کفاشیان:

رییس فدراسیون فوتبال می گوید افراد زیادی به او قول داده اند تا در انتخاب میزبانی جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۹ از ایران حمایت کنند. او همچنین می گوید AFC هم به هیچ وجه ضرورت امکان حضور بانوان در استادیوم ها را به عنوان یکی از پیش شرطهای میزبانی ایران مطرح نکرده است.

به گزارش افکارنیوز ، علی کفاشیان درباره شرایط نامزدی ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا و اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا گفته باید برای کسب میزبانی، خانم ها اجازه ورود به استادیوم ها را پیدا کنند، اظهار کرد: AFC در هر صورت از ما به عنوان یکی از کشورهایی که همه مدارکش کامل بوده، یاد کرده و این نشان می دهد که ما هیچ مشکلی نداریم و وارد مرحله بعدی شده ایم.

خوشحالیم که با وجود زحمت ها و سختی ها توانستیم مدارک مان را کامل تحویل دهیم. من حتی شنیده ام که برخی از کشورها هنوز مدارک شان کامل نیست و این در حالی است که ما به مرحله بعد راه پیدا کرده ایم و مرحله بعد نیز بازدید AFC است و ما در این خصوص با تعداد زیادی از فدراسیونهای عضو هم صحبت کرده ایم و نظرات شان را هم گرفتیم و قول حمایت از ما را داده اند. من امیدوار هستم که گرفتن این میزبانی را به صورت جدی دنبال کنیم.

این در حالی است که برخی از کشورها که کاندیدای میزبانی هستند، از طرف دولت هایشان خیلی حمایت می شوند و من امیدوار هستم که به موقع ما نیز این حمایت را داشته باشیم و بتوانیم میزبانی را کسب کنیم.

وی دوباره تاکید کرد: موضوع حضور بانوان در ورزشگاه صحت ندارد و AFC چیزی از ما نخواسته و تمام مدارک ما کامل است.

رییس فدراسیون فوتبال درباره بحث پاداش تیم فوتبال ساحلی ایران گفت: ان شاءالله بعد از بازگشت به ایران در این خصوص تصمیم گیری خواهیم کرد. اعطای پاداش قطعی است اما درباره چگونگی و میزان آن پس از بازگشت به ایران همه جوانب را بررسی کرده و در این باره تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی درباره صحبت های نبی که گفته بازی تیم ملی با آمریکا مقدور نیست، گفت: این طور نیست. بازی با آمریکا را هنوز کنار نگذاشته ایم. اتفاقا آمریکا کشوری است که نزدیک آمریکای جنوبی و برزیل است و ما در برنامه هایمان بازی تدارکاتی با آمریکا را در نظر گرفته ایم و بعد از قرعه کشی احتمالا آنجا تورنمنتی خواهد بود که ما امیدواریم در آنجا بازی تدارکاتی داشته باشیم.

وی درباره بازی با اسپانیا و پرتغال گفت: احتمال این وجود دارد که در اسپانیا و پرتغال بازی تدارکاتی انجام دهیم ولی اینکه با تیم ملی این دو کشور بازی کنیم، مشخص نیست. به هر حال اسپانیا و پرتغال جزو کاندیداهایی هستند که ما در آنجا بازی تدارکاتی برگزار می کنیم و ما دنبال کشورهای خوبی هستیم که بازی تدارکاتی با آن ها برگزار کنیم و هنوز درخصوص بازی با تیم ملی پرتغال و اسپانیا بحثی نشده و به صورت جدی دنبال آن نیستیم.

وی درباره بازی های تدارکاتی تیم ملی تا پایان سال ۹۲ و برنامه ریزی در این خصوص گفت: ان شاءالله بعد از قرعه کشی بلافاصله سراغ برنامه ریزی برای بازی تدارکاتی می رویم. تیم های مختلفی هستند که برای بازی تدارکاتی پیشنهاداتی داده اند اما در نهایت تصمیم گیری در این باره به بعد از قرعه کشی موکول شده است.

کفاشیان درباره اینکه با توجه به سیدبندی احتمالی جام جهانی می توان از هم اکنون نیز برای بازی های تدارکاتی برنامه ریزی کرد گفت: به هر حال کادر فنی باید در این خصوص به ما اعلام نظر بکند. به عنوان مثال ۵ کشور را معرفی کند و بگوید که ما با این کشورها بازی تدارکاتی می خواهیم و ما هم تلاش کنیم تا یکی دو تا از آن ها بشود. فعلا هیچ چیزی در این باره قطعی نشده است. برای بازی های تدارکاتی هم تیم های اروپایی مد نظر ما هستند هم تیم های آفریقایی و هنوز هیچ چیزی در این خصوص قطعی نشده است.

وی درباره جلسه مشترک با کی روش و تاج و توافقات انجام گرفته نیز گفت: ما در جلسه ای که با آقای تاج داشتیم، ایشان در سازمان لیگ کمال همکاری را با ما دارند تا بتوانیم بازی های تدارکاتی را برای تیم ملی بگذاریم و ان شاءالله سعی می کنیم که تا پیش از عید حتما دو بازی را داشته باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال درباره صحبت های کی روش که گفته بعد از ۲۰ فروردین تمام بازیکنان ملی پوش را می خواهد در اختیار داشته باشد و با توجه به اینکه در اردیبهشت استقلال و سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا بازی خواهند داشت، آیا شما با مسئولان این دو تیم صحبت کرده اید که بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار دهند، گفت: من یک صحبت های اولیه را با باشگاه استقلال در این باره داشته ام چون استقلال بازیکنان ملی پوش زیادی را در اختیار دارد.

صحبت های اولیه انجام شده است و باز در این باره با این دو باشگاه مذاکره خواهیم کرد و از آن ها خواهیم خواست تا بازیکنان خود را در اختیار ما قرار دهند چون بالاخره ما هر سال لیگ قهرمانان آسیا را داریم اما هر سال تیم ملی ما به جام جهانی نمی رود و ما می خواهیم اولویت را به تیم ملی بدهیم. قطعا اگر این کمک را به ما بکنند، تیم ملی ما می تواند نتیجه خیلی بهتری بگیرد و این می تواند در رنکینگ باشگاه ها نیز تاثیر بگذارد. درباره این موضوع من به صورت جدی با باشگاه ها وارد مذاکره می شوم. طبق صحبت هایی که به صورت شفاهی انجام شده، آن ها قول کمک داده اند.

کفاشیان درباره مذاکره با AFC درباره تعویق بازی های لیگ قهرمانان آسیا به بعد از جام جهانی گفت: در این باره AFC موافقت نکرده است که بازی ها را به بعد از جام جهانی موکول کند. تقویم بازی ها تایید شده و به تصویب هیات رییسه هم رسیده بنابراین بازی ها سر وقت آن برگزار می شود.

وی درباره انتخاب سرمربی تیم امید گفت: تیم امید باید کم کم بازی های جدی خود را شروع کند. تیم امید ما برای سال آینده در بازی های گوانگجو شرکت خواهد کرد و ما باید با انتخاب مربی آماده سازی تیم را شروع کنیم. ترجیح ما این است که یک مربی خارجی خوب بیاروریم اما محدودیت بودجه داریم و هزینه گران مربی خارجی را نمی توانیم تامین کنیم و شاید مربی داخلی برای تیم انتخاب کنیم. ان شاءالله در جلسه هفته آینده در این خصوص تصمیم گیری می کنیم.

کفاشیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ظاهرا کمیته ملی المپیک موافق انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی امید است، گفت: اگر بودجه شان برسد که خیلی هم خوب است. فدراسیون در این باره تصمیم گیری می کند اما اگر آن ها نیز این بودجه را در اختیار ما بگذارند می توانیم تسهیلات بیشتری در اختیار تیم قرار دهیم. موضوع فقط آوردن مربی خارجی نیست. اگر ما مربی خارجی بیاوریم باید کارهای تدارکاتی زیادی نیز در کنار آن انجام دهیم. اگر کمیته ملی المپیک مربی خارجی را تامین کند، ما هم تدارکات داخلی را تامین می کنیم.

وی درباره اینکه آیا گزینه های داخلی شما برای سرمربی گری تیم امید مربیانی چون علی دوستی مهر، علیرضا منصوریان یا اکبر محمدی هستند، گفت: دوستی مهر که مربی جوانان ما است. منصوریان هم مربی تیم زیر ۲۲ سال ما است اما ما از وجود آقای محمدی با توجه به شناختی که از ایشان داریم، حتما استفاده خواهیم کرد. اما این ها گزینه های من نیستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات