کشتی گیر تیم ملی آزاد کشورمان در پایان رقابت های جایزه بزرگ باکو در محل برگزاری مسابقات با پیشکسوت کشتی ایران درگیر شد.

به گزارش افکارنیوز ، در شرایطی که مسابقات کشتی جایزه بزرگ باکو در آذربایجان روز یکشنبه پایان یافته اما درگیری پرویز هادی و یک پیشکسوت کشتی کشورمان نقل بسیاری از رسانه های آذری و روسی شده است.

ماجرا از این قرار است که در هنگام کشتی محمدرضا آذرشکیب و پرویز هادی در وزن ۱۲۰ کیلوگرم، مهدی شیرازی، مدیر تیم استیل آذین در لیگ کشتی آزاد که البته از پیشکسوتان کشتی نیز محسوب می شود، از روی سکوها در حال کوچ کردن آذرشکیب بوده و او را راهنمایی می کرد.

پس از پیروزی آذرشکیب برابر هادی، این کشتی گیر جوان کشورمان با همان دوبنده و بدون اینکه عرق بدنش را خشک کند به روی سکوها رفته و با فحاشی به شیرازی با وی درگیر می شود. حتی غلامرضا محمدی و مسعود اسماعیل پور نیز که در سالن و در کنار شیرازی حضور داشتند از هادی درخواست می کنند که از صحنه خارج شود اما وی همچنان با صدایی بلند جو سالن را تحت تاثیر قرار می دهد.
در نهایت با دخالت پلیس این غائله خاتمه پیدا می کند اما در کمال تاسف بسیاری از تماشاگران آذربایجانی با هو کردن ایرانی ها خواستار خروج آنها از سالن مسابقات می شوند!

با این حال این پایان کار نبود و پس از پایان این رقابت ها چند سایت کشور آذربایجان و روسیه با انتشار این خبر و عکس های مربوط به آن، حرکت بسیار زشت کشتی گیر ایرانی ابعاد بسیاری زیادی به این ماجرا داده و حتی خواستار برخورد مسئولان فیلا با عوامل این تشنج شده اند.

اسماعیل پور: از «هو» شدن ایرانی ها توسط تماشاگران آذربایجانی خجالت کشیدم/ کار هادی خوب نبود

مسعود اسماعیل پور درباره درگیری پرویز هادی و یک پیشکسوت کشتی در مسابقات جایزه بزرگ باکو اظهار داشت: در هنگام کشتی آذرشکیب و پرویز هادی، مهدی شیرازی به عنوان مدیر تیم های کشتی استیل آذین و همچنین از دوستان آذرشکیب چندبار وی را از جایگاه تماشاگران راهنمایی کرد اما پس از اتمام این مسابقات و باخت پرویز هادی وی به سمت سکوی تماشاگران رفت و خطاب به شیرازی گفت: چرا صحبت می کنی و پس از آن نیز به وی فحاشی زیادی کرد. پس از دقایقی نیز من و غلامرضا محمدی که در آنجا حضور داشتیم آن ها را جدا کردیم اما گویا یک خبرنگار خارجی از این صحنه ها عکس گرفت.

وی افزود: مطمئناً این کار بسیار بدی بوده و آبروی ایران را خدشه دار کرده است. پرویز هادی باید به پیشکسوت خود احترام می گذاشت اما این قاعده با آمدن پلیس ختم به خیر شد و من هم به عنوان یک ایرانی بسیار خجالت کشیدم و بی شک هادی می توانست بهتر از این رفتار کند تا تماشاگران آذربایجانی ایرانی ها را هو نکنند.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی خاطرنشان کرد: آقای محمدی و شیرازی چندین بار از هادی خواستند که چنین رفتاری نکند اما گویا وی از باختش بسیار ناراحت بود. او می توانست بهتر از این رفتار کند تا چنین شرایطی رخ ندهد.

اسماعیل پور در پاسخ به این سوال که سطح مسابقات جایزه بزرگ باکو را چگونه دیدید، عنوان کرد: مسابقات سطح بسیار بالایی داشت و من نیز برای دیدن کشتی رقبایم به آنجا رفته بودم. بسیاری از قهرمانان المپیک و جهان باختند و این نشان از سطح بالای مسابقات داشت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات