مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: «به جواد نکونام کم لطفی کردند چون حق او بود که مرد سال آسیا شود. »

به گزارش افکارنیوز ، علی فتح الله زاده درباره انتخاب نشدن جواد نکونام به عنوان مرد سال فوتبال آسیا، دلایل عدم حضور ایران در بین برترین های آسیا، وضعیت پژمان منتظری، اظهارنظرهای محمد رویانیان و… صحبت های زیر را انجام داد.

* فکر می کنید چرا عنوانی در آسیا کسب نکردیم؟

- واقعا نمی دانم. در سال هایی که ما در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بودیم، تلاش زیادی می کردیم و چند عنوان را کسب کردیم ولی الان نمی دانم چه اتفاقی افتاده است.

* جواد نکونام هم نتوانست مرد سال آسیا شود.

- بیشترین شانس با بازیکنی است که همراه تیمش در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شده باشد. رقابت با این بازیکن سخت می شود چون ۷۰ درصد نمرات AFC به او می رسد. با این حال چیزی از شایستگی جواد کم نمی شود. در این چند ساله بازیکنانی چون علی کریمی، هادی عقیلی و جواد نکونام جزو نامزدهای برترین های آسیا بودند که افتخاری برای کشور ما به حساب می آید. به نظرم به جواد کم لطفی کردند چون حق او بود که مرد سال فوتبال آسیا شود.

* لابی های ایران ضعیف بوده است؟

- بحث لابی نیست. اگر به دوستان برنَخورد و نگویند فتح الله زاده از روی عصبانیت حرف می زند، باید بگویم ما فقط توی سَر خودمان می زنیم و به فکر برجسته کردن آدم های خودمان نیستیم. آن سالی که فدراسیون فوتبال ما به عنوان بهترین فدراسیون آسیا انتخاب شد، هم فدراسیون و هم آسیا را دست انداختیم و به جای اینکه از فدراسیون خودمان تقدیر کنیم، آن را تحقیر کردیم. حالا که امسال هیچ عنوانی به ما نرسید و همه ناراحت هستیم می خواهم به قول فردوسی پور سرم را به دیوار بکویم! زمانی مسعود مرادی کاندیدای بهترین داور آسیا شد و تا آستانه کسب این عنوان پیش رفت ولی نتوانست بهترین داور انتخاب شود. می دانید چرا؟ چون در ایران به او حمله کرده بودیم. آسیا هم این مسائل را ثبت کرد که در ایران به او حمله شد. ما باید دور هم جمع شویم و از نیروهای خودمان به درستی استفاده کنیم.

* قرارداد پژمان منتظری با استقلال تا پایان فصل است؟

- قرارداد منتظری با استقلال یک ساله ثبت شده و مشکلی برای بازی مقابل گسترش فولاد تبریز ندارد. همانطور که گفتم با او صحبت کردم و او را در استقلال نگه می داریم. منتظری بهتر است به فکر پسر آینده اش باشد که از دست ما در نَرود که او را استقلالی کنیم! پژمان باید اسم پسرش را تغییر دهد چون می داند که از دست فتح الله زاده نمی تواند فرار کند!

* چرا چِک محمد قاضی و مطالبات آندرانیک تیموریان پرداخت نشده است؟

- قبول داریم چک قاضی پاس نشده است. ما منتظر بودجه مصوب مجلس هستیم تا چک قاضی را پاس کنیم. آقای نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و همچنین محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان قول داده اند بودجه مصوب تیم استقلال را هر چه زودتر دهند. آقایان موقعیت ما را دیده اند و منتظر هستیم ظرف چند روز آینده بودجه استقلال را بدهند تا مطالبات بازیکنانی چون قاضی و تیموریان و همچنین کادر فنی استقلال که تاکنون پولی دریافت نکردند را پرداخت کنیم.

* شنیده می شود امیر عابدینی قرار است به عنوان قائم مقام باشگاه پرسپولیس به این تیم بازگردد. نظرتان در این باره چیست؟

- آنچه مسلم است عابدینی در مدتی که در پرسپولیس حضور داشت مدیری توانا نشان داد. خوشحال شدم عابدینی اعلام کرد رویانیان از او خواسته که به عنوان قائم مقام پرسپولیس به این تیم برگردد. اگر این اتفاق بیفتد هم برای پرسپولیس و هوادارانش و هم برای رویانیان فرصت مغتنمی است.

* چه اتفاقی افتاد که تصمیم گرفتید به تمرین پیشکسوتان پرسپولیس بروید؟

- به خاطر رفاقت دیرینه با علی آقا (پروین) و همچنین اینکه او همیشه به من لطف داشته و من نیز او را دوست دارم به تمرین پیشکسوتان پرسپولیس رفتم. وقتی در تمرین پیشکسوتان حاضر شدم خاطرات گذشته به ذهنم رسید. دوست داشتم به عالم بامرامی بازگردم چون آن زمان فوتبال ما مرامی بود. از هواداران پرسپولیس هم تشکر می کنم که احترام ما را نگه داشتند. به خصوص باید تشکری کنم از آقای اکبری رئیس هیئت مدیره پرسپولیس که به قول خودشان با من همشهری هستند.

* شنیده اید که علی پروین گفته نوه اش استقلالی ۲ آتیشه است؟

- (می خندد) . جدی؟ خوشحالیم که نوه پروین استقلالی است. امیدوارم هر چه زودتر بزرگ شود و به استقلال بیاید و برای این تیم بازی کند!

* محمد رویانیان اعلام کرده «باز هم می گویم فتح الله زاده دروازه بان خوبی است! »

- او از تیزهوشی و چابکی من می ترسد و می خواهد من را از مهاجم بودن دور کند! اگر او درون دروازه قرار گیرد ظرف «ایکی» ثانیه به او گل می زنم. رویانیان تا بخواهد خودش را جمع کند، گلم را به او زده ام!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات