کورش باقری انتخاب حسین توکلی به عنوان مربی تیم های وزنه برداری نوجوانان و جوانان، سمت جدید را به وی و جامعه وزنه برداری کشور تبریک گفت و برای این قهرمان المپیک آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش افکارنیوز ، باقری که تا قبل از استعفای خود به مدت سه سال و شش ماه به عنوان سرمربی تیم های ملی نتایج ارزنده ای را در رده های سنی مختلف برای وزنه برداری به دست آورده بود، گفت: به هر حال من بعد از رقابتهای جهانی لهستان از سمت خود استعفا کرده بودم و این طبیعی بود که فدراسیون وزنه برداری با توجه به زمان اندک باقیمانده تا رقابتهای قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا نسبت به معرفی سرمربی اقدام کند.

باقری با بیان اینکه هنوز هم معتقد است در تیم های ملی وزنه برداری یک نفر باید تصمیم گیرنده نهایی باشد، افزود: تجربه نشان داده اگر بیش از یک نفر در تیم‎های ملی تصمیم گیرنده باشند با توجه با ارتباط نزدیکی که میان این تیم ها وجود دارد، درصد موفقیت به شکل قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند. به همین خاطر در شرایط کنونی فکر می کنم انتخاب حسین توکلی به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم می تواند بهترین انتخاب باشد.

کورش باقری در پاسخ به این سوال که آیا حاضر است تجربیاتش را در اختیار سرمربی جدید تیم های نوجوانان و جوانان قرار دهد، گفت: ما با واقعیت ها زندگی می کنیم. کسی که مسئولیت هدایت تیم های ملی را برعهده می گیرد دنبال اجرا کردن برنامه های فکری خودش خواهد بود چرا که همه نتایج، از موفقیت ها گرفته تا ناکامی ها را به پای سرمربی می نویسند. من هم در این ۴۲ ماهی که قبول مسئولیت کردم، با برنامه های فکری خودم و البته حمایت های صورت گرفته توانستم عناوین ارزشمندی چون قهرمانی جوانان جهان، دو بار سومی بزرگسالان جهان و کسب چهار مدال در المپیک را برای جامعه وزنه برداری به ارمغان بیاورم. در پاسخ به سئوال شما هم باید بگویم وظیفه همه ما از امروز به بعد حمایت از حسین توکلی است. برای رسیدن به موفقیت باید دست از انتقادهای کورکورانه برداشت و بدون غرض ورزی به مجموعه تیم های ملی کمک کرد تا وزنه برداران بتوانند در میادین مختلف آفتحارآفرین باشند.

وی ادامه داد: شرایط امروز با چهار سال پیش قابل مقایسه نیست. نتایجی که در این مدت به دست آمده خود نشان از بسترسازی و پشتوانه سازی خوبی است که در این مدت صورت گرفته. در این راستا انتخاب حسین توکلی هم انتخابی با فکر و تدبیر بوده و مطمئنا روند موفقیت های وزنه برداری با این مربی نیز ادامه خواهد داشت. من برای حسین توکلی آرزوی موفقیت می کنم و معتقدم موفقیت او و وزنه برداری، موفقیت کورش باقری و سایر اعضای خانواده بزرگ وزنه برداری و حتی جامعه ورزش کشور است.

کورش باقری در پایان گفت: از شخص بنده گرفته تا سایر اعضای خانواده وزنه برداری و رسانه ها باید ضمن حمایت از حسین توکلی به او فرصت کافی بدهیم تا در اجرای برنامه هایش موفق باشد. من اطمینان دارم توکلی می تواند به روند موفقیت های وزنه برداری تداوم ببخشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات