رییس کمیته ملی المپیک می گوید با ورود سازمان بازرسی کل کشور به ارگانهای مختلف، کشور دچار آلودگی نخواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد علی آبادی صبح امروز مقابل خبرنگاران نشست تا درباره اتفاق های که بین او، خسروی وفا، فروش ساختمان های کمیته ملی المپیک و… افتاده حرف بزند. او از همان ابتدا سعی کرد تا با توضیحاتی که می دهد همه چیز را شفاف سازی کند تا سوال دیگری در ذهن مردم باقی نماند. رییس کمیته ملی المپیک ابتدا درباره ورود سازمان بازرسی به مسئله کمیته ملی المپیک حرف زد و گفت: «اینکه دوستان ما می گویند سازمان بازرسی نامه ای درباره انتخابات کمیته را برای ما ارسال کرده است باید بگویم من چنین نامه ای را ندیده ام. ضمن اینکه آنها جلسه ای هم با بنده درباره فروش ساختمان ها نداشته اند. من از همکارانم خواسته ام که هر زمان مسئولان سازمان بازرسی کل کشور سوالی داشتند برای آنها شفاف سازی کنند. ورود سازمان بازرسی به ارگان ها اصلا عجیب نیست و ما باید کمک کنیم تا کشور دچار آلودگی نشود. »

او سپس درباره بدهی شرکت سرمایه گذاری کمیته المپیک حرف زد و گفت: «به نظر من دروغگویی بد است اما ازآن بدتر این است که حرف را نصفه و نیمه تحویل مردم بدهیم. زمانیکه هیات اجرایی فعلی شرکت سرمایه گذاری را تحویل گرفت حدوی یک میلیارد و نود میلیون تومان بدهی داشت. اما حالا این بدهی به ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است و این ۴۰۰ میلیون تومان هم جریمه های مالیاتی است. باید بگویم که نه تنها این رقم افزایش پیدا نکرده بلکه آن را به ۴۰۰ میلیون تومان کاهش داده ایم. »

او سپس در پاسخ به این سوال که چرا خسروی وفا این همه اصرار دارد تا قضیه فروش ساختمان کمیته المپیک مطرح شود می گوید: «ظاهرا وزیر قبلی آقای عباسی، یک روز خسروی وفا، کفاشیان، ناطق، هاشمی و مشحون را به دفترش دعوت می کند. همان جا این اعضای هیات اجرایی هم حضور داشتند که عباسی خطاب به آنها می گوید سرتان کلاه رفته است و ساختمان کمیته ملی المپیک را فروخته اند. حتی من شنیدم که گفته بودند هیچ شرکتی در کار نبوده و خود علی آبادی ساختمان را خریده است! این ماجرا از همان جا استارت می خورد. به نظر من خسروی وفا در چاه بزرگی افتاده است و نمی خواهد کوتاه بیاید. بارها هم اعضای هیات اجرایی گفته اند که کوتاه بیاید اما او زیر بار نرفته است. حالا هم من قضاوت را به خود شما واگذار می کنم. »

رییس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه امروز دروغی بودن ادعای خسروی وفا ثابت شده است می گوید: «خود خسروی وفا ۵ بار زیر برگه مصوبه فروش ساختمان های کمیته المپیک را امضا کرده است. چرا ایشان در آن زمان دقت نکرده بودند؟ این اصلا درست نیست که برای رسیدن به منافع شخصی با حیثیت یک مجموعه بازی کنید. من در فروش ساختمان به اندازه خسروی وفا نقش داشتم. صورتجلسه فروش ملک را همه امضا کردند. به جرات می گویم کاری که یک یک آقایان کردند را تایید می کنم. من سلامت کار را تایید می کنم و می گویم که هیچ ایرادی نداشته است. ضمن اینکه پول فروش از ساختمان کمیته را هم در بانک مسکن سرمایه گذاری کردیم که تا امروز نزدیک به ۲ میلیارد و دویست میلیون تومان سود داده است. ساختمان فرسوده خیابان رامسر را هم با سود این پول ترمیم کردیم که رقمی نزدیک به یک میلیارد تومان شد. در ضمن زمین ۵ هزار متری ما در اشرفی اصفهانی هم که در طرح رودخانه قرار گرفته بود از ۵میلیون تومان الان به ارزش بیست میلیارد تومان رسیده است و این خودش سرمایه گذاری است. »

او در پایان گفت: «باید قضیه دیگری را هم روشن کنم. کمیته ملی المپیک هیچ پولی را در موسسات مالی یا برای احداث بانک سرمایه گذاری نکرده است. برای تاسیس بانک رقمی بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان پول لازم است و بیان کردن این حرف های کاملا بی ارزش نشان می دهد فردی که این خبر را رسانه ای کرده تا چه اندازه بی اطلاع بوده است. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات