۱۲ مسابقه برای هر تیم در دور مقدماتی؛

قرعه کشی لیگ جهانی ۲۰۱۴ والیبال در اجلاس سالیانه این دپارتمان در مقر FIVB در لوزان سوئیس برگزار شد و دپارتمان لیگ جهانی به قدرت والیبال ایران اذعان کرد و ایران با تیم های برزیل، لهستان و ایتالیا در گروه یک همگروه شد.

به گزارش افکارنیوز ، اجلاس سالیانه دپارتمان لیگ جهانی در مقر FIVB در لوزان سوئیس برگزار شد و دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال به عنوان یکی از اعضای این دپارتمان در این اجلاس شرکت کرد.

در این اجلاس گزارشات لیگ جهانی ۲۰۱۳ ارائه و مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه برگزاری لیگ جهانی ۲۰۱۴ بررسی و مقرر شد این مسابقات در سال ۲۰۱۴ با شرکت ۲۸ تیم در سه گروه یا سه سطح برگزار شود و تیم ها با توجه به رنکینگ سال گذشته شان، در یکی از این سه گروه یا سطح قرار گرفته شوند و تیم های تراز اول والیبال دنیا در گروه یک، تیم های متوسط در گروه دو و دیگر تیم ها در گروه سه قرار می گیرند و در پایان مرحله مقدماتی و بین قاره ای از گروه یک با توجه به میزبان مرحله نهایی چهار یا پنج تیم و از گروه دو یک تیم به مرحله نهایی صعود کنند.

با توجه به اینکه تیم ایران در دوره پیش در مکان  نهم قرار گرفت و اکنون در رده بندی جهانی در رده دوازدهم قرار دارد، همچنین باتوجه به عملکرد این تیم در مسابقات گذشته، در لیگ جهانی ۲۰۱۴ به عنوان یکی از تیم های تراز اول والیبال دنیا در دسته یک گروه یک با برزیل، لهستان و ایتالیا همگروه شد.

مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۴ از دوم خردادماه سال ۱۳۹۳ آغاز می شود و تا ۱۵ تیرماه سال ۹۳ ادامه خواهد داشت.

بر اساس اعلام دپارتمان لیگ جهانی مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۴ در هفت هفته برگزار می شود و هر تیم ۱۲ مسابقه برگزار خواهد کرد که در مجموع، در شش بازی مهمان و در شش بازی میزبان خواهد بود.

گروه بندی کامل این رقابت ها به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال به شرح زیر است:

گروه یک
دسته A: ایران ، برزیل، لهستان، ایتالیا
دسته B: روسیه، امریکا، بلغارستان، صربستان

گروه دو:
دسته C: بلژیک، کادانا، استرالیا، فنلاند
دسته D: آرژانتین، آلمان، فرانسه، ژاپن
دسته  E: هلند، کره جنوبی، پرتغال، جمهوری چک

گروه سه:
دسته F: تونس، ترکیه، کوبا، اسپانیا
دسته G: پوتوریکو، چین، اسلواکی و مکزیک

همچنین تیم آخر گروه دو به گروه سه سقوط و تیم اول گروه سه به گروه دو صعود خواهند کرد.

برنامه کامل بازی های دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال در گروه ایران نیز به صورت زیر است: (اسامی تیم های میزبان اول آمده است. هر تیم چهار بار با هریک از حریفان همگروه خود و در مجموع ۱۲ بازی در دور مقدماتی انجام خواهد داد )

۲و ۴ خرداد ۹۳: برزیل – ایتالیا

۹ و ۱۱ خرداد ۹۳: برزیل – لهستان، ایتالیا – ایران

۱۶ و ۱۸ خرداد ۹۳: برزیل – ایران ، ایتالیا – لهستان

۲۳ و ۲۵ خرداد ۹۳ : لهستان – ایتالیا، ایران – برزیل

۳۰ خرداد و یک تیر ۹۳ : ایران – ایتالیا، لهستان – برزیل

۶ و ۸ تیر ۹۳ : ایران – لهستان

۱۳ و ۱۵ تیر ۹۳ : ایتالیا – برزیل، لهستان – ایران
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات