حمایت های همه جانبه و تاثیرگذار هواداران پرسپولیس باشیم. اگر هواداران پشت سر ما باشند و حامی تیم و بازیکنان، کار سخت ما در نیم فصل دوم می تواند با این حمایت ها نتیجه ای خوب را در بر داشته باشد.

فقط یک بازیکن را در لیست مازاد گذاشتم، بقیه خودشان رفتند

تقریباً پرونده نقل و انتقالات نیم فصل را بستیم. به صراحت باید بگویم ما هیچ بازیکنی را به غیر از مارکو سپانوویچ در لیست مازاد قرار ندادیم. مارکو را هم در روزهای آخر و بر اساس شرایطی که تیم داشت جذب کردیم. ما برای تقویت تیم در هافبک دفاعی تلاش های خود را کرده بودیم و زمانی هم نداشتیم که ایشان را در تمرینات بیشتر دیده و کامل تر بشناسیم. معتقدم که در گرفتن این بازیکن اشتباه کردیم و دلیلش این بود که زمان کافی نداشتیم.

تاکید می کنم تنها کسی که در لیست مازاد ما بود سپانوویچ بود وگرنه ما دوست داشتیم همه نفراتی که الان در این روزها از تیم جدا شده اند کنار ما بمانند ولی آنها دلایل خود را داشتند و می خواستند به تیم دیگری بروند تا بازی کنند و در شرایط مسابقه باشند. ما هم چون با بچه ها رفیق هستیم همیشه سعی کردیم کاری کنیم به آنچه که آنها می خواهند برسند و به آنها کمک کنیم. هیچ بازیکنی را به زور و اجبار نگه نداشتیم و دوست نداشتم وقتی بازیکنی به این نتیجه می رسد که به تیم دیگری برود می تواند با فرصت پیدا کردن برای بازی موفق تر باشد مانعش شویم. من برای تمام بازیکنانی که از جمع ما جدا شده اند آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم که آنها بتوانند در تیم های جدید خودشان موفق باشند. دو بازیکنان جدید هم جذب کرده ایم که نسبت به موفقیت آنها در پرسپولیس بسیار امیدوارم.

جوان های پرسپولیس برمی گردند/ مطمئنم مسلمان و حاتمی به ما کمک می کنند

 خانزاده و غریبی سرمایه های پرسپولیس هستند و ایمان دارم که آنها می توانند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند و عناصری تاثیرگذار برای پرسپولیس در سال های آینده باشند. یکی از سیاست های ما و باشگاه در نقل و انتقالات عقد قرارداد چندساله با بازیکنان جوان بود تا بتوانیم آینده پرسپولیس را تضمین کنیم. خانزاده مدافعی توانمند است و غریبی نیز جوانی است که استعدادهای خاصی دارد. ما اینها را قرضی و تا پایان فصل به تیم فوتبال ذوب آهن دادیم و روی اینها سرمایه گذاری کرده و آنها پس از بازی کردن در ذوب آهن انشا الله فصل بعد به جمع ما ملحق خواهند شد. جوان های پرسپولیس سرمایه های باشگاه در سال های آینده هستند و ما روی آنها سرمایه گذاری کرده و حساب ویژه باز کرده ایم.

مطمئن هستم که مسلمان و حاتمی به ما کمک خواهند کرد. من نفرات مورد نظرم را با شناخت کافی جذب می کنم و زمانی که می خواهیم بازیکن جذب کنیم هم توانایی ها و ویژگی های بازیکن را در نظر می گیریم و هم نیازهای تیم را. آنها تازه به جمع ما ملحق شده اند و من مطمئن هستیم که می توانند در نیم فصل دوم به ما کمک کنند فقط کمی زمان می برد که آنها با تیم به هماهنگی کامل برسند، ما روی این موضوع هم داریم کار می کنیم.

شاید با سه مهاجم هم بازی کنیم

 ما روی سیستم و تاکتیک تیم خیلی کار می کنیم و با توجه به توانایی هایی که بچه های تیم دارند این قابلیت را داریم که بتوانیم با سیستم های مختلف مقابل حریفان بازی کنیم. هرگز این طور نخواهد بود که ما روی یک سیستم تمرکز کرده و فقط با همین سیستم به میدان برویم. پرسپولیس در هفته های پایانی با دو مهاجم بازی کرد، حتی احتمال دارد در برخی بازی ها مثل زمانی که ما قهرمان جام حذفی شدیم با سه مهاجم هم بازی کنیم. یکی از ویژگی های بازیکنان پرسپولیس و نفراتی که امسال در اختیار گرفته ایم این است که توانایی و قابلیت بازی در چند پست را دارند. این موضوع دست ما را باز گذاشته و ما سیستم های مختلفی را مد نظر داریم که در تمرینات روی آنها کار می کنیم و هر زمان که لازم باشد تغییر سیستم داده و با روشی که احساس می کنیم کارایی تیم بیشتر خواهد بود به میدان می رویم.

رویانیان یک تنه نمی تواند هزینه ها را تامین کند

 درباره وضعیت کلی تیم، برنامه های آماده سازی در نیم فصل، نقل و انتقالات و مسائل مالی نشست مفید و مفصلی با رویانیان داشتیم. یکی از موضوعات مهم در هر تیمی مسائل مالی آن است، قبلاً هم گفتم که اکثر باشگاه های ایرانی مشکل مالی دارند. این مسائل نقش بزرگ و تعیین کننده ای در هر تیمی دارد. می خواهم به سردار رویانیان خسته نباشید بگویم، ایشان خیلی تلاش کرده، دو فصل است که برای موفقیت و سربلندی پرسپولیس سعی کرده اند نفراتی که مربیان می خواهند را جذب کنند و هزینه کرده اند.

باشگاه علاوه بر تیم فوتبال هزینه های دیگری هم دارد و آقای رویانیان کارهای زیادی در باشگاه انجام داده ولی خوب طبیعی است که یک تنه نمی تواند و نمی شود هزینه های باشگاه بزرگی را تهیه و تامین کند. یک ریال و دو ریال که نیست، سردار تا الان هم خیلی زحمت کشیده، ما با ایشان جلسه خوبی داشتیم و سعی کردیم درباره مسائل مالی و پرداختی ها به بازیکنان با یکدیگر به نتیجه رسیده و توافقاتی ابتدایی داشته باشیم. بنده طی روزهای آتی با بزرگترهای تیم هم جلسه ای خواهم داشت. تمام تلاش سردار و ما این است که بچه ها را از نظر مالی نیز تقویت کنیم تا فکر و خیال دیگری نداشته و بدون دغدغه به تمرین و بازی بپردازند.

بدون تعارف من از بچه های تیم ممنون هستم، دستشان درد نکند. آنها واقعاً تیم و سربلندی آن را در اولویت قرار داده و مسائل مالی در اولویت های بعدی شان بوده است. آنها واقعاً با تعصب و غیرت و تمام وجود در نیم فصل اول زحمت کشیده و تلاش کردند. به هر حال بازیکنان پرسپولیس بابت فصل قبل هم طلب هایی داشتند و برخی از دریافتی های امسالشان مربوط به مطالبات فصل پیش بوده است. ما درباره همه این موارد با مدیریت باشگاه جلسه داشتیم و صحبت کردیم، بازیکنان هم می دانند که آقای رویانیان تمام تلاش خود را می کنند. به هر حال امیدواریم با کمک سردار و مسئولین این مسائل حل و فصل شود. باشگاه تمام تلاش خود را می کند تا دغدغه های اعضای تیم از این بابت برطرف شود ولی خوب بدون تعارف یکی از اصلی ترین دغدغه های من همین مسائل است که البته با وجود آقای رویانیان امیدوارم این مسائل حل و فصل شود و می شود.

مجلس شورای اسلامی برای باشگاه ها فکری کند

متاسفانه همین یک بام و دو هواها است که این سوالات را در ذهن شما و دیگران ایجاد می کند. چرا باید پرسپولیس و استقلال کمترین بودجه های دولتی را دریافت کنند؟ مهم تر از این چرا باید وقتی پرسپولیس و استقلال این همه طرفدار دارند و از پتانسیل درآمدزایی بالایی برخوردار هستند باید چنین مشکلاتی داشته باشند. دلیلش کاملاً مشخص است، به خاطر اینکه دست وبال مدیران باشگاه ها چه پرسپولیس و استقلال و چه دیگر باشگاه ها را برای درآمدزایی بسته ایم. من امیدوارم مسئولین یک فکر اساسی بکنند، مجلس محترم شورای اسلامی به عنوان نهاد قانون گذاری در ایران باید به این موضوع ورود کند و یک سری مسائل را برای همیشه حل و فصل کند.

پرسپولیس و استقلال باشگاه هایی هستند که می توانند ۱۰ برابر هزینه ای که دارند درآمد داشته باشند. باشگاهی که ۳۰ میلیون هوادار دارد نباید بدهکار داشته باشد بلکه همیشه باید مازاد بر درآمد داشته باشد. ما باید یک فکری بکنیم، الان باشگاه ها نمی توانند حق و حقوق خود را در فوتبال بگیرند، مدیران باشگاه ها برای درآمدزایی با موانع و محدودیت های قانونی پیچیده ای مواجه هستند و کارشان سخت می شود که بتوانند به راحتی درآمدزایی کنند.

باید ببینیم که در باشگاه های اروپایی چگونه باشگاه ها می توانند با برخورداری از حق پخش تلویزیونی، تبلیغات دور زمین، بلیت فروشی، کپی رایت و خیلی راهکارهای دیگر درآمدزایی کنند اما در فوتبال ایران این طور نیست، باید بیاییم یک بار برای همیشه کاری کنیم که باشگاه ها روی پای خود بایستند و این موانع و محدودیت ها را نداشته باشند آن وقت این سوال هم مطرح نمی شود که چرا فلان باشگاه ها بودجه دولتی زیاد دریافت می کنند و باشگاه های دیگر کمتر. امیدوارم شرایطی فراهم شود که باشگاه ها بتوانند از سرمایه ها و پتانسیل های خود نهایت استفاده را ببرند. این ها مشکلات ریشه ای فوتبال ماست که امیدوارم مجلس شورای اسلامی ورود و قوانینی را وضع کند تا این مشکلات برای همیشه حل و فصل شود. نمایندگان محترم مجلس می توانند با ورود به این موضوع و تصویب قوانین کارساز خدمت بزرگی به جامعه بزرگ فوتبال و حتی ورزش کشور کنند.

بازی با تراکتورسازی سخت ترین بازی نیم فصل دوم است

بدون تردید بازی با تراکتورسازی خیلی سخت و به نوعی دشوار ترین مسابقه ما در نیم فصل دوم است. اهمیت این بازی زمانی مضاعف می شود در شروع نیم فصل دوم برگزار می شود و می تواند استارت خوبی باشد برای تیم برنده. این دیدار از اهمیت بالایی برخوردار است، به هر حال ما در نیم فصل ملی پوشان زیادی را در اختیار نداشتیم برخی در تیم ملی بزرگسالان بودند و برخی در تیم ملی امید. آنها به جمع ما اضافه شدند و بچه ها با همت و غیرت در تمرینات تلاش می کنند تا بتوانیم شروع خوبی در نیم فصل دوم داشته باشیم. بازی بسیار سختی پیش رو داریم، در زمین حریف و تیمی که می خواهد با کسب سه امتیاز خود را به بالای جدول برسانیم با این وجود معتقدم پیروزی در این بازی برای ما دور از دسترس نیست و می توانیم با هوشیاری و تلاش دو چندان با برد و پیروزی به تهران برگردیم تا مثل نیم فصل اول استارت خوبی داشته باشیم. بچه ها با تمام وجود تمرین می کنند و تمرکز خودشان را گذاشته اند روی این بازی، انشاالله که با برد برمی گردیم.

به هواداران آذربایجانی تراکتور افتخار می کنم

 تماشاگر برای فوتبال یک نعمت است، فوتبال بدون هوادار روح ندارد و علاقه فوتبال دوستان باعث شده این رشته ورزشی در دنیا جذاب ترین باشد. تماشاگران آذربایجانی تماشاگران نمونه ای هستند، آنها در این سال ها هیچ گاه تیم خود را تنها نگذاشته اند، امیدوارم در دیگر استان ها نیز این گونه باشد. هواداران تراکتورسازی به تیم خودشان تعصب ویژه ای دارند و همه جوره از آن حمایت می کنند. من به هواداران آذربایجانی تراکتور افتخار می کنم، آنها پشتوانه و حامی بسیار خوبی برای تراکتورسازی تبریز هستند و می توانند با حضور خودشان در ورزشگاه به این بازی شور و شوق و هیجان بیشتری بدهند، البته ۳۰ میلیون هواداران پرسپولیس نیز قلبشان در این بازی به عشق سربلندی پرسپولیس می تپد و من امیدوارم که این بازی پرتماشاگر یک بازی تماشایی و جذاب باشد تا همه علاقه مندان چه آنهایی که در استادیوم بازی را تماشا و چه آنهایی که از تلویزیون بازی را دنبال می کنند یک بازی تماشایی را شاهد باشند و از آن لذت ببرند.

استادم عالی کار کرده است

آقای مجید جلالی یکی از مربیان ممتاز فوتبال کشورمان هستند. ایشان خیلی عالی کار کرده و توانسته اند تیم تراکتورسازی را بر اساس اهداف و برنامه هایی که داشته اند به هماهنگی و هارمونی خوبی برسانند. تراکتورسازی در نیم فصل اول شاید شروع خوبی نداشت اما در ادامه همه چیز را جبران کرد و خود را در جمع مدعیان قرار داد. ما الان فاصله چندانی با تیم تراکتورسازی نداریم و نباید فراموش کنیم که فاصله امتیازات پنج تیم اول با هم دیگر فقط یک امتیاز است. تیم تراکتورسازی شکل خوبی گرفته و در نیم فصل دوم هم حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. آقای جلالی استاد بنده بود و من شاگرد ایشان بوده ام و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که تیم تراکتورسازی تبریز نیز در لیگ برتر امسال نتایج مطلوبی کسب کند.

پرسپولیس - میلان بازی جذاب و بزرگی خواهد بود

به اعتقاد من بازی ستارگان میلان  و پرسپولیس یک بازی جذاب و دیدنی خواهد بود. این بازی از چندین جنبه اهمیت خاص خود را دارد. به هر حال ستاره های بزرگ و بین المللی فوتبال میلان و ایتالیا و حتی دیگر کشورها به ایران می آیند و این اتفاقی است که در فوتبال ما کمتر رخ داده است. فوتبال دوستان می توانند با حضور در استادیوم نظاره گر بازی این ستاره های بزرگ باشند و این خودش لذت بخش است.

از طرفی دیگر نسل های مختلف پرسپولیس دور هم جمع شده اند و روز پنجشنبه پس از چند جلسه تمرین به مصاف میلانی ها می روند. من خودم به خیلی از این بازیکنان و بزرگان پرسپولیس علاقه مند بودم و این بازی فرصتی است تا نسل جدید هواداران پرسپولیس تماشاگر بازی قدیمی ترهای پرسپولیس باشند و این برای فوتبال دوستان بسیار خاطره انگیز خواهد بود. من هم اگر بازی پرسپولیس - تراکتور نبود قطعاً در این بازی به میدان می رفتم اما خوب ما روز جمعه بازی مهمی داریم و فکر می کنم همه به من حق بدهند که به فکر بازی پرسپولیس باشم. امیدوارم این بازی با همکاری هواداران، مسئولین برگزاری، رسانه ها و همه ارگان های مربوطه به نحو بسیار خوبی برگزار شده و همه از آن لذت ببرند.

مهدوی کیا بزرگ بوده و خواهد بود

 آقا مهدی همیشه جزو بزرگ های فوتبال ایران بوده و خواهد بود. یک مرور ساده به زندگی نامه ورزشی مهدی مهدوی کیا و افتخارات او خیلی چیزها را نشان می دهد. امیدوارم مهدی در زندگی شخصی و فوتبالی اش موفق باشد. ما سال ها در تیم ملی با همدیگر همبازی بودیم و خاطرات فراموش نشدنی بسیاری داریم. برایش آرزوی موفقیت می کنم و به خاطر زحماتی که در همه این سال ها برای فوتبال ملی ایران متحمل شده و با سال ها بازی در بوندسلیگا برای مملکت افتخار آفریده به آقا مهدی خسته نباشید می گویم.

به هر حال امثال مهدوی کیا جوانی شان را صرف فوتبال کردند و سختی ها کشیدند تا توانستند برای تیم ملی و فوتبال کشورمان افتخار آفرینی کنند. آرزو می کنم روز پنجشنبه یک روز به یادماندنی و خاطره انگیز برای مهدوی کیا باشد و قطعاً فوتبال دوستان در این روز برای مهدی مهدوی کیا سنگ تمام خواهند گذاشت. مهم تر از همه اینها آرزو می کنم ما از سرمایه های مثل مهدوی کیا که در فوتبال ما سال ها افتخار آفرینی کرده اند به بهترین نحو استفاده کنیم و قدر آنها را بدانیم، اینها دنیایی از تجربه را دارند که فوتبال ما باید به نحو احسن از آن بهره مند شود.

آرزو می کنم پرونده قهرمانی را ماست مالی نکنند!

من چه می توانم بگویم شما خودتان با این سوالتان همه چیز را گفتید. اینها سوالاتی که شاید جوابی برای آن پیدا نشود. به قول شما در آن بازی دقایق زیادی به مدافع ملی پوش پرسپولیس بی احترامی و توهین شد اما از پرسپولیس امتیاز کسر کردند و فی الفور هم دو جلسه من را محروم کردند. اینها خیلی معنی می دهد، آنها پس از آن همه جلسه و حرف و حدیث قرار است دهم آذر در این باره اولین جلسه برگزار شود، من آرزو می کنم به خاطر اینکه پای بعضی ها وسط کشیده نشود، این پرونده را ماست مالی نکرده و به سادگی از آن عبور نکنند.

مردم باید بدانند چه اتفاقاتی افتاده، البته فکر می کنم با مباحثی که طی این مدت مطرح شده مردم خودشان خیلی چیزها دستگیرشان شده. من هم قبلاً و طی این مدت خیلی چیزها را گفتم، گفتنی ها گفته شده هم از طرف من و هم از طرف خیلی های دیگر اما جالب اینجاست همه آنهایی که حرف زده اند محروم شده اند. شما با این کارتان دیگر اجازه نخواهید داد کسی درباره تخلفات حرفی بزند چون با این محروم کردنتان همه را ترساندید و دیگر کسی حرف از تخلف و ناپاکی نمی زند چون همه می دانند حرفی بزنند محروم می شوند و بعد هم می گویند مدرکت کو؟

هر حرفی هم که می زنیم می گویند مدرک بیاور

علی دایی درباره اینکه رئیس کمیته انضباطی اعلام کرده سرمربی پرسپولیس می بایست درباره اینکه سه بار به حساب قهرمانی پول واریز شده مدرک ارائه کند گفت: تعجب می کنم از این حرف ها، این ها مسائلی بوده که از سوی مسائل فدراسیون در ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه ای مطرح و من هم آن را نقل کردم، چطور می شود که وقتی محسن قهرمانی عنوان می کند خیلی ها باید با من بروند مواضع برخی آقایان که منظورم آقای حسن زاده نیست تغییر می کند. چطور می شود وقتی این حرف مطرح می شود خیلی از تصمیمات عوض می شود و مواضع آقایانی که مسئولیت دارند به ناگاه ۱۸۰ درجه چرخیده و مباحثی مطرح می کنند که معلوم است از همین حرف های داور ناشی می شود.

شما درباره کسر یک امتیاز از پرسپولیس و آن حکم ناگهانی و غیرمنتظره صحبت کردید، به قول شما چطور می شود که برای کسر امتیاز از پرسپولیس و محرومیت من چند ساعت پس از بازی تصمیم گیری می شود اما برای این مسائل پس از هفته ها و ماه ها می خواهند تازه اولین جلسه را برگزار کنند. این ها همه اش ابهام است و سوال، اصلاً کسر یک امتیاز از یک تیم هیچ مبنا و منطقی ندارد، کاری ندارد شما می توانید ۵۰ تماشاگر را بفرستید میان تماشاگران دیگر تا آنها توهین و فحاشی کنند و بعد از آن تیم امتیاز کسر شود. مثلاً تماشاگران پرسپولیس یا استقلال بروند میان تماشاگران همدیگر و یا ۵۰۰ تماشاگر برود میان تماشاگران تراکتورسازی و توهین کند و خیلی راحت هم از یک تیم امتیاز کسر شود. وقتی تماشاگری توهین می کند گناه ماهایی که بازی می کنیم چیست.

هر حرفی هم که می زنیم می گویند مدرک بیاور، مدرک ما همان حرف های ضد و نقیض در برنامه های تلویزیونی است و احتیاجی به این مسائل ندارد، مدارک ما همان بازی هایی است که دنیایی از حرف و حدیث پشت آن خوابیده، مثل بازی راه آهن و مس کرمان در کرمان، بازی سپاهان و پرسپولیس در جام حذفی، بازی فصل گذشته استقلال و پرسپولیس و بازی های دیگر. آقایان از من خواستند برای تیم فوتسال پرسپولیس در مشهد نامه گرفته و به آنها ارائه کنم، من هم راضی نشدم و این کار را نکردم، مگر می شود یک داور بیاید و از سرمربی یک تیم لیگ برتری بخواهد برای تشکیل تیم فوتسال پرسپولیس به من کمک کن و این نامه یا مدرک را فراهم کن، همه این مسائل در برنامه های تلویزیونی مطرح شده، همه چیز مشخص است و دیگر نمی دانم چرا تصمیم می گیرند، بعد تصمیمات با یک مصاحبه عوض می شود و نظرات آقایان ۱۸۰ درجه تغییر می کند. حالا قرار است جلسه برگزار شود.

عین آب خوردن از ما امتیاز کسر کردند، خیلی راحت ما را ۲ جلسه محروم کردند و اصلاً به درخواست تجدید نظر باشگاه توجه نکردند و دنیایی از حرف و حدیث دیگر. لازم باشد باز هم حرف هایم را می زنم و نظرم را مثل بعضی ها عوض نمی کنم، آنهایی نظرشان عوض می شود که وقتی می شنوند یک داور می گوید اگر من بروم خیلی ها باید بروند. اینجا یک چیزی را باید تکرار کنم و آن اینکه کسی نمی تواند ما را با جامعه داوری در نقطه مقابل هم قرار دهد، پس از این جریان خیلی ها تلاش کردند که به این موضوع دامن زده و ما و پرسپولیس را نقطه مقابل جامعه شریف داوری قرار دهند. این کارها نخ نما شده، ما ردیابی کردیم و دیدیم که چه کسانی در این باره تلاش کردند تا به نوعی ما را نقطه مقابل جامعه داوری قرار دهند، منظور ما از اول هم مشخص بوده و باشگاه هم همچون ما شفاف اعلام کرده که منظور ما از این همه حرف یک داور است و بس، ما برای سایر داوران عزیز مملکت احترام قائلیم و جامعه داوری نیز قطعاً می داند که دنبال چیز دیگری نیستیم.

ماه پشت ابر نمی ماند، دیدید که کفاشیان هم واقعیت را گفت

 همیشه گفته ام زمان حقایق را روشن می کند، من در آن مقطع صحبت هایم را مطرح کردم و نظراتم را صراحتاً گفتم اما خیلی ها بر این تصور بودند که چون دایی را از تیم ملی بیرون کرده اند این حرف ها را می زند.   من همیشه دنبال حق بوده و هستم و حرف حق را آنچه که باشد می گویم و آن موقع هم که این حرف ها را می زدم خیلی ها به حساب برکناری از تیم ملی می گذاشتند و اینکه اظهارات دایی واقعیت ندارد، بعدها دیدید که آقای علی آبادی چه گفت و حالا هم می خوانید که آقای کفاشیان چه گفتند. این صداقت آقای کفاشیان که واقعیت را گفته اند در نوع خود جالب است به هر حال می بینید که ماه پشت ابر نمی ماند و گذشت سالیان می تواند حقایق را روشن کند تا ثابت کند که علی دایی چیزی به گزاف نمی گفت و حرف هایی که می زد واقعیت داشت.

خدا شاهد است اصلاً ناراحت آن موقع نیستم، به هر حال اتفاقی بود که افتاد و شاید خواست خدا بوده، من خدا را شکر می کنم که سالم و سلامت هستم و خودم، خانواده ام و دوستانم در کنار هم در سلامت زندگی می کنیم. به هر حال در سال ها همیشه به دنبال حق بوده ام و حرف حق را زده ام و خیلی مواقع بابت گفتن حقایق تاوان های زیادی را پرداختم ولی همین خواهم بود و روشم را عوض نمی کنم و حق را خواهم گفت و این را هم می دانم وقتی حرف حق می زنی برای خیلی ها گران تمام می شود و به تو حمله می کنند و باید تاوان پس بدهی کما اینکه من سر جریان اظهارات بازی پرسپولیس - سپاهان و داوری آن و مسائل پس از آن هزینه دادم و خیلی ها به من حمله کردند و می خواستند دایی را تخریب کنند ولی خدا بزرگ است. من همیشه واقعیت ها را گفته ام، برخی می گویند چرا دایی نمی گوید که اگر از سوی مسئولینی غیر از فدراسیون فوتبال برکنار شد از سوی چه کسانی آمد. در این باره سوالی از من نشد وگرنه آن واقعیت ها را هم می گفتم.

چند کلام دیگر با هواداران

 گفتم که یکی از دلایل اصلی موفقیت ما در نیم فصل اول هواداران پرسپولیس بودند. در نیم فصل دوم هم قطعاً حمایت همه جانبه هواداران می تواند تاثیر زیادی داشته باشد، آنها می دانند که رقابت ها فشرده است و بازی ها تعیین کننده. نقش هواداران در نیم فصل دوم بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود. آنها هوشیار هستند و حرفه ای. هواداران پرسپولیس تیم خود را تنها نمی گذارند و در لحظات سخت حمایت خود را از تیم و بازیکنان مضاعف خواهند کرد. هواداران مسائل تیم را به ما بسپارند و صرفاً در بازی ها و تا دقیقه ۹۰ از تیم حمایت کنند. حمایت های آنها به بازیکنان دلگرمی می دهد. نمی خواهم مسائل را باز کنم ولی هواداران می دانند که موضع گیری علیه این و آن کمکی نمی کند.

هواداران بیایند و پشت تیم و بازیکنان و دیگر مسئولین تیم باشند و در این رقابت فشرده لیگ برتر با حمایت همه جانبه خود در سربلندی پرسپولیس و انشاالله قهرمانی آن تاثیرگذار بوده و ایفاگر نقشی باشند که از آنها برمی آید. من دست هواداران پرسپولیس را می بوسم که در نیم فصل اول با تمام وجود و عشق خود از تیم حمایت کرده و انشاالله در نیم فصل دوم نیز با حمایت های خود به ما کمک می کنند تا تیم را در بالای جدول نگه داشته و انشاالله با قهرمانی فصل را به پایان برسانیم. همه ما از باشگاه گرفته تا کادرفنی، سرپرستی، تدارکات، پزشکی، بازیکنان، هواداران باید تلاش کنیم و همدل و متحد دست در دست هم گذاشته و کاری کنیم که پرسپولیس به حق واقعی اش برسد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات