رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از اعلام نتایج ۳۲ نمونه تست کنترل دوپینگ مربوط به لیگ برتر فوتبال، لیگ برتر فوتسال و لیگ دسته یک فوتبال از سوی آزمایشگاه کنترل دوپینگ خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر احمد هاشمیان- رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: روز گذشته نتایج ۳۲ نمونه تست کنترل دوپینگ مربوط به لیگ برتر فوتبال، لیگ برتر فوتسال و لیگ دسته یک فوتبال از سوی آزمایشگاه کنترل دوپینگ منفی اعلام شد و نتایج اعلام شده در کمیته پزشکی در حال رمزگشایی و به محض کامل شدن این بخش از فرآیند نتایج به باشگاهها و بازیکنان ابلاغ می شود.

وی افزود: منفی اعلام شدن نتایج نشان از دقت و توجه بیشتر بازیکنان و مقامات مسئول در باشگاه ها دارد و ما امیدوار هستیم با احساس مسئولیتی که در مقامات باشگاهی و به ویژه در بازیکنان وجود دارد، شاهد هیچ نمونه مثبتی نباشیم.

رئیس کمیته پزشکی در ادامه بیان کرد: کمیته پزشکی از ابتدای سال جاری تاکنون آموزشی های رودررو (Face to Face) برای بازیکنان لیگ برتر فوتبال و تعدادی از باشگاههای لیگ دسته یک فوتبال برگزار کرده که معتقد هستیم این شیوه آموزش می تواند بیش از هر شیوه دیگری در پیشگیری از دوپینگ در بازیکنان موثر باشد. بر همین اساس به کلیه باشگاه های لیگ دسته یک و هیاتهای فوتبال استانها مجددا اعلام آمادگی می کنیم که مدرسین کمیته پزشکی بنا به دعوت باشگاه ها و هیاتهای استانی جهت برگزاری دوره های آموزشی دراستان و یا باشگاه حضور یافته و به این رسالت خود در راه مبارزه با دوپینگ اقدام کنند.

هاشمیان در پایان گفت: در همین راستا فردا دوشنبه ۱۱ آذرماه همایش آموزش مبارزه با دوپینگ بازیکنان باشگاه راه آهن بنا به دعوت مدیرعامل این باشگاه برگزار خواهد شد که مدرسین اعزام از سوی کمیته پزشکی مسئولیت این دوره بر عهده دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات