فتح الله زاده:

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: باشگاه استقلال را ۷ سال به ما پیمانی بدهند تا سه بار قهرمان لیگ برتر شویم، سه بار قهرمان جام حذفی و یک بار هم قهرمان لیگ قهرمانان آسیا.

به گزارش افکارنیوز ، علی فتح الله زاده مدیر عامل باشگاه استقلال تهران در خصوص جذب بازیکنان جدید برای این تیم در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: تیم ها وضعیت خوبی دارند و اگر بیشتر تدبیر بکنیم می بینیم که ۳۰ درصد بازی های استقلال در لیگ بدون خسرو حیدری، جواد نکونام و آندرانیک تیموریان بوده است. با همه این مشکلات و آسیب دیدگی بازیکنان تیم خوبی جمع و جور کردیم که حمایت های کادر فنی و در راس آنها امیر قلعه نویی، هیئت مدیره و معاونین باشگاه در این کار بی تاثیر نبوده است.

وی ادامه داد: اینکه می گویند بازیکن جدید بگیریم ما اگر آندرانیک تیموریان را نداشتیم او را جذب می کردیم. اگر نکونام را نداشتیم نکونام را جذب می کردیم. اگر امثال پژمان منتظری، صادقی، قاضی و… را نداشتیم آنها را جذب می کردیم چه اصراری است که وقتی تیم خوبی داریم بازیکن بگیریم؟

فتح الله زاده در خصوص اینکه با رفتن جباری این تیم هافبک خلاق هم ندارد ادامه داد: موضوع فقط رفتن جباری نیست. خسرو حیدری هم چند بازی با ما نبود. یکدفعه دست ما از بازیکنان خالی شد و چند بازیکن را به دلیل مصدومیت از دست دادیم. با همه این فشارها تنها تیمی بودیم که از ایران به جمع ۴ تیم برتر آسیا رفتیم و در حال حاضر هم با تفاضل گل از پرسپولیس در جدول پایین تریم.

فتح الله زاده ادامه داد: ما به یک هافبک خلاق نیاز داریم که قرارداد آن را بسته ایم. این بازیکن برزیلی از نیم فصل به ما اضافه می شود اما چون لیگ برتر ما زودتر از حد قانونی به نیم فصل رسید و بازیکنان بین المللی طی برنامه جهانی فوتبال می توانند جابه جا شوند بعدا به ما ملحق خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: نیم فصل ما به خاطر کمک به کی روش و تیم ملی زودتر تمام شد اما خارجی ها زمان نقل و انتقالاتشان را تغییر ندادند. الان هم یک ماه مانده تا نقل و انتقالات تیم های خارجی و وقت داریم که این بازیکن برزیلی به ما اضافه شود. یک هافبک راست هم می خواهیم که با مجید غلام نژاد تمام کردیم که جا دارد از محبت های مدیرعامل باشگاه سایپا در این خصوص تشکر کنم. فعلا کارهای ثبتی این بازیکن باقی مانده و بقیه بازیکنان که گرفته ایم بازیکنان اضافه بوده اند تا تیم شاداب تر شود. اگر کادر فنی خلائی در تیم احساس کند به سراغ بازیکن مورد نظرشان می روم تا او را جذب کنم. فکر می کنم نسبت به نیم فصل اول تیم بهتری خواهیم بود.

مدیرعامل استقلال درباره پیشنهاد این تیم به شیث رضایی بازیکن اسبق تیم پرسپولیس هم افزود: ما برای این بازیکن احترام خاصی قائلیم اما نه پیشنهادی برای او مطرح شده و نه او در برنامه های ما قرار داشته است. قلعه نویی هم تا همین لحظه هیچ درخواستی برای جذب او به ما نداده است.

فتح الله زاده در مورد صحبت هایی که وکیل حسین هدایتی دیروز علیه او انجام داد و از مدیرعامل استقلال خواست به امور داخلی این تیم رسیدگی کند هم اظهار داشت: مصاحبه ایشان را که خواندم شاخ درآوردم. من کی و کجا در خصوص مسائل استیل آذین اظهار نظر کردم. هر کسی می تواند هر خبری را منتشر کند من که در این باره مقصر نیستم ضمن اینکه هیچ وقت به یک انسان منجی توهین نمی کنند. این چه ادبیاتی که وارد فوتبال ایران شده است؟ زندی آمد پیش من و چون احساس کرد که من با هدایتی سلام و علیکی دارم مشکلاتش را به من گفت تا با مالک استیل آذین در میان بگذارم اینکه فحش دادن ندارد. بعد از مصاحبه این دوست عزیز آقای هدایتی با من تماس گرفت و گفت که از این مصاحبه ناراحت شده و از انجام آن خبر نداشته است. هدایتی گفت که حتما زندی به امور مالی این باشگاه مراجعه کند و فیش هایش را ببرد تا کارهایش انجام شود؟

مدیرعامل استقلال در خصوص صحبت هایی که دیروز در اتحادیه فوتبال انجام داد و گفت که خاک بر سر من و امثال عابدینی که یک بچه در هیئت رئیسه فوتبال قرار دارد گفت: نیاز نیست خیلی شفاف صحبت کنم ما آذری ها عادت داریم ضرب المثلی بگوییم که بر علیه فلانی حرفی نزن. من طوری حرف می زنم که می توانم رای بگیرم. من پیش از این بارها از سوی مدیران فوتبال ایران رای گرفته ام و عضو مجامع مختلفی شده ام. من نماینده باشگاه ها در فدراسیون فوتبال بودم و چند سال هم در کمیته لیگ حرفه ای فوتبال آسیا فعالیت داشته ام. الان برای پست داشتن حرف نمی زنم که رای بیاورم. این صحبت ها را انجام می دهم تا به مدیران فوتبالی در اتحادیه بگویم که ارزش رای خودمان را بدانیم و آن را به حراج نگذاریم باید عمیق تر فکر کنیم و وقتی کسی حرف می زند به حرفهاش گوش کنیم نه به پست و مقامش.

وی ادامه داد: ما کلی از کارهای مقدماتی مان زمین مانده و مشکلاتی است که تا الان طول کشید اما آنها را برطرف نکردیم طوری که دامن فوتبال را گرفته و تبدیل به یک غده سرطانی شده است. الان همه به فوتبال حمله می کنند چون فوتبال را با ورزش های دیگر مقایسه می کنند. همه فوتبالی ها اگر والیبال، بسکتبال، کشتی و… مقامی بیاورند خوشحال می شوند اما وقتی فوتبال موفقیتی کسب می کند آنها خوشحال نمی شوند چون فکر می کنند فوتبال حق آنها را خورده است در حالی که اینطور نیست.

وی خاطر نشان کرد: فوتبال هزینه ها و درآمد های خاص خودش را دارد. باید همه چیز را با هم سنجید. نمی شود گفت قطر یا امارات که ۲۰۰ میلیارد تومان برای تیمشان هزینه می کنند با ما برابرند. قطر بازیکنی به نام نیمار می گیرد که ۱۱ میلیون یورو برایش هزینه می کند که به پول سال گذشته ما نزدیک ۵۰ میلیارد تومان می شود. این پول هزینه ۲ سال باشگاه استقلال است. بعد می گویند چرا قهرمان آسیا نمی شوید؟ چرا باید قهرمان آسیا بشویم؟ اینها واقعیت هایی است که باید دید. شما ببینید یک تیم قطری بالای ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه می کند که این پول هزینه ۸ سال باشگاه استقلال است. ما وقتی با قطری ها بازی می کنیم با تیمی چند ملیتی مسابقه داریم.

فتح الله زاده در ادامه درباره اینکه برنامه هایی برای سودآوری باشگاه استقلال دارد افزود: دوستان می ترسند کسی جلو بیاید اما من از همین فرصت که در اختیارم قرار دادید استفاده می کنم و پیشنهاد رسمی ام را اعلام می کنم. من حاضرم همراه با چند استقلالی این تیم را ۷ سال به صورت پیمانکاری تحویل بگیریم. نه سهام می خواهیم و نه به ما بفرشند بلکه به صورت پیمانکاری اختیار کامل را به ما بدهند. در این ۷ سال هم ریالی از دولت نمی خواهیم و هر بدهی ای هم که از قبل بوده صفر می کنیم و تحویل وزارتخانه می دهیم. قول می دهم در این ۷ سال حداقل سه بار قهرمان لیگ برتر شویم. سه بار قهرمان جام حذفی و حداقل یک بار هم قهرمانی آسیا را تقدیم هوادارانمان کنیم. من پیشنهادم را به دولت محترم و وزیر ورزش و جوانان جناب آقای گودرزی تقدیم می کنم.

وی در خصوص اینکه این باشگاه در حال حاضر چقدر بدهی دارد اظهار کرد: حدود ۲۲ میلیارد تومان بدهی انباشته باشگاه استقلال است و امیدوارم دوستان نگویند که همه آن برای من است. همین امسال که سالی سختی برای من بوده اگر طبق تعهدی که دولت به ما داده و مجلس آن را مصوب کرده ۱۰ میلیارد ما را بدهند فقط ۵/۱ میلیارد تومان بدهی خواهیم داشت.

مدیرعامل تیم استقلال درباره مراسم انتخاب بهترین بازیکن سال آسیا که امروز برگزار می شود و جواد نکونام یکی از شانس های اول کسب این عنوان است هم ادامه داد: دیشب با جواد صحبت کردم و به او گفتم که همینکه جزء سه بازیکن برتر آسیا هستی کار ارزشمندی است و فکر می کنم اگر لابی هایی صورت نگیرد حق نکونام است که بهترین بازیکن آسیا شود اما واقعیتی که باید بگویم این است که ۷۰ نمره به قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا تعلق می گیرد و فقط ۳۰ درصد آن مختلف به بازیکنان ملی است. متاسفانه برای کنفدراسیون آسیا بازی های ملی خیلی ارزشی ندارد و آیتم تاثیر گذار برای آنها قهرمانی در لیگ قهرمانی آسیاست. من به نوبه خودم به جواد تبریک می گویم چون جزء سه بازیکن برتر شدن هم کار سختی است که در این چند سال فقط مجیدی، علی کریمی و جواد نکونام به آن رسیده اند.

فتح الله زاده در پایان در مورد اینکه گفته می شود پاسپورت لاوره بازیکن صربستانی استقلال توسط این باشگاه ضبط شده و به او نداده اند هم افزود: ما پاسپورت را به او تحویل داده ایم و از وی رسید گرفته ایم. این صحبت ها را حتی به سفیر صربستان هم گفتم چون ما در لیگ قهرمانان آسیا بودیم و مشخص نبود که باید به کره جنوبی برویم یا عربستان و چون مجبور بودیم ویزای این کشورها را بگیریم نمی توانستیم پاسپورت بازیکنان را دست خودشان بدهیم. سفیر صربستان وقتی به ما مراجعه کرد ما پاسپورت لاوره را به او پس دادیم و از وی رسید گرفتیم که آن رسید هم موجود است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات