کنفدراسیون فوتبال آسیا از پیشنهاد ایران درباره تاسیس منطقه جدید در این قاره با حضور کشورهای ایران، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان استقبال و اعلام کرد آن را در نشست سال آینده کنگره AFC بررسی می کند.

به گزارش افکارنیوز ، نشست های کمیته های کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور مالزی به پایان رسید و قرار است امروز (سه شنبه) نشست کمیته اجرایی با ریاست شیخ سلمان بن ابراهیم، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شود.

شیخ سلمان روز دوشنبه در نشستی غیررسمی با روسای فدارسیون های ایران، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان دیدار کرد تا درباره پیشنهاد ایران برای تاسیس منطقه جدید در آسیا با عضویت این کشورها به علاوه افغانستان بحث و تبادل نظر کند. رییس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از این نشست گفت که پیشنهاد ایران در حال بررسی است و AFC به زودی نظر کارشناسانه خود را دراین باره ارائه خواهد داد.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی بحرین بعضی از افرادی که در این نشست شرکت کردند، از پیشنهاد ایران استقبال و اعلام کردند که چنین پیشنهادی با توجه به نزدیکی ایران و ازبکستان به دیگر کشورها به پیشرفت فوتبال در این منطقه جدید کمک خواهد کرد؛ به ویژه این که این دو کشور زیرساخت ها و امکانات خوبی در زمینه فوتبال دارند و این می تواند کمک زیادی به دیگر کشورهای اعضا کند.

شیخ سلمان در نشست خود با روسای این فدراسیون ها پیشنهاد داد که با حضور نماینده ای از AFC نشست هایی را برگزار کنند تا به برنامه جامعی برسند و آن را در نشست کنگره سال آینده کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه دهند. ایران پیشنهاد میزبانی نخستین نشست در ماه نخست سال آینده میلادی را ارائه کرده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات