پیشرفت چشمگیر تیم آقای خاص؛

ژوزه مورینیو بعد از پیروزی روز یکشنبه چلسی مقابل ساوتهمپتون اعلام کرد که تیمش به پیشرفت خوبی طی هفته های اخیر رسیده و آماده کسب عنوان قهرمانی این فصل لیگ شده است.

به گزارش افکارنیوز ، مورینیو احساس می کند، تیم جوان او بخوبی با چالش های پیش رو درلیگ برتر خود را وفق می دهد، چنانکه پیروزی مقابل ساوتهمپتون هم به همین شکل حاصل شد. درحالیکه رودریگس مهاجم خطرناک حریف با گل زودهنگام خود، چلسی را با یک گل عقب انداخت، اما شاگردان مورینیو از دقیقه ۵۵ بازی سه گل به تیم حریف زده و حالا با چهارامتیاز کمتر از آرسنال در مکان دوم جدول جا خوش کرده اند.

مورینیو بعد از بازی درمورد اینکه چلسی شانس قهرمانی در لیگ دارد یا خیر گفت: " تیم ما قدم به قدم پیش می رود و ایده ها و ذهنیت من را به خوبی می فهمد. خیلی از بازیکنان ما به شکل قابل توجهی احساس مسؤولیت می کنند. آنها می دانند که چلسی در ماه دسامبر نمی تواند از کورس قهرمانی خارج بماند. آنها باید برای بازی کردن برای چلسی احساس مسؤولیت کنند و این خودش نشانه بلوغ فکری است. ما بعد از ۱۰ ثانیه گل خوردیم، ولی خونسردی خود را حفظ کردیم. »

مورینیو از عملکرد نیمه دوم چلسی و اینکه ساوتهمپتون نتوانست مقابل خط حمله این تیم با رهبری تورس مقاومت کند، تمجید کرد. تورس که بعد از مصدومیت به ترکیب ثابت چلسی بازگشته، بارها با تشویق هواداران چلسی روبه رو شد و بعد از مسابقه گفت که نحوه بازی تورس فوق العاده است. چلسی با این نتیجه رکورد شکست ناپذیری در دیدارهای خانگی را با مورینیو به ۶۷ مسابقه رساند.

آقای خاص رمز این پیروزی را تغییر تاکتیکی ایجاد کرده در تیمش عنوان کرد: «ما سیستم بازی را به ۲-۴-۴ تغییر دادیم و فکر می کنم بازی متفاوتی به ساوتهمپتون تحمیل کردیم که انتظار آن را نداشت. فکر می کنم رقابت با ما در آن شرایط برای آنها دشوار بود.

ما به اندازه کافی موقعیت خلق نکردیم. برای همین سعی کردم مشکل جدیدی برای حریف ایجاد کنم و آنها را در شرایطی قرار دهم که برای مقابله با آن آمادگی نداشتند. » چلسی در چهارروز آینده باید دو آزمون مهم دیگر را برابر ساندرلند و استوک سیتی درخارج از خانه پشت سر بگذارد و سپس میزبان کریستال پالاس درخانه خواهد بود.

این سه بازی مقابل حریفان ضعیف تر فرصتی مناسب برای تیم مورینیو خواهد بود تا با کسب حداکثر امتیاز موقعیت خود را در جدول لیگ برتر استحکام بخشد. اصلی ترین نبرد آنها روز ۲۳ دسامبر مقابل آرسنال صدرنشین لیگ و جدی ترین رقیب برای کسب عنوان قهرمانی خواهد بود.

مورینیو از اینکه درمورد قهرمانی و اهداف چلسی دراین فصل حرف بزند خودداری کرده و گفته که فقط می خواهد بازیکنانش در مورد پیشرفت خود تمرکز کرده و درعین حال در کورس قهرمانی بمانند: «من نمی توانم هدف خاصی مشخص کنم و بگویم که می خواهم پنج بازی پشت سر هم برنده شوم یا می خواهم صدرنشین لیگ باشم. من هیچی نمی خواهم.

می خواهم با بازیکنانم کار کنم و بازیکنان جوان تیم و تیمی را که در این چند ماه با من کار کرده، محک بزنم. درحال حاضر ما این کار را انجام داده و در موقعیت خوبی هستیم. این مهم ترین چیز است. اگر شما ۱۰ یا ۱۲ امتیاز عقب باشید، درحال ساختن تیم هستید، ولی شانسی برای قهرمانی در لیگ ندارید. اما اگر چهار یا پنج امتیاز عقب تر باشید، درحال ساخت تیم و پیشرفت هستید و درعین حال برای قهرمانی هم در کورس قرار دارید. این بازیکنان باید با مسؤولیت پذیری در این رقابت حضور داشته باشند. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات