اسپورتال در گزارشی بازیکن ایرانی استاندارد لیژ را ستاره باورنکردنی تیم کارلوس کی روش دانست.

به گزارش افکارنیوز ، سایت اسپورتال در گزارشی به چهارمین حضور ایران در رقابت های جام جهانی پرداخته و نوشته است: ایران برای چهارمین بار به رقابت های جام جهانی راه یافته است. کارلوس کی روش روی تلاش دسته جمعی و بزرگترین ستاره تیمش از هلند حساب باز کرده است.

ایران پس از حضور در جام جهانی در سال های ۱۹۷۸،۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ با غلبه بر کره جنوبی، گربه سیاه این تیم و ازبکستان، این بار با اعتماد به نفس بیشتری برای چهارمین بار در تاریخ فوتبال به این مسابقات راه یافت.

راهیابی به جام جهانی نه فقط برای ایران که برای کارلوس کی روش که دومین حضور متوالی اش را در این رقابت ها تجربه خواهد کرد، لحظه بسیار ویژه ای بود. دستیار سابق سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد، در سال ۲۰۱۰ همراه با تیم ملی پرتغال در این مسابقات حضور داشت.

کی روش که در سال ۲۰۱۱ هدایت تیم ملی ایران را به دست گرفت، اظهار داشت: کار آسانی نبود زیرا مجبور بودیم انتخاب هایی انجام دهیم که چندان مورد پسند نبودند.

شاهکار کی روش در خط دفاعی و با استفاده از جلال حسینی (پرسپولیس) است که در ۱۴ بازی تنها ۷ گل خورد. اشکان دژاگه، بازیکن سابق وولفسبورگ که در حال حاضر در لندن و در باشگاه فولام در لیگ برتر بازی می کند و دانیل داوری، دروازه بان برانشوایک که در پیروزی سه بر صفر ایران مقابل تایلند اولین بازی ملی اش را تجربه کرد، بازیکنان تیم ملی ایران هستند که در آلمان شناخته شده اند.* قوچان نژاد؛ ستاره باورنکردنی


ستاره شوت زن پارسی ها کسی نیست جز رضا قوچان نژاد. بازیکن ۲۶ ساله که در هلند بزرگ شده است، اکنون در تیم استاندارد لیژ بلژیک به میدان می رود و سال گذشته پس از حضور در چندین دیدار تیم های پایه هلند به تیم ملی ایران فراخوانده شد. این بازیکن که او را گوچی می خوانند، در ده تجربه بین المللی اش با موفقیت عمل کرده و ۸ بار گلزنی کرده است؛ از جمله گل تعیین کننده ایران در پیروزی یک بر صفر مقابل کره جنوبی در رقابت های مقدماتی جام جهانی. قوچان نژاد از اهمیت کار جمعی با خبر است و در این باره گفت: تعادل بسیار خوبی در ترکیب تیم داریم، با وجود بازیکنان جوان و باتجربه می توانیم در کار گروهی بسیار بهتر عمل کنیم.

هرچند از نگاه فوتبالی صعود ایران از دور اول مسابقات در برزیل کار واقعا سختی است، با این حال سفر به برزیل یک موفقیت برای ایران محسوب می شود. کی روش در این باره گفته است: حضور ما در این مسابقات باید به این معنا باشد که می توانیم بهتر باشیم و لیگ بهتر، سرمربیان بهتر و فوتبالی جذاب داشته باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات