کوروش باقری که همچنان از او به عنوان یکی از گزینه های سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان یاد می شود، انتخاب حسین توکلی را به او و جامعه وزنه برداری کشور تبریک گفت.

به گزارش افکارنیوز، باقری که تا قبل از استعفای خود به مدت سه سال و شش ماه به عنوان سرمربی تیم های ملی نتایج ارزنده ای را در رده های سنی مختلف برای وزنه برداری کشور به دست آورده بود، پس از معرفی حسین توکلی به عنوان سرمربی تیم های نوجوانان و جوانان گفت: به هر حال من بعد از رقابتهای جهانی لهستان از سمت خود استعفا کرده بودم و این طبیعی بود که فدراسیون وزنه برداری با توجه به زمان اندک باقیمانده تا رقابتهای قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا نسبت به معرفی سرمربی اقدام کند.

باقری با بیان اینکه هنوز هم معتقد است در تیم های ملی وزنه برداری یک نفر باید تصمیم گیرنده نهایی باشد، افزود: تجربه نشان داده اگر بیش از یک نفر در تیم های ملی تصمیم گیرنده باشند باتوجه با ارتباط نزدیکی که میان این تیم ها وجود دارد، درصد موفقیت به شکل قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند. به همین خاطر در شرایط کنونی فکر می کنم انتخاب حسین توکلی به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم می تواند بهترین انتخاب باشد.

کوروش باقری در پاسخ به این سئوال که آیا حاضر است تجربیاتش را در اختیار سرمربی جدید تیم های ملی نوجوانان و جوانان قرار دهد یا خیر گفت: ما با واقعیت ها زندگی می کنیم. کسی که مسئولیت هدایت تیم های ملی را برعهده می گیرد دنبال اجرا کردن برنامه های فکری خودش خواهد بود چرا که همه نتایج، از موفقیت ها گرفته تا ناکامی ها را به پای سرمربی می نویسند. من هم در این ۴۲ ماهی که قبول مسئولیت کردم، با برنامه های فکری خودم و البته حمایت های صورت گرفته توانستم عناوین ارزشمندی چون قهرمانی جوانان جهان، دو بار سومی بزرگسالان جهان و کسب چهار مدال در المپیک را برای جامعه وزنه برداری به ارمغان بیاورم. در پاسخ به سئوال شما هم باید بگویم وظیفه همه ما از امروز به بعد حمایت از حسین توکلی است. برای رسیدن به موفقیت باید دست از انتقادهای کورکورانه برداشت و بدون غرض ورزی به مجموعه تیم های ملی کمک کرد تا وزنه برداران بتوانند در میادین مختلف افتخارآفرین باشند.

باقری در پاسخ به این سئوال که شانس حسین توکلی را در مسئولیت جدید چقدر می داند خاطرنشان کرد: به هر حال شرایط امروز با چهار سال پیش قابل مقایسه نیست. نتایجی که در این مدت به دست آمده خود نشان از بسترسازی ها و پشتوانه سازی های خوبی است که در این مدت صورت گرفته، در این راستا انتخاب حسین توکلی هم انتخابی با فکر و تدبیر بوده و مطمئنا روند موفقیت های وزنه برداری با این مربی نیز ادامه خواهد داشت. من برای حسین توکلی آرزوی موفقیت می کنم و معتقدم موفقیت او و وزنه برداری، موفقیت کوروش باقری و سایر اعضای خانواده بزرگ وزنه برداری و حتی جامعه ورزش کشور است.

سرمربی مستعفی تیم ملی در پایان گفت: از شخص بنده گرفته تا سایر اعضای خانواده وزنه برداری و رسانه ها باید ضمن حمایت از حسین توکلی به او فرصت کافی بدهیم تا در اجرای برنامه هایش موفق باشد. اطمینان دارم توکلی می تواند به روند موفقیت های وزنه برداری تداوم ببخشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات