دروازه بان تیم ملی ایران امیدوار است که این تیم بتواند در جام جهانی عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد.

به گزارش افکارنیوز ، اینتراخت براونشوایگ فردا (یکشنبه) در خانه برابر هرتابرلین به میدان خواهد رفت.

دانیل داوری، دروازه بان ایرانی اینتراخت براونشوایگ امیدوار است تا در پیروزی در این تیم بتواند به وضعیت خود در قعر جدول سر و سامان بخشد.

سایت بوندسلیگا در گفت وگویی با دانیل داوری، دروازه بان ایرانی اینتراخت براونشوایگ صحبت کرد که در زیر می خوانید:

* دانیل چند سال پیش شما در دسته سه بازی می کردید، اما اکنون شما در بین بزرگان فوتبال آلمان قرار دارید. تجربه شما در این باره چیست؟

- متاسفانه ما چندان بازی خوبی برابر تیم های بزرگ نظیر بایرن مونیخ انجام نداده ایم. چند سال پیش بازی در بوندسلیگا آرزوی من بود. وقتی چندین بار از ورزشگاه آلیانس آره نا رد می شدم آرزو می کردم تا بتوانم روزی در این ورزشگاه بازی کنم. قطعا بازی در بالاترین سطح فوتبال آرزوی هر بازیکنی است.

* شکست برابر بایرن مونیخ دهمین شکست فصل شما بود. به نظر شما می توانید از سقوط به دسته پایین تر نجات پیدا کنید؟

- بله! البته. بازی های زیادی تا انتهای فصل باقی مانده است. ما نتوانستیم هنوز نتایج خوبی در این فصل کسب کنیم، اما ما فردا برابر هرتابرلین بازی حساسی داریم. می خواهیم با پیروزی در این دیدار بتوانیم وضعیت خودمان را در جدول بهبود ببخشیم.

* فکر می کنید برابر هرتابرلین چه نتیجه ای را کسب کنید؟


- باید تمام تلاشمان را در این دیدار به کار ببندیم و نشان دهیم که آماده پیروزی در این دیدار هستیم. بازی در خانه در کنار هوادارانمان اتفاق خوبی است. هواداران ما همیشه تا ۹۰ دقیقه در کنار ما هستند و ما را تشویق می کنند. توانایی ما را در بازی های خانگی بالا می برند. ما در بازی های خانگی روحیه قدرتمندی داریم و فکر می کنم که می توانیم سه امتیاز مسابقه را در بازی خانگی کسب کنیم.

* شما در هفت بازی گذشته دروازه بان ثابت تیم تان بودید. فکر می کنید که اکنون به دروازه بان اصلی اینتراخت براونشوایگ تبدیل شده اید؟

- من خودم را جزی از تیم حساب می کنم. مهم نیست که من شماره یک باشم، دو باشم یا سه باشم. همیشه سعی می کنم که بهترین نمایشم را برای تیمم نشان دهم و بتوانم دروازه خودم را بسته نگه دارم. هدفم همین است.

* شما اخیرا به دروازه بان ثابت تیم ملی ایران تبدیل شده اید. چرا تصمیم گرفتید که آلمان را انتخاب نکنید و ایران را برای تیم ملی انتخاب کنید؟

- یکی از اصالت های من ایرانی بودن است. پدر من ایرانی است و من خودم را یک ایرانی - آلمانی می دانم. به همین خاطر تصمیمم برای بازی برای ایران سخت نبود. من از تصمیمم خیلی خوشحال هستم. قطعا از این که در چند بازی توانستم دروازه بان تیم ایران باشم خوشحالم.

* تجربه تان از بازی های ملی اخیر چه بوده است، آیا مشکلی برای ارتباط برقرار کردن نداشتید؟


- من با بازیکنان تیم انگلیسی صحبت می کنم و در حال یادگیری زبان فارسی هستم. می خواهم زبان فارسی ام را بهبود ببخشم. امیدوارم که بتوانم تا چند ماه دیگر کامل فارسی صحبت کنم. تاکنون مشکلی برای ارتباط برقرار کردن نداشتم. همه در تیم ملی ایران از من استقبال گرمی کردند و من را حمایت کردند. تمام چیزهایی که می توانم از تجربه ام در تیم ایران برای شما بگویم اتفاقات مثبتی است. من در آنجا حس می کنم در خانه هستم.

* بوندسلیگا چقدر در ایران معروف است.


- ایرانی ها علاقه بسیار زیادی به فوتبال دارند و همین طور به شدت فوتبال خارجی را دنبال می کنند. اگر یک بازیکن ایرانی در خارج از کشور بازی کند، مردم آنجا اخبار و بازی های آن بازیکن و تیم را خیلی نزدیک دنبال می کنند. بوندسلیگا در ایران خیلی معروف است و خیلی از مردم آن را دنبال می کنند.

* انتظارت از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل چیست؟


- می خواهیم عملکرد خوبی در جام جهانی داشته باشیم. من نسبت به شانس مان برای موفقیت در جام جهانی خوش بین هستم. سرمربی و کادر فنی خوبی داریم. مطمئنم که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بازی های خوبی را از خود به نمایش خواهیم گذاشت.

* اهداف شخصی تان در پنج سال آینده چیست؟


- سوال سختی است. من خودم را در براونشوایگ می بینم. فردا بازی سختی برابر هرتابرلین داریم. در فوتبال شما نمی توانید خیلی به دور دست نگاه کنید و تنها باید به بازی بعدی تان تمرکز کنید. مصدومیت یا خیلی از مسائل غیر قابل پیش بینی ممکن است رخ دهد و همه چیز را از بین ببرد. از این که سلامت هستم و می توانم برای تیمم بازی کنم خوشحالم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات