هفته هفدهم لیگ برتر؛

تیم های فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال تهران در حساس ترین دیدار هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان این بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

به گزارش افکارنیوز ، روز نخست از هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال با دیدار تیم های سپاهان و استقلال آغاز شد. در این بازی که از ساعت ۱۵ امروز پنجشنبه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد دو تیم در پایان به تساوی بدون گل دست یافتند. با این نتیجه استقلال موقتا در رده سوم جدول رده بندی باقی ماند و جایگاه سپاهان هم در مکان ششم تغییری نکرد.

با شروع بازی دو تیم بازی سرعتی را در دستور کار قرار دادند که البته تا اواسط نیمه نخست خطری روی دروازه ها ایجاد نشد. در دقیقه ۲۴ این دیدار شوت ناگهانی محمدمهدی نظری به شکل خطرناکی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت تا مهمترین اتفاق نیمه نخست اینگونه رقم بخورد. در دقیقه ۳۲ این نیمه هم ابراهیمی از راه دور شانس خود را برای گشودن دروازه رحمتی امتحان کرد که ضربه این بازیکن هم در چارچوب نبود.

در دقیقه ۴۲ شلیک سرضرب قاضی از فاصله دور هم از کنار دروازه رحمان احمدی به بیرون رفت یک دقیقه بعد ضربه پای چپ ابراهیمی را رحمتی با یک شیرجه بلند به کرنر فرستاد تا در نهایت بازی دو تیم در نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

نیمه دوم این دیدار با حملات سپاهان شروع شد و شاگردان کرانچار تلاش کردند با فشار اولیه در این نیمه استقلال را در نیمه خود حبس کنند با این حال روی یک ضد حمله ضربه محکم بیک زاده کم مانده بود که دروازه میزبان را باز کند ولی رحمان احمدی روی این ضربه به زیبایی واکنش نشان داد تا توپ او راهی کرنر شود.

استقلالی ها که روی شوت های راه دور برنامه داشتند در دقیقه ۵۵ روی ضربه قاضی خطرساز شدند اما بار دیگر احمدی این توپ را مهار کرد. قاضی در دقیقه ۵۷ با ضربه سر به شکل خطرناکی دروازه سپاهان را تهدید کرد. در این دقایق استقلالی ها نبض میدان را در دست داشتند.

قلعه نویی در دقیقه ۶۵ خسرو حیدری را جایگزین نظری کرد تا این بازیکن پس از مدت ها دوری از میدان به خاطر مصدومیت برای استقلال بازی کند. چند دقیقه بعد هم مهرداد اولادی وارد میدان شد تا استقلال جان تازه ای بگیرد.

در حالی که استقلال با تعویض هایش به دنبال فشار روی دروازه حریف بود موج تازه حملات سپاهان کاملا این تیم را به لاک دفاعی برد. در دقیقه ۸۰ بازی سپاهان تا آستانه گلزنی پیش رفت. سانتر پاپی از راست با ضربه سر غلامی همراه شد ولی رحمتی با یک شیرجه عالی توپ را از زیر طاق دروازه به بیرون کشید.

در دقیقه ۸۷ مهمترین فرصت گلزنی در این مسابقه را استقلال از دست داد. فرار خسرو حیدری از راست و سانتر او را محمد قاضی به درون چارچوب دروازه فرستاد که علی حمودی روی خط دروازه توپ را بیرون کشید تا این موقعیت هم گل نشود.

استقلال با این تساوی ۲۹ امتیازی شد و فرصت صدرنشینی را از دست داد. این تیم به خاطر تفاضل گل ضعیف تر نسبت به تراکتورسازی و نفت تهران موقتا در رده سوم جدول باقی ماند. سپاهان هم با ۲۶ امتیاز جایگاه خود را در رده ششم جدول حفظ کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات