مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که به زودی از ۳ پروژه بزرگ، تاریخی و سرنوشت ساز این باشگاه پرده برداری خواهد کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد رویانیان در خصوص آخرین وضعیت علیرضا حقیقی در پرسپولیس و اینکه آیا او از جمع سرخپوشان جدا خواهد شد عنوان کرد: قرار است امروز این مسئله را بررسی کنیم. باید با حقیقی جلسه بگذارم تا در این مورد به جمع بندی برسیم.

وی در مورد حضور علی دایی در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص رسیدگی به پرونده محسن قهرمانی گفت: باید ببینم روند این پرونده به کجا می رسد. فعلا بهتر است چیزی نگویم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به شایعه حضور امیر عابدینی در این باشگاه به عنوان مدیرعامل تاکید کرد: از مدیرعاملی هر فردی در پرسپولیس استقبال می کنم.

رویانیان درباره شایعاتی مبنی بر اینکه او از مدیرعاملی پرسپولیس استعفا خواهد داد گفت: به این چیزها فکر نمی کنم و می خواهم تا روزی که هستم کارم را انجام دهم. قرار است به زودی در جلسه ای با حضور سردبیران رسانه های ورزشی از ۳ پروژه بزرگ، تاریخی و سرنوشت ساز پرسپولیس پرده برداری کنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این پروژه ها مربوط به توافق با باشگاه میلان است، اظهار داشت: این ۳ پروژه خیلی مهمتر از این حرف ها بوده و بیش از یک سال است که روی آنها کار شده است. یکی از بزرگترین آرزوهای من در پرسپولیس به ثمر رسیدن این ۳ پروژه بود که خدا را شکر پس از تلاش دوستانم در حوزه های مختلف در حال بهره برداری است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به صحبت های روز گذشته محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان مبنی بر اینکه خصوصی سازی مشکلات پرسپولیس و استقلال را حل نمی کند، تصریح کرد: اگر یک بسته چند اقدامه برای خصوصی سازی وجود داشته باشد تغییر و تحولات اساسی در پرسپولیس و استقلال شکل می گیرد. در این صورت خصوصی سازی محور و اساس آن بسته خواهد شد. من هم معتقدم صرفا مسئله خصوصی سازی نمی تواند راهگشا باشد اما اگر یک بسته سیاسی و اقتصادی ارائه شود آن وقت تحولات مهمی در این دو باشگاه صورت خواهد گرفت.

رویانیان ادامه داد: من آمادگی این را دارم که در این خصوص صحبت کنم و پیشنهاد خود را هم ارائه دهم. باز هم تاکید می کنم اینکه بگوییم صرفا پرسپولیس و استقلال خصوصی شوند مشکلاتان حل می شود اشتباه است.

وی با اشاره به اینکه نقش دولت و نحوه نظارت آن روی مسئله خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال باید مشخص شود، به تسنیم گفت: مسائلی که در این بسته باید مورد توجه قرار بگیرد زیاد است. به عنوان مثال موضوع درآمدزایی باشگاه و استفاده از برند آن باید تایید شود یعنی اینکه اگر کسی یا ارگانی سهام این دو باشگاه را خرید بتواند با برند آن سرمایه گذاری کند و کار اقتصادی انجام دهد و البته مورد حمایت دولت هم باشد.

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: بخشی از کارها هم زیرساختی است و باید به دست دولت حل شود. یعنی دولت باید از سرمایه گذار پشتیبانی و حمایت کند. از همه مهمتر اینکه باید ببینیم استراتژی و طراحی مان برای واگذاری دو باشگاه چه چیزی است و البته یک «بیزینس پلن» هم تهیه شود. قبل از واگذاری پرسپولیس و استقلال باید سیاست دولت در این خصوص تضمین شود. استراتژی تعیین و همچنین زیرساخت ها و تسهیلات برای بخش خصوصی تامین شود تا این بخش بتواند محکم وارد این موضوع شود.

رویانیان ضمن بیان اینکه باید وزارت ورزش و جوانان با همکاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بسته حمایتی از بحث خصوصی سازی این دو باشگاه را تهیه کند، گفت: اگر می گوییم این دو باشگاه خصوصی شود باید ببینیم که نظارت و حمایت دولت به چه صورت خواهد بود و مثلا سرمایه گذار در کجا می تواند آزاد باشد و درآمدزایی کند و کجا دولت از بخش خصوصی حمایت می کند. همانند بسته حمایتی که از صنعت، حمل و نقل و خدمات وجود دارد باید در ورزش هم وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می کند در دولت جدید چند درصد احتمال خصوصی شدن پرسپولیس و استقلال وجود دارد، تاکید کرد: امیدوارم این صحبت و پیشنهاد من در مورد خصوصی سازی بر مبنای بسته سیاستی هر چه سریعتر در این دولت اتفاق بیفتند و مانند دیگر کارها و اتفاقات خوب دولت یازدهم پرسپولیس و استقلال هم خصوصی شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات