تیم ملی فوتسال ایران در اولین دیدار دوستانه خود مقابل روسیه به برتری رسید.

به گزارش افکارنیوز ، تیم ملی فوتسال ایران در اولین دیدار دوستانه خود عصر امروز از ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه در ورزشگاه شاهدیه یزد به مصاف روسیه رفت و توانست با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری دست یابد.

شاگردان خسوس در نیمه اول توسط محمد کشاورز و قدرت بهادری به گل دست یافتند. همچنین در اواسط این نیمه بر اثر اشتباه علیرضا صمیمی، گلر تیم ملی روی شوتی که روس ها به سمت دروازه ایران زدند روسیه به گل اول خود دست یافت. این دیدار در پایان ۲۰ دقیقه اول با نتیجه ۲ بر یک به سود ایران رسید.

در نیمه دوم ایران بازی هجومی را آغاز کرد و چندین موقعیت خطرناک روی دروازه روسیه به وجود آورد، اما نتوانست از آنها استفاده کند و این روسیه بود که در یک رفت و برگشت توانست گل تساوی را به ثمر برساند.

در ادامه محمد طاهری و حسین طیبی برای ایران گلزنی کردند تا ایران ۴ بر ۲ از حریف اروپایی خود پیش بیفتد. پس از این گل روسیه از سیستم ۵ نفره استفاده کرد. در ادامه شاگردان خسوس هم از این سیستم استفاده کردند که این موضوع باعث شد ۳ گل رد و بدل شود. سهم روسیه یک گل بود و ایران هم توسط احمد اسماعیل پور و محمد کشاورز به گل رسید تا در پایان شاگردان خسوس با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری برسند.

مصطفی نظری، گلر ملی پوش تیم فوتسال نوریل نیکل امروز فرصت پیدا نکرد تا به میدان برود و علیرضا صمیمی گلر ایران بود.

در این دیدار خسوس در نیمه اول عکس العمل های جالبی داشت و چندین بار با عصبانیت با بازیکنان و نیمکت نشینان صحبت کرد.

پیش از این دیدار نیز تیم زیر ۲۱ ساله های ایران مقابل تیم امید روسیه با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید.

شاگردان خسوس در دومین دیدار خود فردا از ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه به مصاف روسیه خواهند رفت. همچنین تیم زیر ۲۱ ساله های ایران از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه فردا رو در روی امید روسیه قرار می گیرد.

روسیه در رده بندی جهانی در رده چهارم قرار دارد و ایران در رتبه هفتم ایستاده است. دو تیم پیش از این ۲۱ بار رو در روی یکدیگر قرار گرفته بودند که سهم ایران ۴ بر و سهم روس ها ۶ پیروزی بوده و ۱۱ دیدار نیز با تساوی به پایان رسیده بود. ایران در رقابت های گرندپریکس مقابل روسیه با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. ایران با این برد انتقام شکست جام گرندپریکس را گرفت.

این دیدار در حالی برگزار شد که پس از مدت ها شبکه سوم سیما مسابقه را پخش زنده نشان داد. مدت ها بود که رقابتی از فوتسال از تلوزیون پخش نمی شد و سرانجام پس از قول و قرارهای مکرر مسئولان صدا و سیما این دیدار طلسم را شکست و به صورت زنده پخش شد. امیداوریم در ادامه شاهد پخش رقابت های فوتسال باشیم.

تماشاگران یزدی از این دیدار استقبال خوبی انجام دادند و به نظر می رسد برگزاری چنین بازی هایی در شهرستان ها می تواند تماشاگران را به سالن مسابقات بکشاند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات