رویانیان:

محمد رویانیان می گوید در هفته آینده سه پروژه زیربنایی بزرگ در پرسپولیس را آغاز به کار می کند.

به گزارش افکارنیوز ، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره برگزاری دیدار پیشکسوتان این تیم با ستارگان میلان، انتقادهای برخی پیشکسوتان از مدیریت باشگاه، برنامه های آینده اش برای پیشرفت پرسپولیس، وضعیت خود در این باشگاه با روی کارآمدن وزیر جدید و… صحبت کرد.

* بعد از سال ها، یک بازی خوب و بزرگ در فوتبال ایران تدارک دیده شد و میلان با برخی از ستاره های سابق خود مقابل پرسپولیس قرار گرفت.

وظیفه ما برگزاری یک بازی خداحافظی برای مهدوی کیا بود. در کنار آن باید کاری می کردیم که پیشکسوتان هم که سال ها در حاشیه بودند به نوعی نمایان شوند. به برکت حضور مهدوی کیا و دوستان دیگر این کار انجام شد. به نظر خودم من نقش بزرگی در این کار نداشتم. از قائم مقام و معاونان باشگاه، علی پروین، ریاضتی و… تشکر می کنم.

* اما ما قبول داریم که فوتبال دوستان ایرانی پس از چند وقت از دیدن یک بازی تاریخی حس خوبی داشتند و بالاخره این کار در زمان مدیریت رویانیان رقم خورده است.

واقعا مهم نیست. ما کارهای مهم تری در پیش داریم که باید انجام شود. سه پروژه زیربنایی بزرگ برای بهره برداری آماده کرده ایم که در تاریخ فوتبال سابقه ندارد. از هفته آینده این سه پروژه آماده اجرا می شوند. تا به حال جایی اسم آن ها را نگفته ام. من تا روزی که هستم کار می کنم ولو یک ساعت. در این فکر هستم که در نشستی با سردبیران رسانه های ورزشی این سه پروژه را تشریح کنم.

* البته چند پیشکسوت بعد از این بازی دوباره زبان به انتقاد از مدیریت باشگاه گشودند.

عیبی ندارد. به هر حال وقتی بعضی دوستان این گونه صحبت می کنند، مردم بهتر می فهمند که به چه دلیلی است. واقعا از بعضی حرف ها تعجب می کنم. کسی که با ما بوده می رود حرف هایی می زند که خنده دار است. یکی از این پیشکسوتان در تلویزیون آن هم در یک برنامه ای که من آن را شخصی می دانم، گفته چاق شدن پیشکسوتان به خاطر ضعف مدیریت باشگاه بوده است. آخر من باید به این آدم پاسخ دهم؟ یا یک نفر دیگر گفته بود که دیدار با میلان بازی خداحافظی مهدوی کیا نبوده است. یکی دیگر گفته من سال هشتاد و خورده ای از باشگاه طلبکار بوده ام، چرا رویانیان نداده؟ واقعا این چیزها خنده دار است. چه جوابی باید به این حرف ها بدهم؟

* بعضی بازیکنان تیم تان از توهین هایی که در بازی مقابل تراکتورسازی به پرسپولیسی ها شد، گلایه داشتند و معتقد بودند کمیته انضباطی باید در این مسئله وارد شود.

فوتبال همین است. متاسفانه کارهایی انجام می شود و وقتی حرف هم می زنید، می گویند که همیشه اعتراض می کنید. از داور متخلف حمایت می کنند، اما وقتی ما از این موضوع انتقاد می کنیم می گویند که جامعه داوری را زیر سوال برده ای.

* روز گذشته هم علی دایی درباره پرونده معروف قهرمانی در کمیته انضباطی حاضر شد و توضیحاتی ارائه کرد.

چه فایده ای دارد. وقتی تصمیم را یا از قبل می گیرند یا نمی دانند باید چه برخوردی شود، فایده ای ندارد. ستاد رسیدگی به تخلفات اخلاقی به این مسئله رسیدگی کرد و من هم به علیپور گفتم که باید در دادگاه به این پرونده رسیدگی شود.

* روز گذشته وزیر ورزش از دانشگاه علمی – کاربردی پرسپولیس بازدید کرد اما شما حضور نداشتید. این مسئله بر شایعاتی که مبنی بر رفتن شما از پرسپولیس وجود دارد، دامن زده است.

من از وزیر ورزش تشکر می کنم که سرزده از یکی از زیرمجموعه های وزارتخانه بازدید کرد. وزیر به جایی رفت که یک مرکز علمی فوتبال است و دانش محور کار می کند. از این موضوع خوشحالم و از رییس دانشگاه پرسپولیس هم تشکر می کنم. به هر حال نبودن من طبیعی بود چرا که وزیر سرزده به دانشگاه رفته بود. همچنین خوشحالم که وزیر جدید و همکارانش مثل سابق عمل نکرده اند. این حق آن هاست که کسی را جای من بیاورند اما آن ها تا الان شلوغش نکرده اند و خیلی منطقی کار را پیش می برند. نه اینکه مثل گذشته افرادی برای جانشینی ما بیایند و دائم علیه مان مصاحبه کنند.

* بحث حضور عابدینی در باشگاه پرسپولیس به کجا رسید؟

او قرار بود پیش ما بیاید اما به طور ناگهانی نزد فتح الله زاده رفت. نمی دانم علتش چیست.

* گفته می شود پرسپولیس از فروش قرضی چند بازیکن خود در نیم فصل، حدود یک میلیارد به دست آورده است.

نه، درآمد ما این گونه نبوده است. فقط می توانم در این رابطه بگویم جابه جایی های نیم فصل منافعی برای باشگاه داشته است. من تا الان در باشگاه فقط خرج کرده ام و الان بی پول شده ام. امیدوارم وزارت ورزش و فدراسیون پول ما را بدهند. من در این هفته پیگیر این مسئله خواهم بود. مبالغی که باید از این دو نهاد بگیریم هم مشخص است. به هر حال آن ها به ما کمک می کنند بعد ما با درآمدزایی های خودمان می توانیم به آن ها کمک کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات