گودرزی:

وزیر ورزش و جوانان گفت: مخالف خصوصی سازی نیستم اما مگر با خصوصی سازی مشکل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس حل می شود؟

به گزارش افکارنیوز ، محمود گودرزی که برای بازدید از دانشکده پرسپولیس حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران گفت: موضوع، علم و ورزش بود و من هم برای مسائل علمی در دانشکده پرسپولیس حاضر شدم.

وی افزود: علم در ورزش بسیار خوب و رو به توسعه بوده و گسترش یافته است. اکنون می توان یک پایگاه علمی را در ورزش دید و می توان گفت ورزش خودش را بی نیاز از جامعه علمی نمی داند. ما هم می خواهیم علم در ورزش بیشتر از این ها پیشرفت کند تا بیشتر در خدمت ورزش باشیم.

وزیر ورزش و جوانان درباره بحث خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال عنوان کرد: خیلی علاقه مند نیستم که در این بحث ورود پیدا کنم.

گودرزی در پاسخ به این سوال که مخالف خصوصی سازی این ۲ باشگاه است، اظهار داشت: اگر بنده هم موافق این قضیه نباشم قانون چیز دیگری می گوید و ما مقید به قانون و تابع هستیم که باید خصوصی سازی کنیم. چنین چیزی نیست که من مخالف خصوصی سازی باشم اما مگر با خصوصی سازی مشکل این دو باشگاه حل می شود؟ دولت باید از تصدی گری روی این دو باشگاه دوری کند و برنامه ریزی داشته باشد که این باشگاه ها خصوصی اداره شوند. بحث من مخالفت نبود و بحثم چیز دیگری است. خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مربوط به بخش قهرمانی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال است که آنها باید در این خصوص پاسخ بگویند.

وی در خصوص اینکه برخی فدراسیون ها همچنان با سرپرست اداره می شوند و چه زمانی قرار است انتخابات این فدراسیون ها برگزار شود گفت: تا به حال ۴ تغییر داشتیم و انتخابات این ۴ فدراسیون نیز انجام خواهد شد. ۱۰ فدراسیون دیگر نیز طبق برنامه ریزی انتخابات را برگزار خواهند کرد و انتخابات کمیته ملی المپیک هم مربوط به فدراسیون هاست که خودشان در این باره تصمیم می گیرند.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: انتخابات کمیته ملی المپیک ارتباطی به وزارت ورزش ندارد اما پیگیر این قضیه هستیم. در دو هفته ای که به وزارت ورزش آمده ام به آقای سجادی هم گفته ام که این موضوع را پیگیری کند. یکسری برنامه ها پیش بینی شده و دوستان نیز باید هر چه سریع تر اختلافات را کنار بگذارند و زمانی که این اختلافات حل شود انتخابات برگزار خواهد شد.

گودرزی در پاسخ به این سوال که ورزش ایران در المپیک های بعدی چگونه نتیجه خواهد گرفت، تصریح کرد: حرکت ما در مسابقات جهانی، المپیک و مسابقات آسیایی همیشه نوسان داشته است. بالا و پایین زیاد شدیم و شده که از ۳ مدال به ۸ مدال رسیدیم و حتی دو مدال گرفتیم. می خواهیم به مرور این نوسان را کاهش دهیم و حضورمان در مسابقات باری به هر جهت نباشد و می خواهیم در ۸ تا ۱۰ سال آینده، ورزش در مسیری قرار بگیرد که شانس و اتفاقات خارج از ورزش در نتیجه گیری دخیل نباشد. باید برنامه ریزی داشته باشیم و رو به جلو حرکت کنیم.

وی در خصوص بحث فساد در فوتبال و اینکه مجلس در این قضیه ورود پیدا کرده است خاطرنشان کرد: من خودم تحقیقاتی را در دانشگاه داشتم و این تحقیقات به خصوصیت ادراک شده فساد باز می گردد. خصوصیت ادراک شده فساد با فساد حقیقی تفاوت دارد و این تحقیقاتی بود که من انجام دادم. از ورود مجلس به فساد در فوتبال و ورزش هم خوشحالم و امیدوارم ورزش و فوتبال پاک و عاری از فساد شود.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص اینکه هاشمی طبا با تصمیم او به هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک آمده است، تاکید کرد: قبل از اینکه من مسئولیت وزارت ورزش و جوانان را قبول کنم این اتفاق افتاده و من مسئول این قضیه نبودم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات