احکام جدید کمیته انضباطی

کمیته انضباطی آرای جدید خود در مورد برخی تخلفات فوتبالی را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز ، کمیته انضباطی احکام جدید خود را اعلام کرد. این احکام و دعوت نامه ها به شرح زیر است:

فلاویو لوپز ۳۰ میلیون جریمه شد

باشگاه تراکتورسازی تبریز، از فلاویو لوپز، بازیکن فصل گذشته اش که برای لیگ برتر سیزدهم هم با باشگاه قرارداد داشته، به علت عدم حضور در تمرینات، ترک کشور و انجام مصاحبه هایی علیه باشگاه در سایت ها و روزنامه ها، شکایت کرده است.

لوپز در این مصاحبه ها به مردم ایران و تبریز اهانت کرده است و باشگاه خواهان رسیدگی به این موضوع شده است که کمیته انضباطی پس از طی روال پرونده از طرفین دعوت کرد تا در جلسه حاضر شوند که بازیکن تیم تراکتورسازی در جلسه حضور پیدا نکرد اما نماینده باشگاه تراکتورسازی در جلسه حاضر شد. در هر حال کمیته انضباطی در نامه ای به کمیته تعیین وضعیت فیفا از این کمیته خواست تا اعلام نظر کند و باشگاه مکلف است که کمیته انضباطی را در جریان رسیدگی نسبت به اقدام فیفا قرار دهد. درباره شکایت دیگر باشگاه از فلاویو لوپز مبنی بر نشر اکاذیب طی مصاحبه انجام شده کمیته انضباطی با توجه به عدم حضور بازیکن در جلسه رسیدگی به پرونده به پرداخت ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند. رای صادره قطعی است.

شکایت مجتبی جباری و یورگن گده از استقلال

جلسه رسیدگی به مطالبه وجه مجتبی جباری از باشگاه استقلال تهران روز یکشنبه ۲۴ آذر برگزار می شود. عدم حضور مانع از رسیدگی از نیست. همچنین جلسه رسیدگی به مطالبه وجه هانس یورگن گده از باشگاه استقلال تهران روز یکشنبه اول دی ماه در کمیته انضباطی برگزار می شود. عدم حضور طرفین مانع از رسیدگی به روند پرونده نیست.

شکایت ذوب آهن از پیام صادقیان رد شد

در پی شکایت باشگاه ذوب آهن از پیام صادقیان بازیکن کنونی تیم پرسپولیس، کمیته انضباطی از طرفین دعوت کرده بود تا در جلسه رسیدگی شرکت کنند اما باشگاه ذوب آهن خواهان تعویق جلسه شد. در هر حال پیام صادقیان در جلسه اول حضور پیدا کرد و توضیحاتش را ارائه و اعلام کرد در جلسه بعدی با حضور نماینده ذوب آهن حضور پیدا خواهد کرد در این جلسه نماینده باشگاه ذوب آهن بازهم حضور پیدا نکرد و حتی علت عدم حضور نماینده را هم اطلاع ندادند. بنابراین کمیته انضباطی پیگیری موضوع را در همین حد کافی دانسته و به لحاظ عدم کفایت دلیل و مستند، شکایت ذوب آهن را رد می کند. رای صادره با رعایت مقررات ماده های ۹ و ۱۵ آیین نامه انضباطی، قابل تجدید نظر در کمیته استیناف خواهد بود.

استقلال و پرسپولیس هرکدام ۳۰ میلیون جریمه شدند

رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره تخلفات منتسب به تماشاگران دو تیم استقلال و پرسپولیس، در دیدارهای نفت تهران- استقلال، استقلال تهران- فولاد خوزستان، پرسپولیس- پدیده مشهد و راه آهن سورینت و پرسپولیس به شرح زیر اعلام شد:

طرفداران دو تیم در این مسابقات خطاب به تیم مقابل مرتکب تخلفاتی شدند و این رویه در بازی های دیگر نسبت به بازیکنان و مربیان تیم های مقابل ادامه داشت. کمیته انضباطی پس از این تخلفات، در تاریخ ۲۰ آبان ۹۲ میرشاد ماجدی و سعید شیرینی را به کمیته انضباطی دعوت کرد و پس از شنیدن توضیحات هر دو سرپرست، هر کدام از دو باشگاه را به پرداخت ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد و به باشگاه فوق تذکر می دهد ضمن اعمال تمهیدات لازم ترتیبی اتخاذ کنند که از گونه اهانت تماشاگران در مسابقات بعدی جلوگیری کنند و در صورت تکرار و مطابقت با آیین نامه انضباطی تنبیهات لازم اعمال خواهد شد. رای صادره قطعی است.

جریمه ۱۰ میلیونی منصوری قرچک

در بازی دو تیم شهید منصوری قرچک و دبیرتبریز در قرچک، هواداران منتسب به این تیم مرتکب تخلفاتی شدند که بر همین اساس به پرداخت ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. کمیته انضباطی به مسئولان شهید منصوری قرچک تذکر می دهد که ترتیبی اتخاذ کنند تا در مسابقات بعدی تخلفات تماشاگران این تیم تکرار نشود در غیر اینصورت، طبق مقررات، تنبیهات شدید از جمله کسر امتیاز اعمال خواهد شد.

دیدار دو تیم بام مشهد الرضا و عقاب گنبد کاووس از سری رقابتهای لیگ دسته سوم در شهر مشهد که قرار بود در تاریخ ۱۹/۸/۹۲ برگزار شود که تیم عقاب گنبد کاووس برای دومین بار بدون عذر موجه از حضور در مسابقه خودداری کرد. بر همین اساس تیم عقاب گنبد کاووس به استناد بندهای ۳و ۹ ماده ۲۱ آئین نامه کمیته انضباطی سه بر صفر بازنده و به پرداخت ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. ضمن اینکه با توجه به عدم حضور تیم عقاب گنبد کاووس درهفته ششم در مقابل استقلال جنوب به استناد مقررات مربوطه این تیم، از جدول مسابقات حذف می شود.

حکم پیروزی سه بر صفر نوفرست مقابل شهرداری نوین بندرعباس

گفتنی است، دیدار دو تیم نوین نوفرست بیرجند و شهرداری نوین بندرعباس از سری مسابقات هفته دهم لیگ دسته سوم قرار بود در تاریخ ۲/۸/۹۲ در ورزشگاه تختی بیرجند برگزار شود که این دیدار به دلیل عدم حضور تیم شهرداری نوین بندرعباس برگزار نشد. بر همین اساس نتیجه مسابقه سه بر صفر به سود تیم نوفرست بیرجند اعلام و باشگاه شهرداری نوین بندرعباس به پرداخت ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

لازم به ذکر است، دیدار دو تیم پارس فوتبال چالوس و شاهین کرج از سری مسابقات هفته دهم لیگ دسته سوم قرار بود در ورزشگاه چالوس و در تاریخ ۱۸/۸/۹۲ برگزار شود که این دیدار به دلیل عدم حضور تیم شاهین کرج برگزار نشد. بنابر این نتیجه این دیدار سه بر سفر به سود تیم پارس فوتبال چالوس اعلام و تیم شاهین کرج به پرداحت ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات