حامد لک دروازه بان تیم فوتبال تراکتورسازی که روزهای پرفروغی را پشت سر می گذارد مهمان ویژه نود بود. این در کنار ارتباط تصویری با سردار آزمون و علیرضا جهانبخش جمع نسل جدید و آینده دار فوتبال کشورمان در برنامه نود را جمع کرد.

به گزارش افکارنیوز ، عادل فردوسی پور امشب طبق معمول همیشه راس ساعت ۲۲: ۳۰ با برنامه پرطرفدارش مهمان تلویزیون های مردم بود. محمد فنایی هم به عنوان کارشناس داوری فردوسی پور را در این برنامه همراهی می کرد. مسابقه پیام کوتاه این برنامه با توجه به نزدیکی به قرعه کشی جام جهانی در پایان این هفته در خصوص انتخاب سرگروه ایران در رقابت های جام جهانی اختصاص داشت.

بررسی بازی های هفته شانزدهم لیگ برتر در کنار حاشیه های دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی و پرداختن به مسئله تبانی در لیگ های پائین تر از مهم ترین موضوعاتی بود که فردوسی پور در معرفی کنداکتور برنامه خود معرفی کرد.

دوربین نود که هر هفته سفری به مناطق مختلف ایران می کند این هفته استان گلستان را انتخاب کرده بود که در خلال آن سری هم به محله سردار آزمون بازیکن جوان و محبوب گلستانی زد. این سفر در کنار بازی ۷۰ دقیقه ای سرپار آزمون در بازی امشب روبین کازان موجب تا سردار آزمون ارتباط تصویری با برنامه نود برقرار کند که عادل فردوسی پور در این بخش با کنایه به سرعت اینترنت گفت که «اونجا سرعت اینترنت ماشالله خوبه ان شالله اینجا هم خوب بشه»

صحبت فردوسی پور با سردار آزمون به سیاق همیشگی او برگزار که از هر درسی سخنی به میان آمد از جا افتادن آزمون در ترکیب روبین کازان تا علاقه مردم گنبد به سوارکاری و اسب سردار آزمون!

بعد از این بخش گزارش ویژه این برنامه در خصوص بازی پرسپولیس و تراکتورسازی پخش شد که در بخشی از آن وقتی گزارشگر از علی کریمی در خصوص دست ندادن با علی دایی پرسید با جواب تند او مواجه شد که «دلیلی وجود ندارد با همه دست بدهم، من روی نیمکت پرسپولیس با آقای باقری و خیلی از دوستان قدیمی ام دست دادم» .

پرداختن به حاشیه های بعد از بازی هم که درگیری میان سیدجلال حسینی و اسدی و دخالت کریمی در آن میان از مهم ترین بخش های این گزارش بود.

در این قسمت از برنامه مهمان ویژه برنامه نود به استودیوی برنامه آمد. حامد لک دروازه بان تیم فوتبال تراکتورسازی که روزهای پرفروغی در تراکتورسازی دارد و این روزها به تیم ملی هم راه یافته است. بخش جالب گفت وگوی عادل با لک غیر از سوال همیشگی او در خصوص سن واقعی لک در خصوص وقت تلف کنی لک در بازی های مختلف بود. جایی که فردوسی پور به لک گفت که گزارشگر برنامه ما در خلال بازی شنیده که به توپ جمع کن های کنار زمین گفتی که هر وقت به آنها گفتی توپ را به داخل زمین بفرستند قبول کرد که از چنین ترفندی در بازی ها استفاده می کند.

بخش نخست گزازش نود تا نود این برنامه در میان گفت وگوی فردسی پور و حامد لک پخش شد که گزارشی از عملکرد بازیکنان ایران در لیگ های خارجی بود. از بازی دانیال داوری تا بازی جباری و درخشش علیرضا جهانبخش در لیگ هلند. در این بخش فردوسی پور قول داد که در ادامه برنامه ارتباط تصویری با جهانبخش هم برقرار شود.

در بخش دوم گفت وگو با لک صحنه های کوتاهی از واکنش های زیبای لک در بازی های مختلف لیگ پخش شد و از او در خصوص ترکیب سه دروازه بان تیم ملی در جام جهانی صحبت شد. لک که پیش از این صحبت هایی در خصوص حضورش در بشیکتاش مطرح بود در خصوص ارتباطش با دانیال داوری گفت که داوری به او گفته با این کیفیت می تواند در اروپا هم بازی کند.

بخش دوم نود تا نود موضوعات مختلفی را در بر می گرفت که یک از مهم ترین آن ها حرف رویانیان در خصوص رای پرونده قهرمانی بود که گفت در این پاسکاری بین کمیته انضباطی و استیناف به نظر می رسد که نهایی را اونها به ثمر برسونن!

در این بخش از برنامه علیرضا جهانبخش که پخش مصاحبه اش به زبان انگلیسی فردوسی پور را خوشحال کرده بود در گفت وگویی تصویری با فردوسی پور در خصوص آخرین وضعیتش در لیگ هلند و تیم ملی حرف زد. جهانبخش در خصوص سوال امشب برنامه نود گفت که علاقه مند است تیم کشورمان با سوئیس یا بلژیک همگروه شود.

بخش دیگر گفت وگوی فردوسی پور با لک به شوخی او در خصوص دست های بزرگ لک و «نخ دادن او به پرسپولیس» و مشکلات او در داشتن هم اتاقی در اردوهای تیم ملی گذشت. بخش پایانی. گفت وگوی فردوسی پور و لک به رد و بدل شدن دیالوگ های پینگ پنگی میان این دو گذشت.

پخش خلاصه بازی نفت تهران و فجر شهید سپاسی شیراز بخش بعدی برنامه نود بود. شکست فجر شهید سپاسی در این بازی موجب شد تا محمود یاوری از عملکرد ضعیف تیمش در این بازی انتقاد کند.

نامدار ملاح زاده بازیکن سابق نفت آبادان بود که روزگاری در آبادان به عنوان پله آبادان شناخته می شد بعد از چند سال تحمل بیماری دارفانی را وداع گفت که فردوسی پور با پخش تصویری از او یاد او را گرامی داشت.

در ادامه بازی به داوری بازی پرسپولیس و تراکتور پرداخته شد که ابتدا فنایی در خصوص خطای عمدی کفشگری، بازیکن پرسپولیس گفت که می بایست بازیکن پرسپولیس اخراج می شد. اما در خصوص صحنه خطایی که روی فرزاد حاتمی در محوطه جریمه اتفاق افتاد و با اعتراض شدید دایی هم همراه بود توسط فنایی پنالتی تشخیص داده شد.

گزارش بعدی که در این بخش برنامه پخش شد مربوط به بازی استقلال و گسترش بود که حاشیه های جالبی به همراه داشت. نخست حرف های جواد نکونام در خصوص جایزه مرد سال آسیا که از اهدای این جایزه به بازیکن چینی تعجب کرده بود و به کنایه گفت که این بازیکن باد بنشیند و از تلویزیون بازی ایران در جام جهانی را تماشا کند. ماجرای مصاحبه تند گوران لاوره علیه امیرقلعه نویی از دیگر موضوعات این گزارش بود.

رسوا خطیبی در پایان این بازی گفت که تیمش مستحق پیروزی بوده که به طرز جالبی از سوی قلعه نویی هم تایید شد و او هم اعلام کرد که بازیکنان ما تنها لباس استقلال را بر تن داشتند و تیم جوان گسترش حتی می توانست پیروز این بازی باد.

پخش گزارشی از وضعیت تم فوتبال بانوان استقلال بخش بعدی برنامه نود بود. فردوسی پور پیش از پخش این گزارش اعلام کرد که تماس ها با فتح الله زاده در خصوص وضعیت تیم بانوان بی نتیجه بود. تیم فوتبال استقلال در حالی که منحل اعلام شده بود گویا قرار است بار دیگر بازی های لیگ بازگردد. اما گزارش وضعیت عجیب تیم فوتبال بانوان استقلال یکی از بخش های دیدنی این برنامه بود. وضعیت عجیب تیمی که بازیکنانش در خانه سرپرست تیم و با خانواده او زندگی می کردند و به با شیر و کیک تغذیه می شدند و تیمشان بحتی پزشک نداشت در مصاحبه بازیکنان این تیم که کمتر هم خوانی با گفته های مسئولان تیم نداشت از نکات جالب این گزارش بود.

در ادامه به داوری بازی استقلال پرداخته شد که محمد فنایی تنها در صحنه مشکوک خطای صادقی رو امین موسوی مهاجم استقلال را مستحق دریافت کارت قرمز دانت.

پخش بازی مس کرمان و راه آهن سورینت بخش بعدی برنامه نود بود که منجر به کسب نخستین پیروز مس در این فصل شد. بعد از بررسی داوری بازی مس و راه آهن گزارش بازی ملوان و صبای قم پخش شد و مطابق معمول داوری آخرین بازی لیگ برتر هم در ادامه بررسی شد.

در ادامه فرذسی پور برنامه هفته هفدهم لیگ برتر را که پنج شنبه وجمعه آینده برگزار خواهد شد را اعلام کرد که پنج شنبه استقلال به مصاف سپاهان خواهد رفت و جمعه پرسپولیس به مصاف ذوب آهن.

پخش حاشیه های لیگ یک از بخش های پایانی برنامه امشب بود که علی رغم کوتاه بودن به اندازه کل برنامه نود سوژه و حاشیه داشت. بعد از پخش بازی های لیگ یک در دو گروه گزارشی از وضعیت تیم فوتبال گهر دورود که با نابسامانی های فراوانی مواجه است پخش شد.

بعد از پخش این گزارش فنایی با بینندگان برنامه خداحافظی کرد و فردوسی پور با اشاره به تبانی در لیگ دو و حکم دو تیم البدر بندر کنگ و مس سونگون اعلام کرد که نتوانسته هیچ یک از اعضای کیمته استیناف را پیدا کند که روی خط برنامه بیاند و در خصوص این بازی حرف بزنند.

پخش بازی دوستانه فوتسال ایران روسیه که با پیروزی ایران همراه ود بخش بعدی برنامه نود بود. بعد از پخش خلاصه این بازی گزارشی از وضعیت تیم فوتبال داماش گیلان که زمزمه هایی مربوط به انحلال آن به گوش می رسد پخش شد. بازیکنان تیم داماش در گفت وگوهای مختلفی بیان داشتند که قراردادهای سال گذشته را هم کامل دریافت نکرده اند و از قراردادهای امسال هنوز پولی دریافت نکرده اند.

فردوسی پور پیش از پخش گزارش وضعیت تیم های پایه بار دیگر به ماجرای تبانی در لیگ دو اشاره کرد و با اشاره به شایعات در این زمینه گفت که برخی مهدی محمدنبی را مخالف اجرای حکم کمیته استیناف می دانند.

بخش پایانی برنامه نود به گفت وگوهای حسن خانی (مدیر عامل مس سونگون ورزقان) ، عظیم زاده (سرپرست البدر کنگ) و صالحی رئیس کمیته استیناف در خصوص تبانی در لیگ ک گذشت که به دلیل کم بودن وقت برنامه قرار بر این شد تا در برنامه بعدی به آن پرداخته شود.

تیم منتخب مردم برای سرگروهی ایران در جام جهانی در مسابقه پیامکی نود تیم آرژانتین انتخاب شد و فردوسی پور قول داد تا جمعه با پخش زنده قرعه کشی جام جهانی روی آنتن شبکه سه بیاید.

برنامه نود ساعت ۲: ۰۵ بامداد سه شنبه به پایان رسید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات