پشت پرده فعالیت برخی از اعضای مجمع برای برکنار کردن کفاشیان؛

تلاش برخی از اعضای مجمع برای جلب نظر سایر اعضا و در نتیجه برکنار کردن کفاشیان در شرایطی در حال به وقوع پیوستن است که همین جمع نزدیک به ۲ سال پیش و در اسفند ماه سال ۹۰، همان زمانی که فوتبال ایران در بدترین شرایط خود قرار داشت به علی کفاشیان رای دادند و حالا که اوضاع اندکی بر وفق مراد قرار گرفته و تیم ملی فوتبال کشورمان نیز راهی رقابت های جام جهانی برزیل شده، این جریان به فکر تصاحب جایگاه کفاشیان افتاده اند.

به گزارش افکارنیوز ، مراسم انتخاب بهترین های آسیا شب گذشته در کوالالامپور مالزی برگزار شد و بهترین های آسیا در سال ۲۰۱۳ جوایز خود را دریافت کردند. فدراسیون کشورمان در شش بخش نمایندگانی را برای دریافت جایزه بهترین داشت که متاسفانه امسال هیچ کدام از نمایندگان نتوانستند عنوان بهترین را دریافت کنند.

این مراسم که با حضور مسوولان فوتبال کشورهای مختلف، مسوولان کنفدراسیون آسیا و سپ بلا تر رییس فیفا برگزار شد با معرفی تیم جوانمرد استارت خورد و در آخرین بخش از مراسم نوبت به اعلام بهترین بازیکن سال آسیا رسید که جواد نکونام کاپیتان تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه استقلال اولین نفری بود که جایزه اش را از دست شیخ سلمان، رییس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرد و به این ترتیب آب پاکی روی دست فدراسیون فوتبال کشورمان ریخته شد که هیچ نماینده ای در بین بهترین ها نخواهد داشت.

در این بین علی کفاشیان سه روزی هست که برای حضور در این مراسم در مالزی به سر می برد و همین فرصت خوبی بوده تا او درباره میزبانی ایران در جام ملت های آسیا و بعضی اتفاق هایی که در حاشیه فوتبال ایران افتاده، مذاکره هایی داشته باشد. این غیبت کفاشیان در ایران در شرایطی رخ داده که در پشت پرده اتفاقات عجیب و غریبی در حال رخ دادن است و گروهی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال به این فکر افتاده اند که علی کفاشیان را از کار برکنار کرده و خود و چند تن از دوستانشان را به جای رئیس خنده روی فدراسیون فوتبال و نائب روسای وی بنشانند.

این در شرایطی است که فوتبال ایران در طول یکسال اخیر کارنامه موفقی از خود به ثبت رسانده و بعد از صعود تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی به عنوان تیم اول، قهرمانی اخیر تیم فوتبال ساحلی ایران در رقابت های جام بین قاره ای و کسب ۴ سهمیه برای حضور باشگاه های ایرانی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، حالا علی کفاشیان بیش از گذشته خود را در جایگاهی که در آن حضور دارد محق می داند. از سوی دیگر تلاش برخی از اعضای مجمع برای جلب نظر سایر اعضا و در نتیجه برکنار کردن کفاشیان در شرایطی در حال به وقوع پیوستن است که همین جمع نزدیک به ۲ سال پیش و در اسفند ماه سال ۹۰، همان زمانی که فوتبال ایران در بدترین شرایط خود قرار داشت به علی کفاشیان رای دادند و حالا که اوضاع اندکی بر وفق مراد قرار گرفته و تیم ملی فوتبال کشورمان نیز راهی رقابت های جام جهانی برزیل شده، این جریان به فکر تصاحب جایگاه کفاشیان افتاده اند.

امیرعابدینی به عنوان راس هرم ۴ نفره ای که متشکل از وی، صادق درودگر، غلامرضا بهروان و شهاب الدین عزیزی خادم است به این فکر افتاده اند تا با جلب نظر سایر اعضای مجمع فدراسیون فوتبال، فضایی را به وجود آوردند که در جلسه بعدی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با اعضای مجمع، علی کفاشیان از ریاست فدراسیون فوتبال برکنار شده و امیر عابدینی جای کفاشیان و ۳ نفر دیگر به عنوان جای نواب رئیس را بگیرند. در این بین شنیده می شود که این گروه ۴ نفره از کفاشیان خواسته تا آیت اللهی، تاج و نبی را از جمع اعضای هیات رئیسه خارج کرده و گزینه های پیشنهادی آنان را جایگزین کند اما کفاشیان این با این درخواست مخالف کرده و همین مسئله سبب بروز اختلاف در بین اعضای مجمع با رئیس فدراسیون فوتبال و در نتیجه برنامه ریزی برای استیضاح و برکناری آقای رئیس شده است.

۲ سال پیش و در زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال همین جمع ۴ نفره که امروز به منتقدان علی کفاشیان تبدیل شده اند در شرایطی به کفاشیان و ریاست وی در فدراسیون فوتبال رای مثبت دادند که در آن زمان فوتبال ایران در شرایط نامساعدی قرار داشت و کفاشیان نیز در کارنامه ۴ ساله ابتدایی ریاست خود در فدراسیون فوتبال، چیزی جز ناکامی و شکست کسب نکرده بود. اما این افراد در آن زمان به حامیان کفاشیان پیوستند و حالا همین جمع در خفا و آشکار اعلام می کنند که اگر یکبار دیگر قرار باشد درخصوص ریاست فدراسیون فوتبال تصمیم گیری شود، به علی کفاشیان رای نخواهند داد.

البته این افراد برای رسیدن به امیال خود تمام تلاش خود را نیز به کار گرفته اند و با برگزاری جلسات با اعضای مجمع، در پی جلب نظر و رای آنها مبنی بر برکناری کفاشیان در جلسه آینده مجمع فدراسیون فوتبال هستند. در این بین امیر عابدینی که این روزها شایعه بازگشتش به باشگاه پرسپولیس نیز قوت گرفته با کمک دوستانش تلاش می کند تا از یک سو خود را به ریاست فدراسیون فوتبال نزدیک کند و از سوی دیگر همراهانش را در جایگاه های نواب و دبیر رئیس فدراسیون فوتبال بنشاند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات